In legatura cu organizarea partidei Poli Timisoara - Steaua din semifinalele Cupei Romaniei
FC Steaua a trimis marti o adresa oficiala Federatiei Romane de Fotbal, organizatorul competitiei Cupa Romaniei Timisoreana, pentru a sesiza modul defectuos de organizare al partidei FC U Politehnica Timisoara - Steaua din semifinalele Cupei Romaniei Timisoreana, acest lucru fiind adus si la cunostinta observatorului de joc la sedinta tehnica ce a avut loc marti dimineata.
Astfel s-a sesizat ca FC U Politehnica Timisoara a hotarat, contrar prevederilor regulamentului si al spiritului competitiei, in mod unilateral, netinand seama de solicitarile FC Steaua:
1. Distribuirea de tichete gratuite doar suporterilor proprii
2. Distribuirea de invitatii catre FC Steaua intr-un sector lateral, sectorul central si celalalt sector lateral ramanand doar la dispozitia FC U Politehnica Timisoara
3. Vanzarea biletelor doar la casele Stadionului Giulesti, conform unui program de distribuire care nu a corespuns cu cel anuntat in cadrul sedintei mentionate
4. Distribuirea catre FC Steaua a unor bilete ramase de la meciul Rapid - Steaua din 01.04.2007, incalcandu-se astfel regulamentul competitiei
In cadrul sedintei tehnice de marti, FC U Politehnica Timisoara si-a asumat intreaga responsabilitate pentru modul de organizare al partidei.
Asteptam ca in calitate de organizator al acestei competitii Federatia Romana de Fotbal sa intervina pentru a remedia aceste deficiente.
FC Steaua - steauafc.ro
