FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Becali vrea sa le dea drumul lui Thereau si Elton (GSP)!

«123»
Brigante16.05.2007 18:38

Vezi ca te inneci Oli. Nu uita sa mai si inghiti. Ce gust are ciobanul ? Sclav imputit ce esti, prostituatule !

BlaUGranA16.05.2007 18:40

Incredibil asa ceva!Nici nu stiu ce sa mai spun la ce nervi pot sa am!Ciobane mars f**** natia de spurcat sa nu te mai vad!Doamne de ce Steauaaaaaaaaaaaaaaaaaa?!?!?!?!?!?!?

audiopixel16.05.2007 18:41
ar trebui sa facem un fel de recensamant, sa vedem cam cati suporteri sunt dispusi sa cotizeze pentru a face ceva masiv...am o idee despre ce trebuie facut pentru a putea scapa de cioban si trebuie exploatata la maxim dar pentru a o pune in aplicare este nevoie de sute de mii de stelisti care sa cotizeze lunar pe parcursul a cativa ani...

 

dar actiunea nu trebuie sa fie cunoscuta, pentru ca atunci ciobanul si-ar putea lua masuri de precautie si planul nostru ar putea da gres...banii trebuie stransi sub alt pretext

 

suna aberant dar nu vad cum altfel ne-am putea recapata clubul inapoi

 

Da,trebuie sa recunosc ca si mie imi suna aberant.Oricati bani ar fi daca ciobanul nu vinde nu ai ce sa faci.Si ciobanul nu vinde Steaua,cel putin deocamdata.Cat despre ideea cu sutele de mii de stelisti care cotizeaza intreaba-i pe membrii fondatori AISS,iti pot spune mai multe despre lucruri de genul asta.Eu nu vad decat o singura solutie in momentul de fata:PN si PS sa reziste in razboiul pornit,sa stranga cat mai multi oameni care sa-i sustina,si poate cine stie,il compromitem pe cioban cumva pana la urma.

alina4steaua16.05.2007 18:53

nu putem sa-l rapim pe Becali si sa-l ducem undeva in alaska sa-i inghete si bruma de creier pe care-lmai are?pe bune ca asa ceva nu mai merge!cum sa-l dea pe francez,a inebunit?unde va ajunge Steaua cu Becali la carma ei?

Kekea16.05.2007 18:56
nu putem sa-l rapim pe Becali si sa-l ducem undeva in alaska sa-i inghete si bruma de creier pe care-lmai are?pe bune ca asa ceva nu mai merge!cum sa-l dea pe francez,a inebunit?unde va ajunge Steaua cu Becali la carma ei?

 

Iti zic eu...o echipa cu un singur jucator : Mirel Radoi.Alta persoana care ar fii trebuit sa insiste pe langa Becali pentru pastrarea celor 2, dar care refuza....

vlad_cj16.05.2007 19:56

Thereau si Elton...unii din cei mai iubiti jucatori ai Stelei...si ciobanul vrea sa ii dea...bine ca au inceput protestele la adresa lui...si acestea trebuie sa continue si sa fie mai agresive! ma gandesc chiar la amenintari! Steaua nu e a lui Becali! Steaua e a stelistilor! Poate daca atitudinea ostila la adresa sa va continua...intr'un final se va hotari sa plece...de aceea nu trebuie sa ne orpim!

"Steaua curata...Steaua non'becalizata"

choli16.05.2007 20:04

Parerea mea este sa nu ne mai uitam in gura spurcatilor de la gsp. Sunt numai mincinosi.Acesti "gazetari" care sunt ori tzigani ori puricosi vor sa bage fitile(sa tensioneze) si mai mult relatia suporteri - Becali, sa destabilizeze echipa....DE UNDE DRAQU STIU EI CE rahat O SA FACA Becali? nu vedeti ca dobitocu asta se suceste de la o zi la alta? Nu vedeti ca din tara nu se prea gasesc jucatori buni - de valoarea Stelei? si daca se gasesc sunt mai scumpi decat fac? Vrea sa faca o superechipa cu jucatori romani....pai pentru asta tre sa aibe valoare si jucatorii...NU?

