Si a fost si Steaua-Dinamo...alta campanie electorala a lui Becali. Ce dovezi am?
Steaua a dat meciul ca sa aiba Becali posibilitatea sa dea stadionul lui Dinamo in Liga aia shampionoasa si uite asa cistiga Becali 500.000 de voturi dinamoviste, 100.000 de voturi rapidiste (chestia cu fularul visinio-murdar) dar pierde 10 milioane de voturi steliste! Halala afacere hahahhaa.
De ce zic ca a dat Steaua meciul? Pentru ca Dinamo nu putea marca daca trebuia sa se apere deci oamenii nostri ofensivi (Ochirosii, Cristocea) nu au jucat la 0-0 ci atunci cind era cam prea tirziu. Pentru ca Radoi, ruda serioasa cu conducerea hahahhaa ca gafat exact cind trebuia adica cind se incinsese si echipa si tribunele. Pentru ca virgula, Cristocea "s-a accidentat" de tot. Pentru ca numai la noi accidentariile dureaza cite patru luni pe cind la altii rupti in trei si plini de singe accidentariile se rezolva in doua saptamini. Pentru ca numai la noi un antrenor face 0-0 cu juma de campionat si conducerea spune "nu pleaca nicaeri." Pentru ca numai Becali poate spune ca "cine visa la cistigarea campionatului visa aiurea! Auzi la el aiurea cind 9 puncte cu Dinamo trebuiind sa joace cu aviarii bucuresteni si aia clujeni...
Becali umbla dupa voturi si cine il ajuta (Olaroiu, Radoi, Coman, Ov Petre) sunt senatori pe viata iar cine nu (Badea, Ochirosii, Cristocea, Bostina) sunt pedepsiti cumva. Orice patron de club ar fi rasplatit pe Ochirosii pentru golul din giulesti, locul unde se cistiga greu...dar nu Becali si nu omul lui de incredere Olaroiu. Oricine ar fi jucat pe atac cu Dinamo cind era clar ca la meci egal am fi spus adio campionatului numai Becali si Olaroiu nu. Oricine ar fi facut spume dupa meci (totusi omorul aplicat reporterului ala a fost cam aiurea...)numai Becali pleaca inainte de meci cind normal ar fi fost sa vina sa isi dea palme cu restul galeriei ca la urma urmei cind plinge galeria trebuie sa plinga si patronul...numai daca patronul nu este multumit de rezultat. Si este pentru ca ala nu a fost meci ci campanie electorala. Becali greseste mereu!
