Salutare !
As dori sa stiu ce meciuri din palmaresul Stelei are populatia de pe acest forum. Daca nu e cu deranj. Multumesc anticipat !
Salutare !
As dori sa stiu ce meciuri din palmaresul Stelei are populatia de pe acest forum. Daca nu e cu deranj. Multumesc anticipat !
Eu le am pe toate meciurile din cupele europene din sezoanele 2005-2006 (fãrã turul cu Shelbourne), 2006-2007, Steaua-Brugge (1996), rezumatele meciurilor din UCL din 1994, al meciului de acasã cu Rangers din 1995 și al celor cu Widzew Lodz, cu Borussia Dortmund 3-5 și Atletico Madrid acasã 1-1 (toate astea de pânã acum în format vcd). Rezumatele sunt luate de pe sport.ro. Le are cineva și pe restu?. Mai am meciu cu Valencia pe DVD. ªi finala de la Sevilla tot pe DVD.
un meci frumos dar din pacate pierdut de noi,merita vazut.
UEFA Champions League Final 1989 - AC Milan vs Steaua Bucuresti 4-0
se poate gasi pe dc
fular-campionii
Eu le am pe toate meciurile din cupele europene din sezoanele 2005-2006 (fãrã turul cu Shelbourne), 2006-2007, Steaua-Brugge (1996), rezumatele meciurilor din UCL din 1994, al meciului de acasã cu Rangers din 1995 și al celor cu Widzew Lodz, cu Borussia Dortmund 3-5 și Atletico Madrid acasã 1-1 (toate astea de pânã acum în format vcd). Rezumatele sunt luate de pe sport.ro. Le are cineva și pe restu?. Mai am meciu cu Valencia pe DVD. ªi finala de la Sevilla tot pe DVD.
Pai daca tot le ai pe toate ar fi bine sa le pui pe undeva pe net.
Hello
I am from Romania and also collect football matches.
I have over 880 matches and if someone is interested in changing please
contact me on mail:
HelloI am from Romania and also collect football matches.
I have over 880 matches and if someone is interested in changing please
contact me on mail:
s***@***
Mai bine ai ajuta la dezvoltarea tracker-lui...
Ar fi bine sa le ridicati undeva pe net, ori pe dc ori pe torenturi, preferabil oriunde, ca este interesul nostru comun, Steaua. Stiu ca unii sunt zgarciti si vor sa le tina doar pentru ei ca sa se laude pe ici pe colo. Ganditi-va ca daca le dati si la altii aveti cel putin un back up. Daca se intampla ceva cu mediile voastre de stocare cu meciurile Stelei , ce faceti ? De unde le mai recuperati ? Plus ca tinandu-le ascunse si prafuite nu faceti nici un serviciu Stelei, ci dimpotriva.
"Share the knowledge, don`t hide it ! "
Da copii as vrea si io meciuri ale Stelei. Nu am nici unu pe calculator sau pe DVD.
Pentru cei care doresc meciuri ale Stelei si care nu sunt inca pe tracker, puteti sa le luati de aici :
Steaua - River Plate -> http://hosted.filefront.com/aliraz
Steaua - boro si boro - Steaua -> http://hosted.filefront.com/acmilan03c1
Cred ca mai era si cel cu Kiev din 87, cu o calitate ceva mai buna si DVD-ul Steaua - Galata din 89, numai ca am avut ceva probleme, si imi lipseste o parte din meci.
Din pacate eu nu am viteza suficienta pentru upload, daca as avea le-as pune eu pe tracker. Oricum cine le poate lua si poate sa le puna pe tracker sa o faca ! THAT's AN ORDER !!! :laugh:
Miine in gazeta sporturilor va aparea un DVD cu inregistrarea partidei Steaua-Barcelona din anul 1986
am gasit un link cu rezumatul meciului cu Bastia
http://www.dailymotion.com/video/x8uid7_sc...coupe-uef_sport
As vrea sa fac aici un indemn pentru toti! Inainte sa ma acuzati de off-topic, va rog sa cititi pana la sfarsit sa vedeti unde doresc sa ajung. Eu nu am ascuns faptul ca sunt un mare admirator al marilor echipe ale Stelei Rosii dintre 86-91 sau anilor 70. Si acum, daca sunteti pasionati de fotbal va invit sa vedeti 5 mari meciuri ale acestei echipe (rezumate de CCA 10 minute), cu adversari precum Bayern, marele Milan sau Real Madrid...
