FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Stele vechi si noi

«12»
mache17.04.2007 09:46

eu sunt RedStar, nu mache, s-au amestecat id-urile de utilizatori

Am vazut de nu stiu cate ori reluarea primului gol de la Bistrita si am inteles de ce merge Steaua prost.

Oli nu mai joaca cu aceeasi jucatori de acum 2 ani. Joaca cu niste carpe.

Paraschiv pur si simplu s-a ferit de minge, altfel nu era gol. Tot respectul pentru ce a facut la echipa, dar cand stii in ce situatie este echipa ta si tu pur si simplu te feresti de minge si primesti gol este inadmisibil.

Sarcina lui Oli este de a-si duce jucatorii in careul advers, ceea ce s-a intamplat de n ori, dar s-a ratat inexplicabil.

S-a pornit un curent cum ca Oli a stricat jucatorii. Parca ei ar fi niste copilasi inocenti si nu stiu fotbal pana le arata antrenorul cum sa suteze sau sa faca o incalzire.

Este responsabilitatea fiecarui jucator sa fie cat mai bine pregatit fizic si tehnic la ora meciului. Pentru asta este platit, este meseria lui.

forever_STEAUA17.04.2007 09:48

@mache

 

Dar cine il pune pe Oli sa joace in continuare cu doi mijlocasi defensivi indiferent de adversar? Cine il obliga pe Oli sa il introduca pe Nicolita titular mecid e meci, indiferent de forma lui?

AdrianUltras2517.04.2007 10:15

Nu va suparati dar mie nu mi se pare cupa asa de importanta.

Mai important e campionatul.Daca in Romania s-ar juca corect inca am mai avea sanse la titlu dar asa, avand in vedere ca Romania e Romania, ramane sa ne batem pt locul 2.

E mult mai important locul 2 in acest moment decat cupa.

Cupa nu ne aduce nimic si sunt 100% de acord cu Mihai Stoica in ceea ce priveste aceasta competitie.E o competitie a "luzãrilor"

 

Ar trebui sa joace rezervele sau juniori pt ca eu presimt ca vom mai avea la finalul meciului cel putin inca un jucator accidentat(ca doar alexa joaca)

 

 

Ok.Sa trec la partea cu Becali.

Acest personaj a facut si face numai rau Stelei.Ar trebui sa plece cat mai repede daca intr-adevar tine la acest club.Apare acum la TV si isi bate joc de jucatorii straini ai Stelei.

 

"Elton nu mi se pare nu stiu ce", "nu l-am vrut pe Andrey, l-am vrut pe Lobont dar s-a opus Mihai Stoica"

 

sunt cateva declaratii care sigur vor ajuta la moralul echipei.

 

Becali incearca sa puna in carca la altii esecurile si totdeauna isi asuma el meritul pt performante.

 

"Ioooooo...la pauza l-am sunat pe Mihai Stoica si i-am zis ca sa il bage pe Ochirosii asta sa vad ce poate"

declaratie data dupa meciul cu rapid

 

pe cat punem pariu ca daca Steaua pierdea acel meci Becali declara urmatoarele:

"cand am vazut ca l-a scos pe Thereau, iooooo, i-am dat telefon lu' MM si i-am zis ca nu e bine...ca pe mine...m-a invatat Piturca ca trebuie sa .........ataci cand esti condus"

 

Si mai sunt multe alte declaratii ale lui Becali.

"io le-am zis ca sa imi aduca un jucator sa il vad 15 minute si daca imi place mie il iau.15 minute sa il vad ca io stiu fotbal si imi dau seama.

 

ei bine Elton e la 21 de ani poate cel mai bun playmaker din Liga 1

si Becali nu l-a vrut

pt ca pe el l-a invatat Hagi ca trebuie sa ai un ax central puternic.Si doar cu o saptamana mai inainte zicea ca el nu intelege de ce joaca Olaroiu cu 2 inchizatori.

 

Becali trebuie sa plece.Nu se mai poate.Acest om face numai rau Stelei.

Catalin, tu ai zis ca din cauza lui Mihai Stoica a plecat de la Steaua, Marius Lacatus.

Tin doar sa iti aduc aminte ca Mihai Stoica l-a adus pe Lacatus la Otelul ca antrenor.

Lacatus a plecat datorita lui Becali pt ca latifundiarul din pipera nu suporta ca la club sa fie cineva mai iubit ca el si care sa fie mai cautat de ziaristi.

