La Multi Ani!!!
La Multi Ani!!!
Si antrenor dar si jucator mare !!
Respect Iordanescu ![]()
Respect Iordanescu !
Respect Anghel Iordanescu. Guie Migi!
Patronul Stelei discută des cu Iordanescu, din partea caruia primeste sfaturi si in ceea ce priveste echipa. Ultimul episod: Iordanescu i-a descris lui Gigi cum a jucat Steaua in prima repriză a meciului cu Slovan, scor 3-1.
"Nu m-am uitat la prima repriza am vorbit cu Iordanescu si mi-a spus el cum a jucat echipa. Ce treabă am eu cu scandalul lor? Iordanescu o să fie cuscrul meu, cum să mă cert eu cu el?", a spus Becali la DigiSport Special.
Ce sfaturi de la Iordanescu a pus in practică Gigi:
- l-a trimis acasă pe Rafael Cruz si l-a luat pe Cornel Ripă
- i-a ofertat pe Nica si Alexe de la Dinamo
- a incercat să transfere un virf, neavind incredere in Nikolici, Costea sau Rocha
Toate discutiile din ultimele saptamani din jurul persoanei lui Reghecampf au pornit de la cateva critici aduse de Anghel Iodranescu jocului Stelei din pregatiri. Acum, Iordanescu salută public, miltareste, din pozitie de drepti, evolutia lui Chiriches pe care in ultima vreme il criticase.
La noi, dacă esti cineva intr-un domeniu si spui ceva despre altcineva, sigur ai vreun interes ascuns. Vrei tu ceva, urzesti oarece, uneltesti obligatoriu in spatele cuvintelor. N-are cum să fie altfel, Iordanescu sigur e suparat că Edi nu mai e la Steaua si de asta critică!
Reactia fostului selectioner de după meciul cu Ajax dovedeste că nici pe departe nu e vorba despre asa ceva. Această pozitie militarească venită din partea unuia ale carui performante au dus la aparitia intalnirilor nocturne ale suporterilor in Piata Universității stampilează postulatul că Iordanescu n-a urzit nimic si nici n-a urmarit nimic. După cum multi dintre cei care au vorbit post-Amsterdam si ante-retur n-au facut altceva decat să exprime cu voce tare ce au vazut pe ArenA. Iar acum, după calificare, laudă Steaua cu voce si mai tare, urlată chiar.
Dacă Steaua nu s-ar fi calificat, anumiti oameni de-acolo ar fi ramas cu impresia că echipa lor e vanată sau chiar că ei insisi sunt vanati. Calificandu-se si primind aprecierile celor care o criticasera echipa din Ghencea poate trai linistită că nimeni nu-i poartă sambetele. A spune public că nu-ți place ce vezi inseamnă obiectivitate si curaj. A declara că ti-a placut ceva frumos e realism si justete in aprecieri. Iar a intelege cand cineva mai experimentat decat tine te critică inseamnă că există cale catre indreptare.
Am curajul să afirm că dacă n-ar fi fost certată după evolutiile slabe din pregatiri, dar mai ales după meciul din Olanda, Steaua nu s-ar fi calificat. Admonestarile din afară au mobilizat energia celor dinauntru, transformand-o intr-o forță pe care altfel, in vreme de liniste, probabil că Steaua n-ar fi avut-o.
Altfel, il asteptam pe general ca după returul cu Chelsea să bată pas de defilare!
Alin Buzarin
"Patronul Stelei merita o victorie in acest joc pentru momentele prin care trece, mai ales dacă ne gindim că Steaua a folosit cea mai bună echipa Jucatorii au ramas datori si față de suporteri, dar si față de Ciobanul. Puteau să-i aline suferinta.
Steaua se confunda cu Ciobanul. El era cel care-i mobiliza pe jucatori", a spus Iordanescu la Digisport dupa remiza de la Severin, scor 1-1.
Hai ca a zis-o si nea Puiu.
Daca pe Duckadam l-am inteles, in cazul lui Iordanescu nu inteleg de ce Doamne iarta-ma a trebuit sa vorbeasca de infect...
Ce e greu omule de inteles? Ca fostele glorii se folosesc de suporteri cand au interes si apoi nu dau doi bani pe opinia lor? Cand se certa cu Becali si-l dadea in judecata, suporterii erau buni ca erau (normal) langa el. Acum, cand se gandeste sa-i aranjeze viitorul unuia dintre copiii lui si sa-l insoare cu o fata de-a lui Becali, are interesul sa stea langa el, nu?
Iti amintesti ca acum cativa ani, eu m-am legat de Nea Puiu din cauza declaratiei date inainte de Steaua-Panathinaikos din 98? Stii ca atunci mi se umpluse frigiderul...
Stii ca e posibil ca peste ceva vreme, cei 2 sa ajunga iar la cutite si atunci nea Puiu va redeveni un mare caracter, si nu care cumva sa zica unu' cate ceva ca apar articole cu "jos labele de pe antrenorul din teren de la Sevilla" etc...ca si in cazurile lui Hagi, Radoi, Olaroiu etc...
Cum sa vorbeasca urat de viitorul lui Cuscru? Interesul isi poarta fesul indifferent daca de multe ori se calca pe cadavre, vezi exemplu de fata! Si trebuie sa stiti ca nu este singurul exemplu, ba mai mult observ ca dupa aceste ploi au mai iesit precum ramele si alti contestatari pro Cioban!
