FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Olympique Lyon dominã campionatul franței!!!

costinsteaua22.03.2007 16:01

Ce pãrere aveți despre Lyon?Eu zic cã este o echipã bunã deși a fost eliminatã din U.E.F.A. Champions Legue de cãtre AS Roma(unde joacã Cristi Chivu) dar dominã în continuare campionatul franței.Tot în U.E.F.A. Champions Legue a bãtut pe Real Madrid,Dinamo Kiev și în tur a bãtuto pe Steaua București în tur cu scorul de 3-0 și în retur a fost egal(1-1) și golul Stelei a fost marcat de nimeni altul decât Nicolae Dicã!

forever_STEAUA22.03.2007 16:18

Pe bune? Tu chiar vorbesti serios? Dica a inscris pentru Steaua in meciul cu Lyon?

:roll:

c.ronaldo1715.04.2007 09:04

Soc in Franta: Sase rezultate de 0-0 intr-o singura etapa

Bordeaux 0 -0 Paris-SG

Nantes 0 -0 Lens

Troyes 0 -0 Nancy

Lille 2 - 0 Sochaux

Le Mans 0 - 0 Rennes

Lorient 0 -0 Monaco

Toulouse 2 - 0 Auxerre

Valenciennes 0 - 0 Marseille

15.04.2007 Nice - Saint-Etienne

15.04.2007 Lyon - Sedan

:lol: :lol: :lol:

i-m BaD...05.08.2007 21:17

Ligue 1-Etapa I:Olympique Lyon-AJ Auxerre 2:0 (Baros 33' ,Benzema 70')

05.08.2007

 

 

P.S.-Tot Lyon va lua campionatu' si anul asta :blush:

alexynho06.08.2007 05:35

Toata lumea ... spunea ca OM este favorita la titlu , ca Cisse va iesi gol-getter ... realitatea e alta

 

AS Monaco , PSG - sunt echipe de pluton de acum ... e ceva in genul UTA & Craiova de la noi ... cu istorie , dar o panarama actualmente

OM , Lens , Bordeaux si sa spunem Lille - cik sunt marile favorite la locurile 2-5 (de fapt sunt sigur ca 3 din 4 vor fi in primele 5) ... insa si ele sunt park de pluton .. incep campionatul asa cum vrea Lyon , ca sa fie lideri inca din prima etapa ...

 

Lyon clar ... nu cred ca va avea adversar in Ligue 1 (PS : mie imi place de Lyon .... tac si fac ... oare de ce conducatorii nostri nu pot sa i-a exemplu de la acesti profesionisti (ma refer in special la butelia de gaz explodata , Borcea ... ca au echipa "de 5 stele" ... ca bine i-a zis mr. Copos ... "poate de 5 carnati")

i-m BaD...11.08.2007 22:32

Franta Ligue 1:Toulouse-Olympique Lyon 1:0 (Elmander 90')

alexynho12.08.2007 05:26

Am ramas masca atunci cand am auzit ca OL a luat bataie ... campionatul Frantei ori e slab rau , ori e puternic in draci .... daca echipele care vor sa evite retrogradarea sunt la fel de bune ca echipele favorite la titlu :)

cristian8611.09.2007 08:09

Cred ca si in acest sezon , OL va triumfa, poate mai greu decat de obicei, dar nu cred ca Nancy, Valenciennes sau Lorient pot sa duca un sezon intreg la nivel inalt.

Oricum Lyon este un exemplu de profesionalism, de succes managerial, avand in vedere ca prin '89 erau in a 2-a divizie, iar din 2001 domina categoric Ligue I.

cristi_mold11.09.2007 18:44

Dar poate sa duca un sezon intreg Toulosue, Rennes sau Marseille. Chiar si Lille sau Lens pot sa apara in frunte. Asa ca nu m-as hazarda pe OL