Il Soldatino17.04.2007 10:31

Salut.

 

unde am scris in text ca "din cauza lui Mihai Stoica a plecat de la Steaua, Marius Lacatus"? (intr-adevar aceasta este una dintre ideile textului meu, dar nu am scris-o nicaieri)

 

Termenul conducere (la Steaua) ii cuprinde atat pe d-l Becali cat si pe Mihai Stoica. Intr-adevar, d-l Stoica are un mare "merit" in cea de-a doua indepartare a lui Lacatus, dar ma tem ca nici d-l Becali nu si-a dat interesul ca sa-l tina pe Marius. Daca as fi fost in locul lui Mihai Stoica sau a d-lui Becali, Marius Lacatus nu ar fi plecat din Ghencea, iar mentinerea lui nu s-ar fi facut prin rugaminti ci prin ARGUMENTE si includerea acestuia intr-un PLAN (Lacatus poate aduce un echilibru extraordinar intre suporteri si echipa). Din pacate, nu a fost dorit de nimeni, iar ce ma supara foarte tare e faptul ca motivele sunt EXTRASPORTIVE:

 

1. Gigi Becali invidios pe iubirea oamenilor pentru Lacatus;

2. Oli cu frica in san ca nu cumva Fiara sa-i ia locul (plus ca aducerea "aproape" a lui Marius, deja era o mare amenintare);

3. Mihai Stoica - ambele de mai sus, cu mentiunea ca Lacatus nu este tipul caruia sa-i dictezi ce sa faca (mai adaug aici si sprijinul neconditionat al stelistilor).

 

Noroc,

 

Catalin

greco17.04.2007 11:24
Nu va suparati dar mie nu mi se pare cupa asa de importanta.

Mai important e campionatul.Daca in Romania s-ar juca corect inca am mai avea sanse la titlu dar asa, avand in vedere ca Romania e Romania, ramane sa ne batem pt locul 2.

E mult mai important locul 2 in acest moment decat cupa.

Cupa nu ne aduce nimic si sunt 100% de acord cu Mihai Stoica in ceea ce priveste aceasta competitie.E o competitie a "luzãrilor"

 

Ar trebui sa joace rezervele sau juniori pt ca eu presimt ca vom mai avea la finalul meciului cel putin inca un jucator accidentat(ca doar alexa joaca)

 

Eu unul nu sunt de acord cu tine. Steaua trebuie sa castige toate competitiile la care ia parte, iar Cupa Romaniei este una dintre ele. Scopul nostru nu este doar sa ajungem in competitiile europene, ci si sa ne impunem pe plan national, acest obiectiv putand fi indeplinit prin cucerirea campionatului si a cupei.

 

Mai mult, pot spune ca nu dau 2 bani pe locul 2. Atata timp cat nu suntem primii, am pierdut campionatul si nu-mi pasa cati bani ii ies domnului George Becali din afacerea care depinde de ocuparea pozitiei secunde.

audiopixel17.04.2007 12:07

As mai adauga cate ceva la ce a spus Greco.Cupa Romaniei este destul de importanta si pt ca trebuie sa mergem in UEFA(chiar daca avem un sezon mizerabil).Steaua o sa-si revina pana la urma(intr-o luna,un an,doi,Doamne fereste de mai mult) si nu vreau sa o luam de la capat cu coeficienti si povesti de genul asta.

ibadarau17.04.2007 13:59

Trebuie sa ne amintim cat de greu ne cade orice infrangere fie ea si in Cupa Romaniei. Deci, categoric o eliminare din Cupa ar fi un esec, ori noi si echipa avem nevoie de victorii...

Si de ce sa nu incepem reconsructia echipei chiar de maine cu o victorie frumoasa... O meritam din plin.

 

A juca la Steaua sau a sustine Steaua te oblliga sa te gandesti doar la victorie...

fsoica17.04.2007 14:13

mai intreb daca nu am fi fost cu totii mai intelegatori daca:

- nu ar fi existat declaratia cu hegemonia;

- s-ar fi adus un fundas dreapta de valoare;

- Olaroiu ar fi un mai bun comunicator cu presa si suporterii...

- s-ar fi evitat esecurile de proportii numite Coman si Saban.

 

 

Eu unul ma multumesc cu tragerea unor concluzii solide.

