FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Rica Neaga pe chat , preluat de pe gsp.

ADRIAN PACURAR18.02.2005 12:04

<rica> SUPORTER; CARIERA UNUI FOTBALIST ESTE SCURTA. sunt MULTI FOTBALISTI CARE S-AU LASAT SI NU MAI STIE NIMENI DE EI

 

 

[11:17:35] <rica> SMOCK; NU MA SIMT TRADAT, sunt DOAR DEZAMAGIT CA N-AM JUCAT PE MESTALLA, MI-AM DORIT ENORM ASTA

 

 

[11:17:31] <stelist> care e cea mai mare dorinta a ta in acest moment???????????

[11:18:12] <@rica> STELIST; CEA MAI MARE DORINTA ESTE CA PE VIITOR SA MA INTORC LA Steaua

 

[11:17:50] <Deco> RICA DOVEDESTE CA ESTI TU IN CE AN AI DEBUTAT

[11:18:31] <@rica> DECO; 1 APRILIE, 1998

 

 

[11:18:23] <stelist> meritai sa intri pe teren la meciul cu valencia nu obositul de Ciocoiu

[11:18:50] <@rica> STELIST; CRED CA MERITAM SA FIU PE TEREN CU VALENCIA

 

 

[11:19:16] <GeLfss> rica : PARCA AVEAI OFERTE SI DE LA PSG ... SI AIA DADEAU MAI MULT ..!!1

[11:19:55] <@rica> GLFSS; AM AVUT, DAR NU S-A CONCRETIZAT

 

 

[11:19:45] <florin21> RICA CE SIMTI pentru Steaua

[11:20:40] <@rica> FLORIN21:AM PUS Steaua PE ACELASI LOC CU FAMILIA MEA SI MI-AM DAT SEAMA CA ESYTE SINGURA ECHIPA LA CARE MAI VREAU SA JOC CIND VOI REVENI

 

 

[11:20:38] <neaga20}{> ESTI SUPARAT PE MM

[11:21:09] <@rica> NEAGA20: NU, NU sunt SUPARTAT PE MM, EU M-AM INTELES BINE CU EL

 

 

[11:20:53] <standard> RICA S A GOLIT SACUL CU BANI DE LA Steaua ... ?

[11:21:25] <@rica> STANDARD; NU CRED CA S-A GOLIT, Gigi ARE BANI SA TINA ECHIPA

 

 

[11:21:46] <puciolo> PE CINE ESTI TU SUPARAT CA NU AI JUCAT?

[11:22:27] <@rica> PUCIOLO; SINGURUL PE CARE sunt SUPARAT DIN CADRUL CLUBULUI ESTE Walter Zenga. CU TOATE ASTEA, AS VREA SA-L MAI AM ANTRENOR

 

 

[11:22:44] <ony_insurgentu> mai exista vreo cale sa nu pleci de la Steaua si sa te vedem anul acesta pe gazonul din Ghencea??

[11:23:14] <@rica> ONY; 99,9 LA SUTA VOI SEMNA IN COREEA

 

 

[11:23:13] <neaga20}{> CREZI CA MAI CASTIGA Steaua CAMPIONATUL FARA TINE?

[11:23:39] <@rica> NEAGA20; DA, sunt SIGUR CA VOR LUA CAMPIONATUL SI FARA MINE. LE VOI TINE PUMNII

 

 

[11:23:39] <cata5> CU CINE TE-AI INTELES CEL MAI BINE DE LA Steaua?

[11:24:28] <@rica> CATA5; CU TOTI BAIETII MA INTELEG LA FEL DE BINE, DAR Paraschiv, Ghionea, Petre, TIBI, Dumitru, sunt MAI APROPIATI

 

 

[11:24:53] <ROXI> AI VORBIT CU ALEXA,TI-A ZIS CUM E IN CHINA?

[11:25:17] <@rica> ROXI; E DIFERENTA INTRE CHINA SI COREEA

 

 

[11:25:30] <stelist> ce parere are familia ta de plecarea ta

[11:26:17] <@rica> STELIST; ESTE DECIZIA MEA SI CRED CA FAMILIA, ASA CUM A FOST SI PINA ACUM, VA FII ALATURI DE MINE. M-AM GINDIT LA BINELE LOR

 

 

[11:26:23] <Deco> RICA PLECI SINGUR CA ACOLO O SA MORI DE PLICTISEALA??

[11:26:50] <@rica> DECO; NU CRED CA O SA MA PLICTISESC

 

 

[11:27:02] <cata5> RICA: O SA VII LA anul LA TURNEAUL DE SALA DIN BAIA MARE?

