Accidentarea lui Rãdoi e mai gravã decît s-a crezut inițial și nu e exclus ca Mirel sã suporte o nouã intervenție chirurgicalã.
Entorsã la genunchiul drept și afectarea ligamentelor încrucișate de la același picior. Acesta a fost primul diagnostic pus de medicii Stelei în urma accidentãrii suferite de Rãdoi (foto) în finalul meciului cu CFR Cluj.
"Din ce simt eu, e o accidentare gravã", a spus Mirel la finalul jocului, lucru care s-a confirmat în zilele urmãtoare. El a acuzat dureri mari la genunchi și ar intenționa sã plece pentru un consult suplimentar la Bologna, mai ales cã leziunea s-a produs în același loc în care în vara trecutã a suferit o operație la menisc.
Existã riscul ca Rãdoi sã ajungã din nou la cuțit dacã se va constata cã ligamentele nu se pot reface altfel în totalitate. Aceastã variantã a fost confirmatã și de o declarație oferitã ieri de MM Stoica: "Mirel Rãdoi este poate singurul jucãtor din istoria fotbalului care a jucat cu accidentãrile pe care le-a avut și care și-a condus de pe margine echipa la Cluj chiar dacã știa cã e posibil sã ajungã din nou pe masa de operație".
În orice situație, Rãdoi nu va mai juca nici un meci în actualul sezon, urmînd sã absenteze și la "dubla" România - Slovenia, din iunie.
Andrey, out tot sezonul!
Brazilianul din poarta Stelei a suportat în noaptea de vineri spre sîmbãtã o intervenție chirurgicalã pentru a-i fi extirpat un chist care i-a apãrut pe coapsa dreaptã și care îl împiedica și sã se antreneze.
Andrey a devenit astfel indisponibil pentru tot restul sezonului, terminînd jumãtatea de an așa cum a început-o: pe 9 ianuarie a suferit o rupturã de menisc, s-a operat peste 3 zile în Italia și a stat departe de gazon o lunã.