Daca se intampla atata lucru consider ca ne-a folosit si sezonul asta la ceva...

ss lucki17.04.2007 14:42

De ce se incapataneaza unii sa-l acuze pe MM ca l-a indepartat pe Laca, cand omul a recunoscut in repetate randuri ca nu ii placea si nu se pricepea sa stea la birou??? Hai sa-l acuzam pe MM ca nu l-a invatat pe Laca sa-si puna cravata!

DT17.04.2007 15:48

un articol excelent. simplu si la obiect. insa sustii mai sus ca Andrey are valoare. o avea, dar nu e pentru Steaua. a gresit pana acum la toata meciurile. la fiecare i-a scapat cate o minge usoara, a iesit prost pe cate o centrare. cum a inceput, asa o sa si termine, nu o sa mai creasca niciodata. nu are curaj, nu are decizii, parerea mea e ca nu are nici reflexe. nu e de Steaua. e de Steaua, daca ne gandim ce portari a avut Steaua in ultimii ani. mda, cam atat.

alpopa17.04.2007 16:25
insa sustii mai sus ca Andrey are valoare. o avea, dar nu e pentru Steaua. a gresit pana acum la toata meciurile. la fiecare i-a scapat cate o minge usoara,

 

La care fiecare meci ?! De ce vorbeshti prostii ?! Deocamdata are doar 2 gresheli : una mare, la golul lui Claudiu Niculescu si alta mai mica, la care are circumstantze atenuante, la golul 2 al Bistritzei.

Dar ashtept sa-mi prezintzi tu marile sale gafe ! Ca daca zici ca a greshit si cu Otzelul....si cu Rapid.... si cu Argesh......si cu Farul.......intzeleg ca te pricepi.

radooku_steaua17.04.2007 16:38

Probabil ca Elton si Andrey sunt criticati pentru a'l scoate intr'un fel in fata pe finul Radoi. A fost prea uitat in ultimul timp. Sa nu uitam cine e sefu' intre jucatori, bossul bossilor. Normal ca atunci cand vine o piticanie si i se acorda prea multa atentie, capitanu' devine invidios. Urat

RedStar17.04.2007 17:32
@mache

 

Dar cine il pune pe Oli sa joace in continuare cu doi mijlocasi defensivi indiferent de adversar? Cine il obliga pe Oli sa il introduca pe Nicolita titular mecid e meci, indiferent de forma lui?

 

Te uiti la meciuri sau doar la minge? Paraschiv nici in acest meci nu a fost mijlocas defensiv. Problema nu a fost la mijlocasii defensivi, nici Paraschiv si nici Radoi nu prea au facut faza defensiva, am luat doua goluri din afara careului, problema a fost ratarea ocaziilor.

Ocazii destule au fost, cat naiba vrei sa tragi fix pe poarta cu o aparare aglomeratain careu, sau mai bine zis pe unde sa tragi.

Era o problema daca nu trageam deloc, dar din sase ocazii excelente de a inscrie sa nu bagi nimic e nasol.

 

Echipa trece printr-o perioada grea, este cu cutitul la os, dar asta e fotbalul. IMPREVIZIBIL!

Si de asta iubesc fotbalul si Steaua!

 

 

Spuneam duminica de restructurarea echipei. La vara vor pleca foarte multi jucatori de la Steaua, lista de achizitii este deja facuta, si se cauta un colaborator strain de valoare, antrenor secund cred.

 

Forza Steaua!

cristinelly17.04.2007 17:45
Din cate am vazut eu pe pagina nu cerea nimeni demisia, ci doar faceam niste supozitii, tocmai din dorinta de a ne tine speranta vie. Stai tu linistit, ca noi suntem alaturi de Steaua si de Oli! Iubim aceasta echipa faorte mult si il respectam si pe cel care nu de mult ne-a adus atatea momente de fericire! Personal cred ca Oli are puterea sa scoata echipa din aceasta situatie. Echipa are nevoie de noi si noi suntem alaturi de ea....

 

Mai e un lucru: poti sa-ti afirmi o idee si fara sa faci "zdrente" pe toti ceilalti... generalizezi prea usor, fara macar sa-i cunosti pe cei care-i jignesti....

Tradator e doar unul care "trage" in camarazi... ori tu esti acela care ne-ai numit zdrente... desi suntem colegi de suferinta!