[11:27:10] <@rica> CATA5; DA, O SA VIN CU SIGURANTA LA BAIA MARE

 

 

[11:28:15] <Dirrrty> Rika e dinamovist! Da-ti-l AFARA!!!!!!

[11:28:37] <@rica> DIRRTY; N-AM SA FIU DINAMOVIST NICIODATA

 

 

[11:28:17] <silviu^^br> am auzit ca vine Steaua la braila pe 27 e adevarat

[11:28:55] <@rica> SILVIU; ESTE ADEVARAT, SE VA JUCA UN MECI AMICAL LA BRAILA

 

 

[11:29:05] <ratzaldo> RICA CAT CREZI CA MAI SUPRAVIETZUIESTE Steaua AVAND LA CONDUCERE UN OM DE NIMIK CUM E Becali?

[11:30:02] <@rica> RATZALDO; DA, CRED CA VA SUPRAVIETUI. Gigi E UN OM CARE PUNE SUFLET SI CARE DA BANII LA ECHUIPA

 

 

[11:29:17] <ADY> RICA NU-TI PARE RAU DE SUPORTERI?CREZI CA ACOLO VEI FI LA FEL DE IUBIT?

[11:30:44] <@rica> ADY: DA. SPER SA-I FAC SI PE SUPORTERII DE ACOLO SA MA IUBESCA. DAR NU CRED CA SE VOTR COMPARA CU VOI NICIODATA

 

 

[11:31:02] <Deco> RICA DACA PLECI CAND O SA MAI JOCI CU Mutu?

[11:31:28] <@rica> DECO; SPER SA JOC CIT MAI CURIND CU Mutu

 

 

[11:31:30] <Santiago> este adevarat ca Zenga este un papusar?...

[11:32:29] <@rica> SANTIAGO; ESTE UN ANTRENOR BUN CARE SI-A PUS AMPRENTA PE JOCUL ECHIPEI. TREBUIE SA-L SUSTINETI IN CONTINUARE, SA FITI ALATURI DE EI. S-A VAZUT CA IMPREUNA CU VOI SE POT FACE LUCRURI FRUMOASE

 

 

[11:32:45] <overcode> Rica:ti-e frica de Becali????????

[11:33:15] <@rica> OVERCODE; RELATIA MEA CU Gigi ESTE UNA NORMALA

 

 

 

[11:34:19] <@rica> MA SCUZATI PUTIN, LISPSESC 5 MINUTE PENTRU INTERVIURI LA TELEVIZIUNILE CARE AU VENIT AICI

 

 

 

[11:40:56] <cata> RICA: SUNT DIN SIGHETU MARMATIEI SI AS DORI UN TRICOU DE AL TAU DE JOC...CUM TE POT CONTACTA?

[11:41:26] <@rica> CATA; SCRIE PE ADRESA CLUBULUI SI VOI LASA PENTRU TINE UN TRICOU

 

 

[11:41:21] <Catalin> Rica, mai avem sanse cu Valencia???

[11:42:12] <@rica> Catalin; AVEM INCA SANSE, CU APORTUL VOSTRU CRED CA SE POATE FACE O FIGURA FRUMOASA IN RETUR. S-A VAZUT CA NICI PE MESTALLA NU A FOST NICI CEA MAI MICA DIFERENTA

 

 

[11:42:58] <neaga20}{> AI JUCA VREODATA LA Dinamo SAU RAPID

[11:43:12] <@rica> NEAGA20: NICIODATA N-AS JUCA PENTRU Dinamo SAU RAPID

 

 

[11:43:19] <ratzaldo> RICA AS FII CEL MAI FERICIT DIN LUME DACA MI-AI TRIMITE TU UN TRICOU DE-A TAU!!!! POTI FACE ASTA? EU SUNT IN STATE?

[11:43:53] <@rica> RATZALDO; LASA-MI O ADRESA DE-A TA

 

 

[11:44:47] <neaga20}{> CU Mutu AI MAI VB IN ULTIMUL TIMP

[11:44:54] <@rica> NEAGA20; DA, AM VORBIT CU Mutu, M0-A SPUS SA FAC TOT CE E MAI BINE PENTRU MINE

 

 

[11:44:52] <Dirrrty> rica: pe cati ani ai contractu?

[11:45:12] <@rica> DIRRTY; VOI SEMNA PE O PERIOADA DE TREI ANI

 

 

[11:45:10] <mafalda> RICA,NOI TE IUBIM,NU O SA ITI FIE DOR DE NOI?

