se vede ca nu aveti nici o treaba cu fotbalul si va uitati numai dupa palmares
in cazul Stelei palmaresul e cam rusinos,chiar foarte rusinos
o sa va explic mai clar
Ia sa vedem mai istetule ...
de ce Steaua si Dinamo sunt cluburi cu adevarat comuniste
Si voi nu sunteti, mai frustratel mic ? Stiai ca echipa ta a facut propaganda comunistilor la alegerile din 47, inainte ca Steaua sau Dinamo sa se infiintat ? Juca avand pe tricouri : "Votati Soarele", simbolul electoral al comunistilor. Stii ca unul din membri vostri fondatori, Geza Ginzer, era comunist ? Da comunist de-ala fanatic, a fugit in Rusia lui taica Stalin cand Siguranta a inceput sa se apropie.
Absolut de curiozitate, FC Arges Pitesti, FC Brasov sau FCM Bacau sunt cluburi comuniste ? (Hint : pe vremuri s-au numit Dinamo Pitesti, Steagul Rosu si Dinamo Bacau. Te las sa ghicesti cine le-a infiiintat).
- au fost create la ordin model luat dupa tska Dinamo........
Mare branza. Voi ati fost tot dupa un model, ca n-ati inventat voi fotbalul.
- daca un fotbalist nu vroia sa joace pentru voi era bagat la puscarie
Nume, nume .... fara nume asta e barfa de 2 lei. Vechi.
Si ca sa-ti arat cat de tare de bagi singur in kko, uite aici un caz : Gica Popescu, dupa ce a semnat cu Steaua, isi efectua stagiul militar la clubul armatei. In 89 sau 88 a fugit de la Steaua. Conform legii era dezertor si trebuia sa mearga la parnaie. Steaua nu numai ca nu l-a urmarit, a intervenit pentru el. Si de-aia nu a mers Popescu la inchisoare.
- cum sa nu castigati cupa campionilor daca ati beneficiat de cei mai buni jucatori........
Alte legende de sub pod ! Baietica, uite aici niste nume de jucatori cu care Steaua a luat CCE :
- Belodedici : adus la Minerul Moldova Noua, in 81. Adica din divizia C, la 17 anisori. A fost crescut apoi la Steaua, cu antrenori, intr-un mediu propice performantei.
- Bumbescu : adus in 84, de la FC Olt Scornicesti, echipa de mijlocul clasamentului.
- Iovan : adus in 81, de la Resita, din divizia B.
- Tudorel Stoica : adus in 75 de la FCM Galati, unde jucase in sezonul precedent vreo 4 meciuri.
- Duckadam : adus de la UTA Arad, dupa un sezon modest in care luase cam multe goluri.
- Balint : adus in 1980, la 17 ani, de la Gloria Bistrita, unde nu prinsese nici macar un singur meci in divizia A.
- Boloni : adus de la ASA Targu Mures, cu rugaminti si cu conditii puse de el. A si recunoscut ca nu credea ca o sa-i satisfaca Armata toate cererile (cabinet stomatologic langa stadion, transfer avantajos pentru sotia lui la un spital din Bucuresti, etc).
Samd. Daca vrei sa pari macar informat, poti cauta restul si singur. Daca tu crezi ca astia erau "cei mai buni jucatori" esti complet paralel cu realitatea mai baietica. Cei mai buni jucatori in perioada 80-84 erau cam cei ai Craiovei, care castigasera doua titluri in 80 si 81 si jucasera o semifinala de Cupa UEFA. Steaua nu a luat nici unul din jucatorii aia.
Forta clubului in anii aia de glorie nu statea in vreun jucator in parte, nici macar in Hagi. Secretul acelor ani, secretul "vitezistilor" statea in forta grupului. Si in Emerich Jenei.
- pana si la asa-zisele derby-uri Steaua-Dinamo nu se juca corect
de exemplu daca Steaua nu mai avea nici o sansa la titlu si Dinamo avea nevoie de
puncte pentru a castiga campionatul Steaua o lasa mai moale cu fotbalu.......
Alte aberatii, de data asta la nivel nemaivazut pana acum ce-i drept ! Tu ai idee ce rivalitate, ce ura exista intre Armata Romana si Secu & Militie ? Cu fiecare rand arati ca habar n-ai despre ce vorbesti ci repeti ca papagalul teoriile frustratilor de sub pod !
Toate aceste lucruri le stiu de la fotbalisti care au suferit din cauza mizeriilor voastre!!!!
Care fotbalisti ? Zi-ne istetule si noua niste nume ! De ce nu dau fotbalistii aia clubul in judecata mai desteptule ?
inca ceva foarte interesant
in 89 cand ne-am recapatat libertatea cele 2 cluburi trebuiau desfiintate!
De ce sa fie desfiintate, ca sa mai castigati si voi ceva ?
iar problema voastra cu conlocuitorii nostri e alta
daca vreti sa strigati **** la milogi aveti tot dreptu chiar va sustin :biggrin:
dar nu ii faceti milogi pe rapidisti ca nu e normal!!!
Ba e normal.
E normal fiindca numai fanilor echipei de sub pod le-a venit in minte sa se duca la cersit la UEFA, cerand sa fie depunctata Steaua, ca sa castige un titlu, in conditiile in care ei jignesc si insulta acest club si suporterii Stelei meci de meci de meci.
E normal fiindca nu mai stiu alti fani care sa fi iesit in strada de bucurie ca a murit capra vecinului ( ma rog, minus cei de la Dinamo, dar ei au alt nume).
E normal fiindca nu mai stiu de vreo alta galerie care sa-si salute proprii jucatori punandu-i sa injure alt club.
E normal fiindca nu am mai auzit alti suporteri atat de frustrati incat sa dea vina vesnic pe arbitru sau pe "bulanul adversarului" de fiecare data cand pierd.
QED.