 

 

Un lucru e clar: Becali este un razgandeanu al sportului romanesc, asa ca lasatii sa abereze si sasi cumpere singuri KAKATU' ALA NUMIT: GAZETA ANTI Steaua.

 

 

steagcruce2 per oggi, per domani, per siempre con Steaua steagcruce2

Kiti18416.05.2007 20:18

Sa vada el dak ii vinde pe Thereau si pe Elton..cat viata va mai avea la Steaua toti vor fii impotriva lui!De la suporteri pana la presa care abia asteapta sa ne ridicam cat mai direct impotriva puiului de drac!Becali MARSH LA Dinamo!

johngotti16.05.2007 20:20

din pacate se pare ca Steaua va ingrosa randul echipelor romnesti tampite care prin cea mai fericita intamplare au avut in curte jucatori valorosi si i-au vandut sau i-au dat afara. Vezi cazul sarbului de 2,02 m. aflat in probe la Poli Tim. si care a fost sfatuit "prieteneste" de antrenorul de atunci sa se apuce de baschet, asta inainte sa-l dea afara. Rezultatul: a ajuns la Steaua Rosie Belgrad, unde a iesit golgetterul campionatului si de unde a plecat pe 10.000.000 de euro, intr-n an de zile. La fel de celebru este si cazul lui John Obi Mickel, inchizatorul lui Chelsea aflat acum doi ani in probe la Poli Iasi unde nu a fost oprit in lot. Acum este mai mereu titular. Si din pacate pentru. STEISTI, cazul Hilario, urmarit de MM n acelasi timp cu Carlos si cu toate ca era mai ieftin decat "fostul nostru mare portar" nu a fost ales de catre "manager". Rezultatul: odata cu accidentarea lui Cech, acesta a fost titular 6 luni in poarta lui Chelsea. Ridicoli descoperitori de talente avem. Daca se teleporteaza cineva din anul 1986 in prezent ar avea impresia ca fotbalul romanesc se afla tot pe cele mai inalte culmi. E si normal, doar echipele romanesti refuza jucatori pe care-i cumpara cele mai mari cluburi ale Europei.

Urmeaza episoadele Elton si Thereau. Primul este "bijuteria" Stelei. Giuvaierul nostru, jucatorul cel mai complex dar care spre "rusinea" lui nu poate face faza defensiva. Si cine-i pune lui acest defect in carca? Tocmai regele Hagi ale carui crampoane nu cred sa fi calcat prin propria jumate de teren. Rusine Elton, rusine

Thereau este atacantul care nu se va naste vreodata din parinti romani. Are mentalitate de invingatori si in cazul lui putem fii intotdeaua siguri ca nu va ceda psihic prea repede.

Dar asta este. Steaua este "pravalia" lu' Gigi si noi avem mainile legate. Ii amintesc fostului comerciant de lana si branza ca in istoria noastra conteporana cunostem doua cazuri de conducatori de club care eu dorit o omogenitate etnica la echipa. Jesus Hil y Hil (Bilbao) care nu a mai apucat sa vada "rezultatul" muncii sale: lupta crancena pentru. scaparea de Secunda Division. Al doilea este "dobitocul sef" Adrian Mititelu, poate singurul mai tampit si mai incompetent decat Gigi al nostru. Si in cazul lu se remarca evolutia perfecta a echipei:o retrogradare si clasari "magistrale" pe locurile 10, 12, 15, etc.

 

Acestea fiind spuse: HAI Steaua

johngotti16.05.2007 20:21

Acum cativa ani, cand de la Dinamo plecau 10-15 jucatori anul prin mana varului Giovanni, suporterii cainilor, actualii autointitulati "spartani" au cantat mult timp o "poezie" simpla dar care ajungea exact acolo unde trebuie si pe intelesul celui vizat.