 

 

Ma bucur ca esti alaturi de Oli si de echipa. Insa eu ma refeream la cei care ii cer demisia lu Oli. Si sunt multi cei care vor asta si uita prea repede ce a facut Oli pt Steaua!!!

danielcristian17.04.2007 18:53
De ce se incapataneaza unii sa-l acuze pe MM ca l-a indepartat pe Laca, cand omul a recunoscut in repetate randuri ca nu ii placea si nu se pricepea sa stea la birou??? Hai sa-l acuzam pe MM ca nu l-a invatat pe Laca sa-si puna cravata!

MM i-a indepartat pe toti fostii stelisti de clubul nostru,nu doar pe Lacatus!MM are multe calitati,dar ,ca manager al unui club de talia Stelei ,are prea multe defecte decat cele acceptate!Nu le mai enumar,dar te asigur ca Lacatus are mult caracter si oricum nu ar spune niciodata ca nu se putea intelege cu MM!Pe langa asta,Laca a zis de la bun inceput ca lui nu-i place munca de birou,si ca va pleca daca apare vreo oferta.Totusi,el a plecat fara sa fi avut vreo oferta,chiar inaintea celui mai important meci al Stelei de multi ani incoace,ceea ce da de gandit!

millikan17.04.2007 18:57

Despre violenta in fotbal, moralitate, sisteme de valori, amintiri si dorul de copilarie

 

 

O seara linistita de aprilie, 17.

Atat de linistita cat poate fi o seara cand la toate emisiunile de stiri afli despre

tragedia de la VirginiaTech.

Sunt singur acasa si, cum cheful de munca m-a cam parasit,

decid sa deschid televizorul.

Pe TVR1, la stiri, pentru ca ma intereseaza campania anti-violenta.

 

Nu inteleg de ce televiziunile nu se coalizeaza

intr-un demers similar TVR-ului.

Mi se pare hilar si complet ilogic ca la cateva zeci de minute

dupa "campania anti-violenta", stirile sportive ale televiziunii nationale

(e drept, la un nivel inferior celui practicat de televiziunile comerciale),

fac rating prezentand "comportamentul" sefilor din fotbal.

Nu am niciun dubiu ca starea de incordare, rautatea suporterilor,

sunt potentate de declaratiile patronilor si oamenilor de fotbal.

Alea care ajung la suporteri prin buletinele de stiri sportive.

Nu inteleg de ce un asemenea subiect, care este extrem de sensibil

in ochii cetateanului de rand, omului civilizat,

suporterului iubitor de sport, nu este speculat de oamenii politici.

De ce presedintele, primul ministru, sefii de partide,

administratiile locale, nu se alatura unei asemenea campanii ?

 

 

In fine, trec stirile si incepe emisiunea unui individ care nu mi-e nici simpatic,

nici antipatic, ci mai degraba indiferent.

Liviu Mihaiu.

Nu inteleg sub nicio forma de ce modereaza el acea emisiune si

nici macar de ce ea se numeste

"Intre bine si rau.", dar trec si peste asta...

 

Cei de acolo incearca sa gaseasca explicatii pentru starea clasei politice post-decembriste,

asta in timp ce pe promter circula haioasele pareri ale alegatorului Romaniei "profunde".

 

 

Un text scurt imi atrage atentia:

"Dinamo campioana. Becali presedinte"

 

Gandesc ca probabil se vrea a fi o gluma haioasa

pentru ca apoi sa meditez putin la o situatie ipotetica.

O situatie care ar aduce si mai aproape cele 2 entitati

asociate de sms-ul de pe prompterul TVR,

adica pe Dinamo si pe Gigi Becali.

Si atunci ma gandesc daca nu cumva criza morala

ce domina natiunea nu este si cauza crizei Stelei.

 

 

Si vin si va intreb:

 

1. Ce credeti ca s-ar intampla daca in seara asta

un personaj care oricum ii da des tarcoale patronului Stelei,

si anume Necuratul, personaj care totusi - daca ne luam dupa declaratiile electorale ale omului

care gestioneaza acum Steaua - nu invinge niciodata forta Sfantului Duh in lupta pentru sufletul becalian,

deci ce s-ar intampla daca Scaraotzchi ar veni si i-ar picura in ureche lu' Jiji un scenariu de genul:

"Draga Principe, iti promit ca daca te angajezi sa faci tot posibilul

ca Dinamo sa fie campioana urmatorilor 5 ani in Romania,

nu mai tarziu de inceputul lui 2010 vei fi conducatorul

acestui tinut atat de comic numit Romania."

