FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

"Rãspunsul e la Gigi" (GSP)!

fcsteaua.ro03.05.2007 22:54

Așa a comentat Gicã Hagi varianta venirii lui la Steaua începînd din vara

 

 

 

Vehiculatã tot mai des în ultima vreme, varianta venirii lui Hagi ca antrenor în Ghencea a apãrut din nou în prim-plan, dupã ce Mihai Stoica a demisionat din funcția de manager general. Invitat miercuri searã în studioul Ligii Campionilor, de la Pro TV, Hagi a comentat o posibilã revenire a sa la Steaua.

 

 

 

"Au fost doar speculații. E adevãrat cã m-am întîlnit cu Gigi Becali, dar nu a existat nici o ofertã din partea lui ca sã preiau Steaua acum", a declarat Hagi.

 

 

 

Totuși, Gicã a ținut sã adauge și sã creeze în continuare suspans în privința instalãrii sale în funcția de "principal" al Stelei.

 

 

 

"Rãspunsul final este la Gigi, el e patron, el știe ce face", a spus Hagi, care a continuat și mai enigmatic: "Nu este frumos și corect sã vorbești în acest moment despre o venire a mea la Steaua".

 

 

 

Hagi are în continuare un mare susținãtor în Ghencea, în persoana lui Teia Sponte, unul dintre oamenii cei mai apropiați lui Gigi Becali. El i-a propus în mod oficial patronului sã instaleze cuplul Hagi - Popescu, idee consideratã la acea vreme de Becali ca fiind "idealã, dar imoralã".

 

 

 

12 luni au trecut de cînd Hagi și-a dat demisia de la Poli Timișoara, ultimul club la care a lucrat ca antrenor și de unde a plecat pe 21 mai 2006

 

 

 

17 luni au trecut de cînd Olãroiu a fost instalat ca antrenor în Ghencea, el urmîndu-i pe bancã lui Oleg Protasov pe 16 decembrie 2005

 

 

 

L-a înțepat din nou pe Olãroiu

 

 

 

Hagi nu s-a dat la o parte sã trimitã sãgeți cãtre actualul antrenor al Stelei, Olãroiu, care spusese despre el ca antrenor, fãrã sã-i pronunțe numele, cã "unii n-au realizat nimic în viațã și vin acum și vorbesc".

 

 

 

"Sînt iubit de toți românii. De ce? Pentru cã am dat mult pentru ei. Cînd te uiți la Hagi, vezi cã el a muncit și e normal sã fie respectat. Este și invidie din partea unora, dar eu sînt mîndru de ceea ce am fãcut", a declarat Hagi.

FortuneTeller03.05.2007 23:27

Stai acasa Gica! Pune-ti casete cu meciurile tale, ca sunt o incantare. Dar stai departe de Steaua, nu ai nici valoare ca antrenor, si nici dpv moral n-ai ce cauta in Ghencea dupa ce la sfatul giovanului ai refuzat o data. Stai acasa Gica!

EL Fenomeno04.05.2007 07:13

steagcruce2 Ca jucator valoarea lui Hagi e de necontestat dar totusi sa ne uitam ce performante are ca antrenor...Cupa in Turcia.Cred ca nu v-a avea performante pana nu v-a porni de jos de la o echipa mica,daca v-a veni la Steaua ciobanul sigur isi v-a bate joc de el,cred ca mai potrivit in functia de antrenor ar fi tot o ruda de a lui Becali(ironic vorbind)deoarce ma astept ca ciobanul s afaca acest pas.Sa nu ne mai intrebam de ce a plecat Protasov sau Zenga...

grizzly04.05.2007 07:28

probabil Gica ar fi cea mai proasta solutie ca antrenor la Steaua. pana si Olaroiu are experienta mai multa si rezultate mai bune.

frunji04.05.2007 08:32

NU VENIiiiiiiiiiiiiiiiiii GHICA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Azazello04.05.2007 08:57

Vino Gica ! Tu esti genul de antrenor care trebuie sa lucreze la o echipa mare, unde ai "material". Nu ai facut performante pana acum pentru ca nu ai avut cu cine si unde ( iar la Galata te-ai descurcat onorabil).

