E opinia mea personala, Dan Petrescu merita respectat pentru minunatele clipe oferite in tricoul ros-albastru, trebuie respectat pentru ce a facut ca jucator al Nationalei, insa nu pot sa fiu de acord cu comportamentul lui de mahala avut dupa meciul de la Urziceni.
Nu am fost de acord niciodata ca fostii nostri jucatori sa se dea la o parte cand joaca contra Stelei, sa joace normal cum joaca de fiecare data, sa isi faca meseria ca pentru asta sunt platiti.
Dar nu mi-a placut circul lui Petrescu, nu imi place atitudinea lui de lelitza care se vaita in gura mare, vede teorii ale conspiratiei la orice decizie nefavorabila, lumea asta pacatoasa nu il merita, el campionul moralitatii si a elegantei verbale.
Normal era sa aiba o atitudine civilizata, fara obscenitati si amenintari.
Cat despre gestul facut in calitate de antrenor al Rapidului, poate sunt mai naiv, mai idealist, dar putea sa evite asta...Pe cat facem pariu ca daca in viitor va veni la Steaua va declara ca nu a vrut, ca regreta, ca a fost o prostie....Cati l-ar crede?