"Cum il cunosc eu pe Ciobanul nu va renunta la Steaua, dar mă tem de un anumit moment. Poate că va spune la un moment dat: "Stop! M-am saturat!" Eu asteptam ca la poza de grup cu trofeul să apară un banner cu "Multumim, Gigi!" sau "Sintem alaturi de tine, Gigi!", a spus Iordanescu.
Ia mai dute dreaq si tu Iordanescule...te aliezi cu un paduche, un parazit, o plosnita ce doar a supt de la Steaua...si sti asta ca sti numerele mai bine decit noi...si acum condamnat de judecatori nu de lumea din piata...condamnat si tot ii ti partea? Hai sictir cu toata istoria ta de stelist...japito, esti un vierme si tu. La virsta ta trebuia sa sti sa iti ti gura si sa il sprijini pe sustache daca vroiai, ca prieten de familie dar sa vi in public sa il susti de parca ar fi vreun nedreptatit...asta nu ti-o iert. Cum am zis, hai sictir Iordanescule, SteauaToronto avea dreptate sa te insulte...te-a citit ala inaintea mea. Becali este un gunoi si care ii ti partea esti un gunoi de asemenea...cine se seaman, se-aduna...
PS Spune-ne iordanescule...citi din banii/milioanele primate de Steaua acuma s-au dus la jucatori si cit a intrat in buzunarul lui becali...investitorul...patronal...sau paduchele ordinar...spune-ne Iordanescule ca tu le sti...nu ti-ar fi rusine sa ii ti parte excrocului ala...ESTI UN GUNOI iORDANESCULE...UN MARE GUNOI!
Si uite asa, unul cate, unul, aia care in ochii nostri pareau mari simboluri demonstreaza in fiecare zi ca la randul lor nu au inteles nimic din valorile promovate de Steaua.
Iar noi am stat, sau mai stam si ne irosim nervii degeaba.
Durerea cea mai mare iti este provocata de cei apropiati, pacat ca e adevarat.
Odata cu moartea lui Ion Alcsandrescu se pare ca a murit si Steaua, timpul o demonstreaza incetul cu incetul.
Iar noi am stat, sau mai stam si ne irosim nervii degeaba.
Lasa ca vin ele gloriile si ne salveaza de Becali ! ![]()
Vine Hagi care l-a si adus pe cioban, vine Iordanescu in spate cu tot MAPN-ul , vin Piturca si Paunescu cu banii in dinti direct din cazinourile monegasce, vine Ilie Nastase cu desaga plina de bunataturi , ba chiar il aduce si pe fratele Tiriac, care o sa ne construiesc o arena mai impozanta decat Allianz. O sa curga lapte si miere oameni buni ! ![]()
L.E. : Interbare de 5 puncte : Cum se numeste prima persoana particulara care a creditat FC Steaua dupa despartirea de CSA ?
Vine Hagi care l-a si adus pe cioban
De unde ai scos asta? Sau ai 12 ani?Hagi a fost primul care s-a opus venirii jegului la echipa. El a fost primul care a avertizat ca asta e un om rau, care va distruge Steaua.
M-am tot gandit, cred ca tu esti chiorix. Mai bine recunosti, ca oricum nu te baneaza nimeni. Sa stim macar cu cine vorbim.
Ironiile astea ieftine ale tale nu fac altceva decat sa arate ca iti tremura chilotii de frica ca nu mai vine ciobanul la Steaua.
Nu-ti fa griji, ma! Spectacol ieftin va exista intotdeauna in Romania!
Hagi si-a adus finul in Ghencea cu mult timp inainte de 1998. Hagi l-a introdus in anturajul Stelei , i-a facut cunostinta cu oameni din cadrul MAPN, cu Iordanescu si cu Viorel Paunescu.De unde ai scos asta? Sau ai 12 ani?Hagi a fost primul care s-a opus venirii jegului la echipa. El a fost primul care a avertizat ca asta e un om rau, care va distruge Steaua
In 2002 Hagi a iesit la rampa nu pentru Becali, ci fiindca ii era frica sa nu ajunga echipa pe mainile lui Barbut.
M-am tot gandit, cred ca tu esti chiorix. Mai bine recunosti, ca oricum nu te baneaza nimeni. Sa stim macar cu cine vorbim.
Sa n-o dam in jigniri infantile. Putem sa jucam si asa daca vrei.
Si crede-ma , de fiecare data cand a fost vorba sa faca "gloriile" ceva, au urinat pe noi si s-au prostituat pentru fiecare banut. Steaua a ajuns pe mainile leprei asteia prin complicitatea fostelor glorii ( Hagi , Barbut, Generalul) si prin nepasarea celorlalti.
Cine nu a realizat chestiile astea pana acum ori are deficiente mintale, ori a trait in alta tara.
Nu-ti fa griji, ma! Spectacol ieftin va exista intotdeauna in Romania!
Sunt convins , gasesti din plin si pe forumul asta !
La mulți ani, Generale!



"Selecționerul naționalei României, Anghel Iordănescu a implinit luni 65 de ani. Cu acest prilej, Federația Română de Fotbal i-a pregătit lui Iordănescu o surpriză, un tort in formă de chipiu de general, pe scurt o "cașchetă" de ciocolată.