Mihai Gurițã a declarat cã va face tot ce îi stã în putințã pentru a ajuta Steaua sa obținã un nou titlu de campioanã.
"Transferul meu la Steaua s-a rezolvat. Ma bucur ca voi juca alaturi de fotbalisti deosebiti, precum Dica sau Radoi si sper sa pot ajuta echipa sa obtina un nou titlu de campioana si a doua participare consecutiva in grupele Ligii Campionilor. De asemenea, voi lupta ca sa arat ca nu sunt un fotbalist terminat. Cat priveste suporterii, le spun sa aiba incredere in mine", a declarat Gurita.
