In ultima vreme s-au scris atatea despre Steaua, despre "patronul" Stelei (se numeste patron pt ca da bani la echipa), despre Neaga, incat am uitat ce inseamna sa fii suporter sau ce presupune conceptul de patron. D-le Becali, FC Steaua nu este clubul dvs, nu aveti nici macar cum sa va insusiti meritele si performantele echipei, nici macar dupa ce ati devenut patron. Clubul Steaua este al nostru, al suporterilor care stau si isi rod unghiile cand rateaza Oprita sau Dica, al celor care au plans in '86 cand prima (si singura, pana acum)echipa romaneasca castiga cupa campionilor, e clubul celor care sunt alaturi de echipa cu sufletul, nu al unui singur om, care are simtul proprietatii prea bine dezvoltat. D-le Becali, Steaua nu este un teren, pe care sa-l cumparati si apoi sa-l parcelati si sa-l vindeti, pentru a va imbogati.Un club de fotbal este o afacere atat timp cat proprietarii (patronii) pastreaza o limita a bunului simt. Limita pe care dvs ati depasit-o. Nu ar fi trebuit sa se ajunga aici.Imaginati-va cum ar fi meciurile Stelei din Ghencea, fara suporteri, cu stadionul gol. Inchipuiti-va cum ar fi ca nici un post de televiziune sa nu mai transmita meciurile echipei si nici un ziar nu ar mai da vreo informatie despre jucatori. Ati fi doar dvs., cu eterna tigareta in mana si cu MM alaturi.Aveti un Dumnezeu care va vede si care va va trage la raspundere cand nu va mai suporta toate iesirile dvs. Acest Dumnezeu suntem noi, suporterii Stelei.