 

 

Tu esti stelist Gica, si locul tau e in Ghencea. Meriti sansa asta !

stelista2304.05.2007 09:10

ce sa faca frate asta la Steaua?sa ne aduca in prag de retrogradare? nu ms...totusi nu cred ca va face Becali asta pentru a nu-si pierde voturile :-j

babalak_ful04.05.2007 09:34

Gica eu te respect da na'i ce cauta In momentele astea Bune la Steaua ai fii bine venit ca presedinte nu ca Antrenor

SSK04.05.2007 10:22

Cred ca lui Hagi i se cuvine ceva mai mult respect din partea utilizatorilor acestui site. Este fara indoiala un MARE STELIST, iar asta ar trebui sa conteze mai mult decat ce a facut pe la diversele echipe pe unde a fost (pe Lacatus il respectam cu totii, nu ne legam de echipele pe care le antreneaza - si foarte bine facem! dar s-o facem si cu Hagi!)

 

Acum, ontopic: eu oricum sunt de parere ca Olaroiu trebuie sa plece. Acestea fiind spuse, o venire a lui Hagi ar aduce cu sine un singur mare avantaj (da' mare!): lui Hagi clar nu i-ar sufla Becali in ciorba! Si clar Hagi nu s-ar preta la niciun fel de aranjamente si compromisuri. Acestea fiind spuse, cred ca Hagi ar merita o sansa la Steaua (de dragul unui asemenea monstru sacru eu as sacrifica un sezon) si cred ca ar fi o solutie buna pentru temperarea exaltatului care ne conduce!

capone04.05.2007 10:29

Draga Gica stai tu departe de Steaua, ca jucator ai fost fenomenal dar ca antrenor nu ai demonstrat nimic. Ca presedinte ai putea fi bun, ca imagine, ca Gigi e peste tot, el e principele, sta la palat si comanda lumea. Eu nu il votez pe Gigi. steaua_ro

fedora04.05.2007 10:35

SSK, asa ma gandesc si eu mai ales ca nu putem ajunge la un nivel moral mai jos decat cel de acum in care nesimtirea lui Olaroiu si demagogia penibila a lui Becali depasesc orice imaginatie. As da calificarea in CL (insotita de multe suspiciuni daca va fi obtinuta) pentru putin spirit stelist. Oricum nu cred ca Hagi este un antrenor mai rau decat Olaroiu.

pda04.05.2007 10:50

Din punct de vedere al caracterului, Hagi este cu trei clase peste olita. Poate nu a ajuns la un nivel de antrenorat foarte ridicat, dar alte alte calitati care il recomanda. Prima este ca este un mare stelist si va pune mult suflet, nu ca olita care am impresia ca va sta pana este dat afara in nesimtirea lui nemarginita. Eu cred ca Hagi poate sa controleze vestiarul foarte usor, si sa nu aiba preferinte in cazul titularizarii unor jucatori doar ca asa trebuie (vezi cazul Nicolita, nemuritorul deja pe banda dreapta).

audiopixel04.05.2007 11:05

Nu inteleg de unde atata inversunare cand vine vorba de Hagi.Ar trebui totusi mai mult respect cand ii rostim(scriem) numele.Si pana una alta la Steaua nu cred ca au venit antrenori cu CL sau CM trecut la CV.Eu cred ca Hagi merita o sansa,mai ales ca Steaua trece printr-o criza morala inainte de toate.Hagi ar fi o garantie ca nu vom mai vedea numele Stelei in mijocul scandalurilor deja tipice in Liga Mitica.

Azazello04.05.2007 12:03
Cred ca lui Hagi i se cuvine ceva mai mult respect din partea utilizatorilor acestui site. Este fara indoiala un MARE STELIST, iar asta ar trebui sa conteze mai mult decat ce a facut pe la diversele echipe pe unde a fost (pe Lacatus il respectam cu totii, nu ne legam de echipele pe care le antreneaza - si foarte bine facem! dar s-o facem si cu Hagi!)

 

Acum, ontopic: eu oricum sunt de parere ca Olaroiu trebuie sa plece. Acestea fiind spuse, o venire a lui Hagi ar aduce cu sine un singur mare avantaj (da' mare!): lui Hagi clar nu i-ar sufla Becali in ciorba! Si clar Hagi nu s-ar preta la niciun fel de aranjamente si compromisuri. Acestea fiind spuse, cred ca Hagi ar merita o sansa la Steaua (de dragul unui asemenea monstru sacru eu as sacrifica un sezon) si cred ca ar fi o solutie buna pentru temperarea exaltatului care ne conduce!

 

 

Bine zis. Hagi merita o sansa si, cine stie, poate o valorifica de nu o sa mai vrea nimeni sa plece.

Azazello04.05.2007 12:05

Nu inteleg de unde atata inversunare cand vine vorba de Hagi.Ar trebui totusi mai mult respect cand ii rostim(scriem) numele.Si pana una alta la Steaua nu cred ca au venit antrenori cu CL sau CM trecut la CV.Eu cred ca Hagi merita o sansa,mai ales ca Steaua trece printr-o criza morala inainte de toate.Hagi ar fi o garantie ca nu vom mai vedea numele Stelei in mijocul scandalurilor deja tipice in Liga Mitica.

