FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Despre calitatea inregistrarilor

Azzido18.03.2007 08:40

Salut.

Sunt curios daca sunteti multumiti de calitatea meciurilor inregistrate.

Eu as vrea sa umblu putin la setarile referitoare la codarea meciurilor in DivX dar nu sunt convins ca este cazul.

Voua va place cum se vad meciurile ?

 

Setarile standard pt codare sunt de genul Steaua - FC Arges, adica:

Codec video: DivX 6.0

Bit rate: 744 kb/s

Rezolutie: 640 x 480 @ 25 fps

 

 

:roll:

AmuntBoy18.03.2007 10:38

Am votat NU

dar apoi m-am uitat la meciul cu Arges si este ff bun cand vezi de la distanta

Ma descurajeaza totusi cantitatea doar 500Mb e cam putin :(

 

Am eu un meci din Liga cu OL parca tras dupa Premiere nush cine l-a facut , ala este aproape de perfect ;)

 

Dar merge si astea facute de tine ...

In concluzie meciul cu Arges poate fi fazut de la distanta si nu iti dai seama ca are ceva patratele ;)e ca la TV

 

Eu zic sa le faci asa.

Bafta!

Striker0928.08.2007 16:11

Pentru un meci normal, eu ma multumesc sa nu ocup prea mult spatiu pe DVD. Ca doar nu ma uit la film. Oricum eu nu prea ma uit la ele. Le tin doar pentru colectie.

Draqula_66608.02.2008 14:51

Sunt super incantat sa gasesc asa ceva . Nu miam imaginat ca sa putea gasi torrent-ul asta ,

Chiar sunteti fantastici

Iar calitatea e super

Am luat 2 meciuri pana acum dar sunt super incantat

1on11.06.2008 17:16

Vã recomand sã vã cumpãrați un camblu care sã facã legãtura între placa video și televizor. Se vãd mai bine la televizor fișierele video de calitate slabã, plus cã se presupune cã fiecare stã în fața televizorului la o distanțã mai mare decât stã în fața monitorului.

scener01.08.2008 19:59

eu unul sunt multumit :)