[11:45:41] <@rica> MAFAKLA; O SA-MI FIE DOR DE VOI

 

 

[11:45:53] <Luky> DE CE SEMNEZI? NU SEMNA! DE CE PLECI? DE CE ????????????? DE CE?

[11:46:29] <@rica> LUKY; PLEC PENTRU CA MA GINDESC LA FAMILIA MEA SI LA VIITOR

 

 

[11:46:32] <Andrei> Singurul numar care conteaza 25

[11:46:57] <@rica> Andrei; VOI JUCA IN COREEA DE SUD TOT CU NUMARUL 25

 

 

[11:47:34] <stelistul> DACA PLECI MA OMOR

[11:48:03] <@rica> STELISTUL; NU TE OMORII, SPER SA MA MAI VEZI PE VIITOR IN TRICOUL ROS-ALBASTRU

 

 

[11:47:52] <Andrei> nu uita acest numar 25 ai fost si vei fi un idol in Ghencea

[11:48:24] <@rica> Andrei; MULTUMESC, VOI RAMINE NUMAI CU 25 PINA MA VOI RETRAGE

 

 

[11:48:24] <anamaria> CHIAR DACA PLECI, VEI AVEA Steaua IN SUFLE! CHIAR DACA PLECI, NOI TE AVEM IN SUFLET! SA NU UITI ASTA!!!!!!!!!!

[11:48:49] <@rica> ANAMARIA; MA BUCUR ENORM CA MA INCURAJATI

 

 

[11:48:51] <neaga20}{> AI VREA SA TE RETRAGI TOT LA Steaua?

[11:49:24] <@rica> NEAGA 20; DIN TOT SUFLETUL, AS VREA SA MA RETRAG DE LA Steaua

 

 

[11:49:04] <Eli> TE VOM IUBI MEREU si te rugam sa NU JOCI LA ALTA ECHIPA DIN Romania IN AFARA DE Steaua

[11:49:44] <@rica> ELI; STATI LINISTITI,. N-AM SA JOC LA O ALTA ECHIPA. Steaua E UNICA IN Romania

 

 

[11:50:00] <overcode> rica:ai idee cat esti de iubit in Ghencea?????

[11:50:44] <@rica> OVERCODE; VAD CIT sunt DE IUBIT. ASTA MA BUCURA ENORM, IMI MAI ALINA TRISTETEA DE A NU FI JUCAT LA VALENCIA

 

 

[11:51:35] <sweetie_ana> E ADEVARAT CA IMPRESARUL TAU TEA INJURAT SI A ZIS K NU MAI PLECI????

[11:52:01] <@rica> SWEETY ANA; NU E ADEVARAT CA IMPRESARUL MEU M-AR FI INJURAT

 

 

[11:52:34] <BOBOLIX> RICA RAMAI SA MAI CANTAM O DATA:"AM AVUT SI VOM AVEA MEREU......."!

[11:53:07] <@rica> BOBOL; BOALA PE TIGANI

 

 

[11:53:51] <TYC> RICA nu iti este teama sa nu patesti ce ai patit la ARABI??

[11:54:12] <@rica> TYC; NU MI-E TEAMA. VIATA E O AVENTURA

 

 

[11:54:36] <Dodi> RICA ESTI SUPARAT PE Walter?

[11:55:16] <@rica> DODI; DA, sunt SUPARAT PE Walter. DOAR PENTRU FAPTUL CA NU M-A BAGAT PE MESTALLA

 

 

[11:55:38] <Catalin> rica, tu ne-ai calificat in primavara, si Zenga nu te baga in meciul cu Valencia, cum e posibil asa ceva??

[11:55:54] <@rica> Catalin; A FOST DOAR DECIZIA LUI, NU A ALTCUIVA

 

 

[11:56:51] <@rica> VA MULTUMESC, DAR ACUM TREBUIE SA PLEC. VA MULTUMESC DIN INIMA PENTRU TOT. PESTE 40 DE MINUTE AM ANTRENAMENT

 

 

[11:57:39] <@rica> SI VA ROG SA CINTATI CIT MAI DES MELODIA "AM AVUT SI VOM AVEA MEREU"

Xander18.02.2005 14:41

[11:57:39] <@rica> SI VA ROG SA CINTATI CIT MAI DES MELODIA "AM AVUT SI VOM AVEA MEREU"

 