Cupa UEFA: anul 1979, Steaua Rosie - Bayern 3-2, dupa 0-2 in tur.
Cupa Campionilor Europeni, anul 1986, Steaua Rosie - Real Madrid 4-2, in retur 0-2
Cupa Campionilor Europeni, anul 1988, Steaua Rosie - AC Milan 1-1, in tur 1-1, Milan castiga la penaltyuri.
Cupa Campionilor Europeni, anul 1991, Steaua Rosie - Bayern, 2-1 la Munchen si 2-2 la Belgrad
Veti vedea un fotbal de o calitate extraordinara jucat de aceasta echipa si daca sunteti pasionati de subiect mai puteti gasi minim 20-30 de meciuri in rezumat de cate 10 minute ale acestei mari echipe din acea perioada.
Si acum, inainte de a ma acuza ca am gresit siteul, ajung si la legatura cu Steaua noastra. Unul dintre motivele pentru care urasc regimul comunist este ca ne-a inchis lumina si nu ne-a lasat sa ne delectam toti cu acele mari meciuri ale Stelei. Avem cateva cu Dinamo, avem finalele europene, si cate ceva de prin 89. In rest, unde este meciul fantastic facut de Steaua cu Spartak Moscova in 1988? Nu a fost televizat si exista un rezumat de vreo 2 minute rusesc in care vedem doar doua goluri si atat... Daca la un comentariu romanesc oricum nu putem spera deoarece meciul a fost dat doar la radio, macar sa avem toate golurile si cateva faze din meci...adica ceva in genul celor prezentate mai sus de mine, de vreo 10 minute. Si in aceasta situatie mai sunt si alte mari meciuri. Nu era superb sa avem si noi ceva precum ati vazut mai sus?
Inteleg foarte bine ca nu aveam noi televiziunea jugoslava de atunci, dar nu e totusi pacat sa nu se fi salvat nimic? Indemnul meu este sa incercam cumva sa gasim caseta meciului si apoi cativa calculatoristi sa-l transforme in rezumat de 10-20 de minute sau chiar tot meciul. Se poate observa calitatea celor doua goluri date de Ilie Dumitrescu si Hagi, viteza fazelor de atac etc si va puteti imagina cum a jucat Steaua in acel meci. Imi spunea in trecut un basarabean, mare fan Spartak ca a vazut meciul la rusi si Steaua pur si simplu si-a batut joc de Spartak atunci.
Nu stiu cum era in acea vreme, dar astazi fiecare echipa are un cameraman...chiar si in B, care filmeaza orice meci oficial. Daca a existat si atunci, caseta exista pe undeva. Daca nu, sa incercam poate cu ajutorul rusilor sa gasim acest meci...
Mai jos, scurtul rezumat rusesc...
Observ cu tristete ca a trecut o saptamana si nimeni nu a bagat in seama indemnul meu. E pacat pentru ca este vorba de un meci extraordinar.
Adica sunt unii care de dimineata pana seara in toate comentariile se leaga de actuala echipa ca vezi doamne nu ajunge nici la calcaiele celei din 86. Domnilor, va reamintesc ca in Europa, Steaua este cunoscuta pentru un cincinal fantastic in care este inclus si anul 1986, nu doar respectivul an.
Doar vorbe?
Observ cu tristete ca a trecut o saptamana si nimeni nu a bagat in seama indemnul meu. E pacat pentru ca este vorba de un meci extraordinar.
Adica sunt unii care de dimineata pana seara in toate comentariile se leaga de actuala echipa ca vezi doamne nu ajunge nici la calcaiele celei din 86. Domnilor, va reamintesc ca in Europa, Steaua este cunoscuta pentru un cincinal fantastic in care este inclus si anul 1986, nu doar respectivul an.
Doar vorbe?
Poate pentru ca meciul nu a fost televizat la noi si probabil nu foarte lume are cunostinte pe la rusi, care la randul lor sa aiba cunostinte sau acces la arhivele vreunei televiziuni rusesti.
Steaua 3-0 Spartak Moscova
26 octombrie 1988
Cupa Campionilor Europeni, optimi de finala, meci tur
Multumesc mult!