FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Vine un spaniol ? (Prosport)

fcsteaua.ro19.05.2007 03:03

SURPRIZA Un fundas de la Levante ar putea sosi în Ghencea.

 

 

 

Gigi Becali a afirmat saptamâna trecuta ca vrea o echipa de Liga Campionilor, formata în totalitate din români.

 

 

 

Totusi, Luis Manuel Rubiales (foto), care evolueaza la Levante, ar putea semna luni cu Steaua, conform Radio esport Valencia! Luis împlineste 30 de ani pe 30 august, are o înaltime de 1,80 m si evolueaza pe postul de fundas stânga.

 

 

 

"Steaua Bucuresti i-a facut o propunere excelenta din punct de vedere economic fundasului stânga, garantându-i un contract pe trei ani", au dezvaluit cei de la Radio esport Valencia.

 

 

 

Desi impresarul jucatorului, Gines Carvajal, urmeaza sa aiba o întrevedere cu oficialii clubului la care evolueaza în prezent Luis, pentru o prelungire a contractului, sunt sanse ca Gigi Becali sa-si calce pe inima si sa aduca în Ghencea un alt jucator din afara granitelor tarii.

 

 

 

"Rubiales ar putea semna luni cu Steaua. El mai are o propunere de la Wolfsburg pentru trei sezoane. De asemenea, Levante încearca sa-i prelungeasca întelegerea, în timp ce alte doua grupari, o nou- promovata si alta din Primera, îl monitorizeaza pe jucator", informeaza sursa citata mai sus.

 

 

Tupac Amaru19.05.2007 05:33

M-am saturat de atata dezinformare. Punct

leynad7219.05.2007 06:03

Terminați dom'le cu "streinii" ãștia, mama lor de mercenari !

Fundaș stânga ne "trebie" nouã ?

Da' Jijel Coman ce e ?

E român, e boșorog, e catastrofal și mai e și multifuncțional !

Adicã e de viitor, ce dracu' ?

Ca sã nu mai vorbim de orgasmul lui Oli când îl bagã în teren...

Sorry boys, postul e acoperit !

Da' apropo'...O fi el fundaș stânga, da' face și faza defensivã ?

Iar dacã e prea tehnic, sã stea tatã acasã cã aici se joacã folbalt, nu ca în Spania !

 

 

PS : Mã uitam nene la Ronaldinho sau la Messi ce cool fac ãștia faza defensivã...

"Pãcat" cã mai uitã câteodatã și le mai scapã câte-un gol de-ãla de retrospectivã !

Huuuuuoooooooooooo ! Circarilor !

costy_k1_G.19.05.2007 07:09

Nu are ce cauta la Steaua stiti cum e: salariul mare si valoare pe dreq cum a fost si cu Carlos...

nemilosul19.05.2007 07:25

ce sa facem noi cu spanioli??

 

noi intram in ch lg cu jucatori de la Jiu,Vaslui,panduri,faru(din astea retrogradate) si daca se poate sa vina si gratis e perfect

 

ne aduce "nea Gigi" 15 jucatori unu si unu iar cu antrenorul anului nimeni nu o sa ne stea in fata

Kekea19.05.2007 10:13

Nu cred ca va veni, dar daca va veni tot ar veni degeaba.Sa fim seriosi, omu are 30 de ani si vine de la Levante.Dar cine stie...

leynad7219.05.2007 10:40

"Streinii ãștia dupã ce cã e scumpi, nici mãcar nu e buni".

baronu_jr19.05.2007 11:03

steagcruce2 Chiar avem nevoie de fundasi,insa de astia polivalenti ca si Petrica al nostru care sa joace si pe dreapta si pe stanga,insa spaniolu asta e batran,cere multi bani si de jucat fac pariu ca nu o sa joace la adevarata lui valoare,asa ca mey Jiji mai bine ia-l pe EMEGHARA care e si fundas,e si polivalent,poate juca foarte bine pe ambele parti ! Forza Steaua ! BARONU_JR steaua_ro

alexa stelista inainte de19.05.2007 11:25

da chiar.........pentru ce ne trebuie noua straini=)).........ajumgem sa jucam in Cl cu Badea Gheorghe , =)))......atunci chiar ca nu o sa ne mai stea nimeni in caleB-)......

 

:mrgreen: spre cl steag2

antimanelist19.05.2007 12:21

sa vina hamutovsky dak vrea sa ia strain...macar de el stim ce poate

w3bmaster19.05.2007 12:31

Parca nu luam strainii sau asta o fi roman ...

 

Gigi ospiciu te asteapta

GRATIAN19.05.2007 12:36

Nu spunea ciobanul ca nu mai vrea straini si ca ii da pe Elton si Thereu. atunci de ce aduce alt strain?

spre cl steagsimplu

capone19.05.2007 13:00

Clasica la romani: dam vrabia din mana pe cioara de pe gard . . .

Oricum cred ca spaniolu nu poate fi mai prabusit decat Gigel, sau altii care activeaza in echipa noastra mult iubita.

steaua_ro

Yoyoyoi19.05.2007 15:44

Nu mai vine. Ramane in continuare la Levante cu care isi va prelungi contractul.

Danny20.05.2007 20:10

Mai bine sa il ia pe Mutu de la fiorentina daca tot zice ca vrea numai romani .... sau pe marica , pe Chivu etc .

Dragosch20.05.2007 21:04

las' sa vina.n-are nik d pierdut din asta.spaniolii sunt buni si totusi levante a avut rezultate frumoase in campionat in fatza echipelor d top in ultimele sezoane.ORICUM IDEEA D BAZA AR FI CA MAI BINE L-AR LASA PE VATCA ACOLO UNDE E , SI DAK VREA PORTAR SA-L ADUCA INAPOI P Hamutovski.Forza Steaua

Danny22.05.2007 16:44
las' sa vina.n-are nik d pierdut din asta.spaniolii sunt buni si totusi levante a avut rezultate frumoase in campionat in fatza echipelor d top in ultimele sezoane.ORICUM IDEEA D BAZA AR FI CA MAI BINE L-AR LASA PE VATCA ACOLO UNDE E , SI DAK VREA PORTAR SA-L ADUCA INAPOI P Hamutovski.Forza Steaua

 

 

 

Pai ba Becali e certat cu hamotosky .......tu crezi ca lu Becali ia convenit ca a plecat atuncea .... si in plus trebe sa plateasca despagubire ca nu se terminase contractu .....nu mai are cum sa il ia pe hamotosky