Zenga își contrazice patronul
Italianul e de pãrere cã nici un jucãtor din România nu se poate transfera pe 10 milioane de euro, așa cum a afirmat Ciobanul. În emisiunea "Nașul", Walter Zenga i-a transmis un mesaj indirect dar clar patronului roș-albaștrilor: e naiv dacã el crede cã poate da o loviturã atît de grea pe piața financiarã din Europa. "Una dintre cauze este aceea cã majoritatea cluburilor din Europa sînt sãrace. Doar cîteva își permit sã plãteascã sume mari de transfer, dar numai pe jucãtori care au confirmat în campionate puternice", a fost unul dintre argumentele lui Zenga. Italianul a lãsat astfel sã se înțeleagã cã nici mãcar Mirel Rãdoi, cel mai bine cotat fotbalist din lotul Stelei, nu poate pleca în strãinãtate pe suma solicitatã de Becali, minimum 10 milioane de euro. Referitor la relația pe care o are cu Becali, Walter a spus cã aceasta este prost înțeleasã: "Eu discut cu patronul despre toate lucrurile și luãm o decizie care sã fie beneficã pentru echipã". ( preluat de la www.prosport.ro/index.php?c=33&a=53158&p=2 )