Paradoxal, cu toate ca atunci radeam de ei observ ca acum aceasta "poezie" ni se potriveste si noua fara niciun fel de modificare. Pur si simplu ii dam un copy-paste si gata

Sa cantam si noi din tot suletul pentru "patronul"nostru:

"Vinde-o pe m.a.t.a, Becali vinde-o pe m.a.t.a……vinde-o pe maaaaaaaata, Becali vinde-o pe m.a.t.a"

fsoica16.05.2007 20:43

daca Steaua de azi e Becali, si e clar ca e Becali,

noi de ce mai tinem cu Steaua ?

Dreadnought16.05.2007 20:51

ok...o echipa formata numai din jucatori romani. Dar cand au fost jucatori valorosi in campionat cum se face ca nu au ajuns la noi ? ca de...ciobanu bishnitzar vrea sa-i ia si pe bani putini

w3bmaster16.05.2007 21:03

Facem o cheta de benzina si ii dam fo (stiti ca in bancu cu Bill Gates)

 

E nebun Thereu e meserie

 

Elton nu mai zic ma inebunit cu romanii echipa de romani pe drac romanii sunt praf .... :(

 

Ciobane Dute la Dinamo

vanfootball16.05.2007 21:06

@fsoica

 

Din inertie. Intrebarea e: pana cand?!

Kekea16.05.2007 21:23
@fsoica

 

Din inertie. Intrebarea e: pana cand?!

 

Pai cam pana cand voi pune mana pe piept.Nu pot sa tin cu alta echipa dupa atata timp.

Quetzalcoatl16.05.2007 21:29

Doamneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, nu-l mai suport pe ciobanul asta..... Elton si Thereau sunt disponibili pentru un transfer. Elton poate pleca la din-AMO......inebunesc de furie.Nu se joaca cu suporterii pe stadion, da' noi putem merge acolo la portile lui sa strigam, protestam.Nu se mai poate asa, trebuie sa facem ceva ....cati nervi pot sa am......................

 

Ciobane, daca pleaca Elton si Thereau, ai pus-o cu NOI!!!

Unde-s cei care se luau de atitudinea noastra fata de cioban? ati disparut? SCLAVILOR!!!!!!!!

tiger2116.05.2007 21:45
In privinta lui Elton sunt de acord pentru ca nu are rost sa il mai tina daca Oli nu il joaca.Macar sa-si recupereze banii cu care ar putea sa cumpere alt jucator la fel de valoros,dar mai inalt.

Am vazut ca il tot injurati pe Becali dupa meciul javrelor cand a fluturat fularul lor.Dar dupa meciul cu Rapid de ce nu ati facut la fel pentru ca si atunci el a facut acelasi lucru cu fularul lor.Era mai bun Paunescu ca a vandut aproape toata echipa si Steaua juca cel mai prost din istoria ei.Macar Gigi baga bani multi la echipa si asta se vede din rezultate.De ce nu lati laudat pentru rezultatele pe care lea avut.

 

Cu Steaua pana la capat!

 

