FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

FUTSAL - Cand o sa avem si noi echipa?

SebaSS14.04.2007 09:28

Oare va avea cineva interesul sa infiinteze si o echipa de futsal a clubului Steaua? am vazut ca pana si Dinamo va avea de la anul echipa in Liga 1 de futsal. Ar fi frumos sa avem si noi, ca sa ne dovedim suprematia chiar si la fotbal in sala!

 

FORZA Steaua

Meth0dMan14.04.2007 11:50

Foarte neinteresant futsalul.

Wally14.04.2007 14:55

Probabil ca nu vom avea niciodata...sau cel putin cat e Berbecali la Steaua...atat timp cat echipa asta de futsal nu aduce voturi nu inteleg care ar fi rostul ei...

SebaSS17.04.2007 09:38
Probabil ca nu vom avea niciodata...sau cel putin cat e Berbecali la Steaua...atat timp cat echipa asta de futsal nu aduce voturi nu inteleg care ar fi rostul ei...

 

Din pacate cam asa cred ca este :(

oop19.04.2007 20:21

Pana la a infiinta echipe de futsal,conducerea ar trebui sa se preocupe de echipa mare si cea de tineret

 

De ce nu ne bagam si la foosball??:P

cristi_mold20.05.2007 15:24

Sa stiti ca fustalul are o popularitate in crestere in Romania si ar da foarte bine la imagine o echipa in Liga I de futsal. In plus este un sport foarte rapid si foarte spectaculos. Ar fi chiar frumos sa avem o echipa de futsal.

In orasul din care sunt eu ( Targu - Mures) avem 2 echipe de futsal in Liga I - Izorep Tg. Mures si City'Us( fosta Cosmos Pitesti, unde sunt si eu legitimat la juniori). Aceste echipe nu au inca un nr mare de fani, insa fosta echipa fanion a orasului, Transilvania Targu-Mures, umplea sala la fiecare meci. Lucru care cred ca o sa se intample si cu aceste 2 echipe.

greco20.05.2007 20:35
Probabil ca nu vom avea niciodata...sau cel putin cat e Berbecali la Steaua...atat timp cat echipa asta de futsal nu aduce voturi nu inteleg care ar fi rostul ei...

 

Becali nu are dreptul sa infiinteze alte sectii ale clubului Steaua, tot ce a facut e ca a preluat sectia de fotbal, asta nu ii da dreptul sa-si faca de cap. Steaua wu-shu este o gluma proasta a istoriei, care nu va face parte niciodata din istoria noastra. Asadar, Becali nu are nici cea mai mica treaba cu acest subiect... sper sa fim in stare sa realizam asta si sa-l sanctionam dur daca va incerca sa-si depaseasca din nou atributiile.

SebaSS21.05.2007 15:29

Sa fie infiintata de CS Steaua! nu de Becali!

R4218.07.2007 09:37

Chestia aceasta nu tine de Becali tine de clubul Steaua lor trebuie sa ne adresam Becali nu poate sa abuzeze de imaginea Stelei iar pentru infiintarea unei echpe ne trebuie sal sunt multi bani care ar trebui bagati numai la echipa de fotbal

joke_danutz16.09.2007 07:13

fularsteau2 mai mult fotbalul original ar trebui respectat

c.ronaldo1717.09.2007 05:11

La Futsal parca sunt 5+1, nu?

Pai am putea incerca:

 

=========Vatca============

 

========Baciu=============

 

====Lovin=====Ov.Petre=======

 

========Surdu=============

 

========Zaharia============

 

Astia is varza pe gazon. Poate sunt facuti pentru sala.

_yang18.09.2007 11:11

@c.ronaldo17

 

Pacat l-am dat pe Gigel Coman ca era si el o solutie...

ktalyn21.09.2007 18:50
La Futsal parca sunt 5+1, nu?

 

sunt 4+1 :)

Stryker21.09.2007 19:22
La Futsal parca sunt 5+1, nu?