[/quote

 

 

De acord !!! steagcruce2

r.ochirosii04.05.2007 12:17
NU VENIiiiiiiiiiiiiiiiiii GHICA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

In ce hal este Olaroiu... eu cred ca ar trebui sa vedem dak luam locul 2 si sa vedem ce facem in UCL dak luam normal locu'2 ... :)... si apoi poate ca ar trebui sa ii dam o sansa lui Gica ;)

 

Oricum... eu cred ca Gica Popescu are cea mai multa experinte in ce priveste managementul unei echipe ;) Forzza Steaua steagcruce2

forever_STEAUA04.05.2007 12:59

@r.Ochirosii

 

Dar ce mari echipe a "manageriat" Gica Popescu de are cea mai mare experienta?

axl2304.05.2007 13:08
"Cînd te uiți la Hagi...", a declarat Hagi.

 

a inceput si Gica sa vorbeasca virgula ca Gigi.

bobo2104.05.2007 13:23

ar fi bine daca ar venii hagii.el cred ca este singurul care ar putea sa comenteze in fata lui Gigi.si ar putea sa aduca si straini la Steaua,cu romanii nu putem merge in Champions League,ca nu mergem la razboi ci la un meci de fotbal.crezi ca englezii daca ar putea sa mearga numai cu ai lor nu ar merge?dar aduc si alti jucatori din afara.

AndreyCor04.05.2007 13:28
Draga Gica stai tu departe de Steaua, ca jucator ai fost fenomenal dar ca antrenor nu ai demonstrat nimic. Ca presedinte ai putea fi bun, ca imagine, ca Gigi e peste tot, el e principele, sta la palat si comanda lumea. Eu nu il votez pe Gigi. steaua_ro

[...]

AndreyCor04.05.2007 13:29
In ce hal este Olaroiu... eu cred ca ar trebui sa vedem dak luam locul 2 si sa vedem ce facem in UCL dak luam normal locu'2 ... :)... si apoi poate ca ar trebui sa ii dam o sansa lui Gica ;)

 

Oricum... eu cred ca Gica Popescu are cea mai multa experinte in ce priveste managementul unei echipe ;) Forzza Steaua steagcruce2

PERFECTA DREPTATE....

 

 

1.4 Fara "Spamming": Va rugam sa nu postati mesaje consecutive in acelasi thread sau acelasi mesaj cu copy/paste pe mai multe threaduri/forumuri, numai de dragul de a va creste numarul de posturi. Pentru a adauga ceva unui mesaj pe care tocmai l-ati scris, folositi butonul Edit Post. Nu creati threaduri pe banda rulanta, unele sub altele, doar pentru a va vedea numele scris pe Forum. Va rugam nu postati acelasi mesaj sau thread de mai multe ori, daca vedeti ca acesta a fost sters de moderator. Un astfel de gest poate duce la suspendarea temporara sau permanenta a contului dv.

potra04.05.2007 14:54

bine acuma partea de final e...sa spunem putin exagerata(ma refer la spusele lui Hagi)..pentru ca pe el lumea l-a apreciat si il apreciaza ca fotbalist nu si ca antrenor...ca antrenor e nul momentan (aici ii pot da dreptate lui Oli care de bine de rau a mai miscat ceva in comaparatie cu Hagi)

parerea mea este ca daca vine Hagi...ne-am cam lins pe bot....nu o sa reusim sa ne ridicam...el ca antrenor nu mi se pare in stare nici sa mentina o echipa pe linia ei d-apoi sa o mai si ridice...

eu inca plang dupa Oleg si sunt de parere ca un astfel de antrenor este necesar la Steaua

dulcicutza05.05.2007 11:04

da...Hagi...stiti vb aia sarim din lac in put...........

guguta06.05.2007 10:49

dupa retragerea din fotbal si dupa ce a condus nationala care practic a distrus-o.nu cred ca pentru inceput Hagi va avea rezultate .Am spus si-o voi spune Oli afara jucatori care sa viseze ca joaca fotbal si-n vise ci nu la bani vile si multe altele .Sa faci performanta la Steaua trebuie sa ai daruire si sa mori pe teren cind cistigi si cu 3-0 asta vrem noi stelistii spectacol. Forta Steaua !!!!fularsteaua2

Thu[N]der06.05.2007 19:29

Haide hagii !! fular-campionii