 

2. Ce credeti ca s-ar intampla daca acelasi personaj malefic

ar veni la fereastra apartamentului lui MM, spunandu-i cu voce suava ca il

va face al doilea Alex Ferguson al Europei, numai sa se mute de maine in barca

lui Borcea?

 

3. Ce credeti ca ar raspunde Olaroiu unei provocari faustiene de genul:

"Cosmine draga, zodiile spun clar ca vei fi urmasul lui Mourinho,

numai sa te muti de maine pe banca lui Dinamo."

(aici stiu ca oricum sunteti de acord,

dar intrati in jocul meu de dragul scenariului propus).

 

4. Ce credeti ca ar alege oricare dintre jucatorii Stelei daca

necuratul le-ar picura in minte ideea ca, daca de maine vor juca la Dinamo,

le este garantat un sezon de Liga Campionilor excelent si, implicit,

un transfer gras la o echipa de top din vest ?

 

 

Raspunsurile mie imi sunt clare si

sunt una din cauzele decaderii.

Spiritul, forta, mandria, constiinta steliste de altadata sunt valori si realitati

pe cale de disparitie.

 

Sau sa fie acest spirit doar o inventie a sufletelor noastre

insetate de idoli?

Caci, pana la urma, si pe Federer il vor parasi admiratorii daca anul asta

nu repeta evolutiile din ultimii 4 ani...

 

 

 

Mie personal, cu sufletul meu invaluit in ceata amintirilor din copilarie sau nu:

 

Imi e dor de nea Imi,

imi e dor de Lacatus, Balint, Boloni si Duckadam,

mi-e dor de Steaua copilariei mele,

mi-e dor de legenda din '86,

mi-e dor de atitudinea superioara a stelistilor de odinioara,

mi-e dor de deplasarile europene din sferturile si semifinalele din 86-89,

ascultate cu inima cat un purice la Radio,

mi-e dor de acele comentariile radiofonice de atunci care imi duceau pulsul la 150 si peste,

mi-e dor de sezoanele cand defilam,

mi-e dor de vacantele de vara cand ascultam primele 2-3 etape la radioul masinii tatalui meu

pentru ca eram curios sa aflu daca stelistii au marcat de mai multe ori decat dinamovistii

(si, de cele mai multe ori, o faceau),

mi-e dor de acei ani, ani cand nu stiam cine e Rapid Bucuresti,

mi-e dor meciurile europene de pe Ghencea care ma faceau sa simt mandria de a fi roman,

intr-o perioada in care doar Steaua si lotul de gimnastica ma faceau sa simt asta,

dar, cel mai si cel mai mult mi-e dor de iuresul vitezistilor.

 

As da locul 2 de anul acesta numai sa nu mai vad in aceste ultime 9 (sa speram 10)

meciuri ale acestui sezon acea Steaua la ralanty pe care era post-Protasov

ne-a tot adus-o.

 

 

Mi-e dor...

 

 

 

La revedere !

Il Soldatino17.04.2007 19:43
un articol excelent. simplu si la obiect. insa sustii mai sus ca Andrey are valoare. o avea, dar nu e pentru Steaua. a gresit pana acum la toata meciurile. la fiecare i-a scapat cate o minge usoara, a iesit prost pe cate o centrare. cum a inceput, asa o sa si termine, nu o sa mai creasca niciodata. nu are curaj, nu are decizii, parerea mea e ca nu are nici reflexe. nu e de Steaua. e de Steaua, daca ne gandim ce portari a avut Steaua in ultimii ani. mda, cam atat.

 

 

Salutare. Da, sustin ca Andrey are valoare si ca o va demonstra. Cu trei conditii esentiale: sa i se dea prilejul. Sa aveam incredere in el. 3. Sa nu-i fie construite scenarii de catre presa (din acest punct de vedere consider ca Andrey este o victima si ca porneste cu un mare handicap: a fost adus de catre Mihai Stoica).

 

Daca viitorul imi va demonstra contrariul, voi admite ca m-am inselat.

 

Noroc,

 

Catalin

Il Soldatino17.04.2007 19:46
De ce se incapataneaza unii sa-l acuze pe MM ca l-a indepartat pe Laca, cand omul a recunoscut in repetate randuri ca nu ii placea si nu se pricepea sa stea la birou??? Hai sa-l acuzam pe MM ca nu l-a invatat pe Laca sa-si puna cravata!