Pai am putea incerca:

 

=========Vatca============

 

========Baciu=============

 

====Lovin=====Ov.Petre=======

 

========Surdu=============

 

========Zaharia============

 

Astia is varza pe gazon. Poate sunt facuti pentru sala.

 

Uite ma aici o echipa bunicica de futsal...asa mai cu astia de pe banca...:))

 

=========Vatca============

 

==========Baciu===========

 

====Croitoru======Surdu=====

 

=========Neaga===========

 

Si asa ca o chestie, va dati seama ca la futsal Banel ar fi pe tot terenul...da el saracu e mai certat cu partea tehnica asa ca nu prea merge ..:)

sauce09.11.2007 10:11

Chiar azi Federatia Romana de Fotbal a spus ca se va implica mai mult in Futsal si de aceea cred ca ar fi timpul ca si Steaua sa aiba o echipa de acest gen....ma intreb dak noi suporteri am putea face ceva in acest sens deoarce de la actuala conducere nu ma astept la nimic:(

Wally10.11.2007 21:02

Nu cred ca am putea face noi ceva...

RBB0802.12.2007 19:07

SALUTARE O SA SE INFIINTEZE SI ECHIPA LA FUTSAL DAR NUSH CAND DAR PE VIITOR CEI DIN CONDUCEREA CLUBULUI AU ZIS CA ASA O SA FACA DE LA VORBE LA FAPTE MAI DUREAZA PANA SE VA DECIDE ORICUM AR FI COOL SA AVEM ECHIPA SA NE DUELAM SI SA FACEM LEGEA SI LA FUTSAL:) FORZA Steaua ,ca Deocamdata in Campionatul FUTSAL DIN Romania fac echipele din Provincie LEGEA(EX: cip deva)

yo_marius02.12.2007 19:13
Uite ma aici o echipa bunicica de futsal...asa mai cu astia de pe banca...:))

 

=========Vatca============

 

==========Baciu===========

 

====Croitoru======Surdu=====

 

=========Neaga===========

 

Si asa ca o chestie, va dati seama ca la futsal Banel ar fi pe tot terenul...da el saracu e mai certat cu partea tehnica asa ca nu prea merge ..:)

 

 

bine ca sunt tehnici Croitoru si Surdu......

CatalinBerceni23.08.2008 08:29
Uite ma aici o echipa bunicica de futsal...asa mai cu astia de pe banca...:))

 

=========Vatca============

 

==========Baciu===========

 

====Croitoru======Surdu=====

 

=========Neaga===========

 

Si asa ca o chestie, va dati seama ca la futsal Banel ar fi pe tot terenul...da el saracu e mai certat cu partea tehnica asa ca nu prea merge ..:)

 

 

bine ca sunt tehnici Croitoru si Surdu......

 

Neah.....vise....o sa jucam cu Lovin in locul lui Croitoru, cu Vali Badea in atac, si-n poarta cu Cernea ca se pensioneaza

Daniel-Ionut09.02.2009 08:51

Mie mi se pare o idee foarte buna asta cu futsalul... pacat ca nu avem si noi o echipa :(

Sper sa infiinteze Steaua pana la urma si o echipa de futsal...

Finantarea unei echipe de fotbal in sala nu cred ca ar fi o problema asa mare... :confused:

RaMs3s11.04.2009 18:41

noi nici fotbal nu jucam si voi vreti futsal :)) ?

Daniel-Ionut05.08.2009 17:12
noi nici fotbal nu jucam si voi vreti futsal :) ) ?

 

Acum ca jucam si ceva fotbal, vreau echipa de futsal :whistle:

Sau infiintam noi... vreau sa fiu cel putin, jucator, capitan, suporter, patron, baiat cu apa, mascota, majoreta, arbitru... :shifty:

FuNNky LowE suD16.06.2010 09:07

surdu e varza pe gazon ?? :)) omg si app de la futsal porneste si fotbal plaja si de acolo porneste tehnicitatea de a dribla si de a juca mai bine in pase daca ai 7 ani de futsal si fotbal la Steaua ! esti un jucator excelent

Korado21.09.2013 22:49

Probabil ca niciodata. :(