Dorintza tzi se va indeplini, dar speram cu totii sa o cantam impreuna cu tine!! Eu unul inca mai sper ca sa ramai la noi si sa joci cu Valencia peste 6zile :wink: . Totusi nu zicea omu la fara cuvant de Jiji ca il da pe Neaga dupa dubla mansa?... pana acum mintea ceva mai finutz..dar de la o bucata de vreme prea se da pe fatza... cred ca a venit timpul sa i-o dam si noi in fatza :wink: :twisted:

 

Dupa ce am citit dialogul lui Rica am ramas cu un gust amar in gura, cred ca greseste cand zice ca va fi mai bine pt el si familia lui acolo unde se duce. Eu ii doresc sa fie asa, dar ma indoiesc!

sorin_77718.02.2005 14:50

Din raspunsurile lui Neaga nu se vede nici cea mai mica urma de ura catre conducere... Dar cred ca si Jiji a gresit enorm... Eu cred un singur lucru:

 

LIPSA DE DIPLOMATIE = CIOBANIE...

Xander18.02.2005 14:57

LIPSA DE DIPLOMATIE = CIOBANIE...

Neaga - diplomatie in confruntarile cu conducerea = dovada de mare campion atat ca jucator, cat si ca domn

Virgil18.02.2005 20:26

Neaga mi s-a parut împacat cu gândul ca va pleca.A fost pur si simplu gonit.Odata si odata tot se va afla care a fost adevaratul motiv.Acum ce era sa mai spuna?Si asa atmosfera creata în jurul lui era una de kkt.

L-or fi amenintat,l-or fi santajat?Numai el stie.

Motanu D18.02.2005 21:37

Fotbalistii centreaza, Gigi da cu capul. Cam asa poate fi descris transferul lui Neaga. Care fotbalisti ? Unul care in ultimul timp a luat la bataie adversarii si altul care vrea mult dar din motive obiective nu mai poate. Ii inteleg sa fie deranjati de atitudinea unor coechiperi care dorm pe teren (cum de nu l-au vazut pe Dica ? ), sar sa inteleaga ca nu ei fac echipa...

Xander18.02.2005 22:03

Cred ca stiu cam care este motivul pt care a renuntat Jiji in acest moment si in acest fel la el:

Neaga declara ca din vara se gandeste poate pleaca in strainatate... tot din vara ii expira si contractul cu Steaua. Si ce sa gandit Jiji....: de ce sa fiu eu ranit in orgoliul meu de oier si sa pierd banii pe care i-am bagat in Neaga, i-a sa il vand eu acuma si sa iau 1mil pe el, ca doar mi-or prinde si mie niste bani in plus... Numai ca el nu sa gandit ca il vinde pe cel mai bun atacant al nostru, in da intr-un moment delicat, il vinde pe o suma prea mica!!, il da tocmai la coreeni.., practic mai rau nici ca se putea !!!!

Jiji sunt convins ca se simte cu constiintza impacata pt ca i-a facut-o el lu' Neaga si nu Neaga lui..

Dar oieru nu se intreaba daca Neaga chiar ar fi plecat in vara de la Steaua... oieru e atat de copil...

sorin_77719.02.2005 14:41

Nu stiu cum m-as simti daca ar pleca Radoi la Inter...insa acum, cand Neaga este vandut la coreeni, ma simt foarte fustrat... Poate ca pentru Radoi m-as bucura si l-as felicita pe MM, dar acum pentru Neaga imi vine sa ii omor pe toti din conducere... Halal conducere...

Virgil19.02.2005 18:55
Nu stiu cum m-as simti daca ar pleca Radoi la Inter...insa acum, cand Neaga este vandut la coreeni, ma simt foarte fustrat... Poate ca pentru Radoi m-as bucura si l-as felicita pe MM, dar acum pentru Neaga imi vine sa ii omor pe toti din conducere... Halal conducere...

Si totusi,asa ca sa facem haz de necaz,cu cine ai începe primul Sorine? :) Banuiesc ca stii ca pe cel mai vinovat trebuie sa-l executi ultimul.

FORZA

fanatica19.02.2005 20:08

ce realizam dupa acest "interviu"?ca rica e un stelist adevarat si ca nu vrea sa plece de la Steaua ci e fortat de conducerea clubului!pacat!oricum ramanem cu speranta ca va mai juca in Ghencea. oricum Neaga e unul dintre putini fotbalisti stelisti devotati suporterilor,bravo lui! BRAVO RICA ca ESTI UN STELIST ADEVARAT!ne pare rau ca pleci! :x