 

 

Man, Laca era pus sa stea intr-un birou pentru ca nu exista o Fisa a Postului in care sa i se atribuie ceva sarcini. A fost adus de marioneta la fel ca si Raducioiu. Doar pentru imagine. Din pacate diletantii nu si-au imaginat cat de mult puteau sa obtina de pe urma acestei mutari, iar ei s-ar fi scos dublu. MM a facut tot posibilul ca sa nu-l implice pe Marius, iar Becali a fost multumit ca nu i s-a luat fata la capitolul imagine. In plus, un post de antrenor secund sau director tehnic i s-ar fi potrivit de minune.

 

Noroc,

 

Catalin

roby_spartacus17.04.2007 21:31
fular-campionii steagcruce2 spre cl Sper sa prindem locul 2 si sa mergem in spre cl pt steagro
ss lucki17.04.2007 22:09
MM i-a indepartat pe toti fostii stelisti de clubul nostru,nu doar pe Lacatus!MM are multe calitati,dar ,ca manager al unui club de talia Stelei ,are prea multe defecte decat cele acceptate!Nu le mai enumar,dar te asigur ca Lacatus are mult caracter si oricum nu ar spune niciodata ca nu se putea intelege cu MM!Pe langa asta,Laca a zis de la bun inceput ca lui nu-i place munca de birou,si ca va pleca daca apare vreo oferta.Totusi,el a plecat fara sa fi avut vreo oferta,chiar inaintea celui mai important meci al Stelei de multi ani incoace,ceea ce da de gandit!

 

MM l-a adus pe Laca la galati si l-a propus lui Gigi ca manager. Ce alte glorii steliste a indepartat el? Pe piti poate (Multumescu-ti Doamne!) ca de altii nu stiu. Spune-mi-i tu!

Daca lui Laca nu-i placea munca de birou, nu trebuia sa accepte postul in the first place, logic, nu?

ss lucki17.04.2007 22:13
Man, Laca era pus sa stea intr-un birou pentru ca nu exista o Fisa a Postului in care sa i se atribuie ceva sarcini. A fost adus de marioneta la fel ca si Raducioiu. Doar pentru imagine. Din pacate diletantii nu si-au imaginat cat de mult puteau sa obtina de pe urma acestei mutari, iar ei s-ar fi scos dublu. MM a facut tot posibilul ca sa nu-l implice pe Marius, iar Becali a fost multumit ca nu i s-a luat fata la capitolul imagine. In plus, un post de antrenor secund sau director tehnic i s-ar fi potrivit de minune.

 

Noroc,

 

Catalin

Cataline, asa cum un presedinte isi numeste un prim-ministru, asa si un antrenor isi numeste secundul. Nu puteai sa-i impui lui Protasov sa-l puna pe Lacatus. Si nici nu cred ca acesta din urma ar fi acceptat sa fie secund. Ca director tehnic, n-ar fi acceptat Protasov si tot asa. poate ca director sportiv, cine stie? Dar asta ar fi fost un post care necesita multa mobilitate si Laca zicea ca nu ii place sa calatoreasca si ca vrea sa stea langa familie... Pur si simplu n-a mers si cu asta basta! Dar ma rog, MM e de vina pentru toate...

mikenisme17.04.2007 23:32

O FRUSTRARE MARE

 

Catalin eu sunt din Iasi...nu are leg comentariul meu de aici cu articolul tau...insa vreau sa iti atrag atentia asupra unor lucruri care se petrec in momentul de fata in presa sportiva de la noi....citesc gsp..prosport...si vad tot felul de atacuri de insinuari care incearca parca din rasputeri sa dezbine si sa rupa clubul nostru....io spun ca e foarte greu...daca Oli pleaca acum...daca pleaca si MM....cu toate scandalurile care sunt acum....cu patronu nostru care parca innebuneste tot mai tare pe zi ce trece din cauza faptului ca a intrat in politica si vrea sa devina presedinte ( nici in o mie de ani by the way saracu e prostutz tare)....sa stii ca nu vad un viitor fericit prea apropiat pentru noi...intradevar echipa nu da randament dar ce se intampla acum in presa si cu toate scandalurile si atacurile la adresa noastra...nushtiu nu ajuta cu nimic....comentariul meu are ca scop principal sa va atraga voua atentia si sa incercam sa facem ceva nushtiu dar sa fim mai uniti...macar noi...daca pleaca Oli e clar ca pleaca si MM si acum in plin campionat chiar daca mai sunt 8 etape speranta moare ultima ! ....Becali deja a devenit un fel de ceasca...exces de zel si nebunie si nu mai asculta de cine trebuie...de ce acum 2 zile era linistit si acum deodata ameninta antrenorul si managerul...cred ca se consulta cu cine nu trebuie in fine...

