FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Numai 1 miliard de cap de jucator pentru calificare.

Virgil25.02.2005 17:09

Desi patronul Stelei le promisese baietilor în caz de calificare câte 100.000 de parai,imediat dupa victorie si calificare,s-a razgândit.

Suma de mai sus a scazut dramatic la putin mai mult de 30.000 de parai,adica 1.000.000.000 lei.

Gigi a motivat ca a promis initial câte 100.000 de parai,pentru a-i motiva puternic.

gianini26.02.2005 00:16

era greu de crezut ca poate sa dea asa prima.

reddog26.02.2005 13:08

Si totusi, primele astea de 30.000 le-a acordat??? De unde dracu' are atatia bani?

sorin_77726.02.2005 14:29

Era imposibil sa dea atatia bani(100.000 $)... Nu ii scotea nici de la UEFA si nici din bilete vandute la meci si nici din publicitate... Si cum zice reddog :" De unde dracu' are atatia bani? "

Xander26.02.2005 21:51

Pana la urma le-a dat cate 20'000

 

Bani mai puțini

Fiecare stelist a primit ieri 20.000 de euro. Becali a dezvãluit cã, promițînd 100.000 de euro pentru calificare, s-a folosit de presã sã-și stimuleze jucãtorii. Ciobanul a scos ieri mai mult de 400.000 de euro din seiful pe care-l are în birou. Primele de calificare în fața celor de la Villarreal vor fi tot 20.000 de euro. La aproape 24 de ore dupã eliminarea Valenciei, Ciobanul nu-și pierduse zîmbetul. A refuzat sã mai arunce cu bani în jucãtori, cum a fãcut cînd Steaua a trecut de grupe: "Nu vreau sã facem spectacol aici!", așa cã presa n-a mai asistat la împãrțirea primelor

dbd27.02.2005 14:04

A facut bine Beacali ca le-a zis ca le v-a da 100.000 . I-a facut pe jucatorii mai dornici de a castiga. Dar si 20'000 e destul.nici cei de laValencia nu i-au atata.