FORZA Steaua !!!!!!!!!!!!!!!!!! steagsahmic

Analfabetule lingi bine

tiger2116.05.2007 21:52
daca Becali ar asculta de cineva,care ii vrea binele,probabil cineva care se ocupa de imaginea lui sau un apropiat(Radoi) cred ca si-ar putea schimba aceste ganduri,in cazul in care sunt adevarate.in caz contrar,isi semneaza singur sentinta.cel mai rau imi pare ca din cauza noastra,pentru a ne face rau noua si a ne arata cine este seful,vrea sa-i vanda pe cei doi.sincer ei nu merita asa ceva.Thereau mereu a fost un model de fotbalist cu adevarat stelist si a facut cinste tricoului pe care l-a purtat,iar Elton in ciuda faptului ca l-a demoralizat plecarea lui MM,singurul care-i era aproape,a fost tinut pe banca atata timp si totusi cand a intrat pe teren ne-a incantat privirile si ne-a oferit speranta unui alt fel de fotbal in Ghencea...faptul ca el a fost mereu cerut de suporteri a starnit si "gelozia" lui Gigi + are n motive sa-l dea:nu e roman,e adus de MM,este dorit foarte mult de suporteri.nici Thereau nu este mai prejos,francezul mereu a fost pe placul publicului.si in nici un caz nu vreau sa-l vad la Dinamo,iar daca Elton a insemnat victoria impotriva CFR-ului...cuvintele sunt de prisos...

Cred ca isi bate joc de noi.Se crede destept.Dupa spectacolul de pe National si-a bagat unghia in gat si acum se razbuna.Hai sa fim seriosi cum ar putea sa faca asa ceva?Auzi sa-l dea pe Elton la Dinamo.

Anais_stelistu16.05.2007 22:56

Dl Becali nu cred ca ar face bine daca le-ar da drumul lui Elton si Thereau,deoarece acesti doi oameni au ajutat-o pe Steaua cand era mai greu si nu mi se pare norma sa le dea drumul!!!!Mai ales dupa ce l-a dat pe Oprita la Dinamo sa il dea si pe Elton!!!

steagsimplu

kosmyn66616.05.2007 23:27

Probabil pentru "Gigi" majoritatea suporterilor stelisti sunt "hahalere" si "comunisti". Dak pana si pe Dica l-a facut "comunist", ce sa mai zic. Dak mai pleaca si Elton si Thereau, e de rau. O sa mai aiba Steaua jucatori d-astia poate doar cand n-o sa mai fie oaia patron.

bodanelu17.05.2007 05:18
Dl Becali nu cred ca ar face bine daca le-ar da drumul lui Elton si Thereau,deoarece acesti doi oameni au ajutat-o pe Steaua cand era mai greu si nu mi se pare norma sa le dea drumul!!!!Mai ales dupa ce l-a dat pe Oprita la Dinamo sa il dea si pe Elton!!!

steagsimplu

cum poti sa zici asta? tu eshti stelist? tu ti cu Becali sau cu Steaua?

Thereau e la noi abia de un an. Elton de cateva luni... cum poti sa zici ca ei si-au facut datoria fata de Steaua.

Ca sa ajute echipa, tre sa stea cel putin 2-3 ani.

babalak_ful17.05.2007 06:06

Ciobane ai luato Razna pai daca dai Drumul la astia doi jucatori care sunt valorosi ti'se duce echipa de rapa ciobane

dute la Dinamo si fa ce vrei acolo Marsh pleaca D la Steaua na'i tu fata de Steaua ma Taraneeee

costy_k1_G.17.05.2007 06:30

Cred ca la drogat politica de ia decizii de pulangiu...ar trebui sa strigam cu totii de data asta: [...] fularsteaua2fular-campionii

 

Atentie la limbaj. Moderatorii

JDERUL17.05.2007 06:44

S-ar putea ca martzofoiul asta de cioban sa nu fie chiar asa de prost! Mult trambitzata vanzare a celor doi FOTBALISTI:Thereau si Elton sa nu fie cu adevarat dorita de el.Nu ar fi exclus sa vina cu o propunere de genul:VRETZI SA NU-I VAND PE CEI DOI,ATUNCI NU MA MAI INJURATZI? Si atunci noi ce facem?

 

 

 

 

 

 

 

 

steagcruce2 steagsahmic steagsimplu

ocroteste-i doamne pe stelisti!

bodanelu17.05.2007 06:47
VRETZI SA NU-I VAND PE CEI DOI,ATUNCI NU MA MAI INJURATZI? Si atunci noi ce facem?

asta se numeste santaj ;)

«123»