FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Istoria Romaniei In Versuri

fantomass_boss13.06.2007 19:28

Sper sa va placa, mie unu imi place super mult

steagcruce2 fularsteaua2fular-campionii steagcruce2

Imi pare rau ca nu pot pune direct filmul sa il vedeti aicea nu imi da voie :(((

Wally13.06.2007 20:11

E super filmul...la fel ca si versurile...totusi sunt foarte curios cine a compus versurile...

Danny13.06.2007 20:38

Bravo si la mai mare :D sper sa faci unu si cu Steaua :D Da tu ai cantat melodia ??:-? ca nu am auit de ea :P

Apropo :D are cineva melodia aia cu Steaua in care se aude galeria zicant " Forza STEAU Forza STEAU EEEE EEE !! " ?? :D Zicetimi si mie cum se numeste va rog .

fantomass_boss13.06.2007 20:52
E super filmul...la fel ca si versurile...totusi sunt foarte curios cine a compus versurile...

ma n ustiu cine lea compus dar melodia mia dato un prieten

 

Bravo si la mai mare :D sper sa faci unu si cu Steaua :D Da tu ai cantat melodia ??:-? ca nu am auit de ea :P

Apropo :D are cineva melodia aia cu Steaua in care se aude galeria zicant " Forza STEAU Forza STEAU EEEE EEE !! " ?? :D Zicetimi si mie cum se numeste va rog .

Dami melodia si mai vorbim..ca de mult vreau sa fac unu cu Steaua dar nu am o melodie calumea

Wally14.06.2007 10:02
ma n ustiu cine lea compus dar melodia mia dato un prieten

Atunci poate imi spui cine canta...ca vreau piesa...

_yang14.06.2007 11:10

Melodia cred ca e cantata de cineva de la CTC sau de Cedry2k ca e stilul lor... Si vocile sunt asemanatoare da' n-am auzit-o niciodata. Oricum daca afla cineva cum se numeste scrieti si voi pe aici...!

axl2314.06.2007 12:25

Canta SDST si melodia se numeste "Ingeri deasupra Romaniei".

fantomass_boss14.06.2007 18:25
Canta SDST si melodia se numeste "Ingeri deasupra Romaniei".

Asa e nam apucat sa raspund..bv pentru raspuns..vad ca va place..imi pare bine steagcruce2

Danny14.06.2007 19:04
Dami melodia si mai vorbim..ca de mult vreau sa fac unu cu Steaua dar nu am o melodie calumea

 

 

Iti zic cum se numesc si le iei si tu de la DC++ sau cam asa ceva

 

Scooter - I Like it Loud Gaz Pe Foc - Imn Steaua Bere Gratis -Imn Steaua

 

Imn Armata Ultra - Imn Steaua Pachulo si Bogdan Dima - Forza Steaua

 

Si mai poti gasi melodi cu Steaua aici : http://www.fansteaua7.srv.ro/dow_audio.html

 

Si aici poti gasi melodi din galeria Stelei : http://www.fcsteaua.ro/index/section/file_...e/type/15/year/

 

Iti urez mult Succes :D

johnny1714.06.2007 19:26

Ascultati si "Scrisoare de pe front" tot de pe acelasi album, o alta piesa foarte buna.

fantomass_boss14.06.2007 19:48
Iti zic cum se numesc si le iei si tu de la DC++ sau cam asa ceva

 

Scooter - I Like it Loud Gaz Pe Foc - Imn Steaua Bere Gratis -Imn Steaua

 

Imn Armata Ultra - Imn Steaua Pachulo si Bogdan Dima - Forza Steaua

 

Si mai poti gasi melodi cu Steaua aici : http://www.fansteaua7.srv.ro/dow_audio.html

 

Si aici poti gasi melodi din galeria Stelei : http://www.fcsteaua.ro/index/section/file_...e/type/15/year/

 

Iti urez mult Succes :D

nu mai da :P

axl2314.06.2007 19:51

Valeu, fantomass, ti-ai dat foc la valiza, ti-ai turnat cenusa-n cap, ai dat cu [.....] in fasolea proprie. Asteapta-te la o multime de mass-uri si mesaje absurde, trimise din plictiseala.