FRATILOR TREBUIE SA FIM UNITI MACAR NOI ! o sa ne para rau taree...pot sa pun pariu acum cu oricine pe oricat....ORICE club are momentele mai..... plm....deodata nimeni nu mai e bun pentru noi ???? stam si ne lasam convinsi de parvenitii astia din presa gen tolo sau penalii de la prosport ??? MM nu mai e bun ???? Carlos din cate stiu eu a avut unele momente magice cand eram la picioarele lui nuh ???? Iacob ??? era spaima adversarilor in Cupa UEFA nuh ??? si ar mai fi multe altele si io chiar am incredere in Andrey si in Elton !!! lasati presa sa manance rahat ??? stiti cand ii doare ??? cand nu le mai cumparati ziarul.... chiar ma amuza un articol ca lobontz nu a venit la noi din cauza ca MM i ar fi zis lu ciobanu asta prost (care isi spala mai nou rufele in public) ca e alcolist...PAI TATA ??? nu are fata ??? si sa imi spuna mie cineva dintre noi ca in mom in care s a dus la Dinamo nu era fericit ca o sa aiba javrele o petarda....stati linistiti..io zic ca maxim astea 8 etape sau cate mai sunt.....mai apara...apoi prevad un episod fiorentina (norocul nu e de partea ta la nesfarsit nuh ? )......in fine sunt prea obosit...stiu ca nu se leaga ideile si poate ca....dar e 2 juma dimineatza..

FORZA Steaua !

 

sper ca astazi sa batem si MM si Oli sa ramana in carti macar pana la sf campionatului si ciobanul asta prost sa nu mai puna presiune pe echipa

 

p.s stiti ce ar fi mijto ??? sa cashtige LIVERPOL UCL -ul ! :D

johngotti18.04.2007 10:00

Felicitari MM ca te-ai opus aducerii lui Lobont. Baiatul e betiv. Face parte din echipa de spritz Mutu, Neaga, Contra. Ar fii stricat sigur atmosfera din vestiar. El e obisnuit cu viata de noapte. Asa e cum zice Gigi. Cred ca apara bine si cu o viata de noapte tumultoasa. Dar ganditi-va ce efect devastator ar avea antrenarea tinerilor de la Steaua. Ganditi-va in catesaptamani s-ar strica, Ochirosii, Andrey, Goian, Badea in compania lui. Si sa fim seriosi ced ca toti STELISTII (mai putin Radoi, Petre Marin ,prea experimentat si inca putini) si-ar fii dorit compania lui Lobont. Doar e portarul Nationalei. Personal il prefer pe Andrey care ia 4 goluri (doua imparabile) cu o aparare vraiste in fata lui, decat pe Lobont care ia 2 goluri de la un atac anesteziat al Stelei. Andrey e tanar si sunt sigur ca o sa explodeze. Lobont e trecut. Mai bine de atat nu are cum Si mai e si diferenta de pret: 300.000 Andrey fata de 800.000 Lobont

johngotti18.04.2007 10:06

MM ia-ti pasaportul inapoi de la Gigi si mai adu-ne vreo 2-3 Eltoni. Nu vrem rebuturi din divizia, A doar pe motivul ca au fost in echipa care a batut Steaua lu' Olaroiu. Multe echipe il bat pe Olaroiu. Acum hai sa luam si de la Rapid II ca l-au batut pe Protasov. Va dati seama pe Protasov. Astia trebuie sa fie mai buni decat aia care l-au batiut pe Olaroiu. Hai sa fim seriosi Gigi. Astea sunt intamplari. Dupa judecata ta ce-ar fii trebit sa faca Valencia? Sa cumpere juma de Steaua? Va dati seama ce furori ar fii facut Andrei Cristea la ei :)))))))))))))))

«12»