_yang23.06.2007 15:05
Ascultati si "Scrisoare de pe front" tot de pe acelasi album, o alta piesa foarte buna.

 

 

Sunt tari... Cel mai bun album de underground de anul' asta...

alice4steauaBUC23.06.2007 16:59

Mi-am luat si eu tot albumul...e super tare :biggrin:

 

http://www.hiphopkulture.ro/stiri/stiredetalii.php?id=356

De aici puteti lua intreg albumul!merita!;)

Azzido23.06.2007 17:51

melodiile si filmuletele sunt misto si ce este si mai ciudat pentru muzica din ziua de azi...chiar au si un mesaj de transmis.

steagro

ciufulici23.07.2007 11:23

[...]

George Stan23.07.2007 11:52

Mie mi se pare cel putin penibil sa scrii "istoria Romaniei in versuri" pe un filmulet youtube de 5 minute cu imagini de epoca si muzica hip-hop.

La fel de scarboase mi se pare si campania prin care aceasta "istorie a Romaniei in versuri" este promovata cred ca am primit zeci de mesaje cu linkul asta.

axl2323.07.2007 12:10

Apropo, posta cineva ca se poate cumpara albumul, etc.

S-ar putea sa fie teapa, nu-s sigur, dar stiu ca SDST au hotarat sa nu comercializeze albumul ci sa-l ofere gratuit spre download-are pe un site. Eu unul asa am facut.

ciufulici23.07.2007 16:55
Apropo, posta cineva ca se poate cumpara albumul, etc.

S-ar putea sa fie teapa, nu-s sigur, dar stiu ca SDST au hotarat sa nu comercializeze albumul ci sa-l ofere gratuit spre download-are pe un site. Eu unul asa am facut.

Albumul a fost pus intr-adevar la download pe mai multe site-uri, insa cine si-l doreste in original il poate achizitiona asa cum am mai spus si in post-ul anterior.

pentru mai multe detalii(si/sau credibilitate) pot fi consulate si doua din site-urile de "profil":

 

http://www.hadesrecords.com/forum/viewtopic.php?t=4812

 

http://www.facemrecords.ro/forum/viewtopic.php?t=439

 

 

Daca ai downloadat albumul de pe net asta nu inseamna ca il ai.

 

 

May peace prevail on earth! forzateaua

axl2323.07.2007 17:06
Daca ai downloadat albumul de pe net asta nu inseamna ca il ai.

N-o sa stau acum sa ma cert cu tine. Bine, nu-l am.

ciufulici23.07.2007 17:30
Mie mi se pare cel putin penibil sa scrii "istoria Romaniei in versuri" pe un filmulet youtube de 5 minute cu imagini de epoca si muzica hip-hop.

La fel de scarboase mi se pare si campania prin care aceasta "istorie a Romaniei in versuri" este promovata cred ca am primit zeci de mesaje cu linkul asta.

 

 

O "campanie" nu poate exista fara sa fie organizata. Cei ce au apreciat acest material in intregime sau partial si-au luat libertatea de a-l promova dezorganizat.

Titlul dat filmului de pe youtube reflecta doar perspectiva narativului istoric. Modul de prezentare tine de libera exprimare.

Imaginile nu sunt de epoca, ci sunt doar imagini, muzica nu este hip-hop ci este doar muzica.

Mie mi se par scarboase dezacordurile inserate in critici de peluza.

 

Numai bine, domnule Stan Patzitul.

rady07.08.2007 07:38

e .. ok asa cum a iesit insa inainte de a fi facut clipul, ar fi trebuit sa te interesezi cat de cat despre melodie si sa creditezi SDST (si in special pe underman) pentru piesa..