FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Handbal masculin: Dinamo - Steaua

Bogdan4Steaua20.02.2007 23:31

Meciul programat initial pe 4 februarie 2007 a fost reprogramat datorita incidentelor iscate intre suporteri.

 

Partida va avea loc miercuri, 21 februarie, incepand cu ora 19:00 si va fi transmisa in direct de TV Sport.

 

TV Sport Special pe marginea acestui meci: miercuri de la 16:30.

 

Comentarii inainte si dupa meci in acest topic.

Bogdan4Steaua21.02.2007 17:25

Steaua joaca entuziasmant in aceasta prima parte a meciului. Scorul este de 12-6 pentru stelisti.

nike_sTeaua_2oo721.02.2007 17:33

Oho, felicitari echipei, e deja 16-7, ne-am desprins destul de mult.

Bogdan4Steaua21.02.2007 17:40

Sfarsitul primei reprize:

 

Dinamo - Steaua 10-19. Excelenta evolutia stelistilor! S-au remarcat portarul Laufceac, Mazilu si Rudic.

 

Scor final:

 

Dinamo - Steaua 27-34

 

In urma acestei victorii fara drept de apel, Steaua a trecut in fata celor de la Dinamo in clasament. A fost in meci in care dinamovistii au fost umiliti, diferenta de scor fiind aproape constant mai mare de 7 puncte.

 

"In poarta lui Dinamo a inscris cine a vrut din lotul Stelei"

Comentator TV Sport

 

Eroii acestei partide:

 

Laufceac, Mazilu, Sania, Rudic, Voina, Stamate, Dediu, Gheorghe si Pancu.

Virgil21.02.2007 18:31

Dinamo - Steaua 26 - 33 scor final.

Bogdan4Steaua21.02.2007 18:45

"Ne-am dorit foarte mult sa castigam azi. Am reusit cel mai bun meci din acest sezon."

Alin Sania

 

 

"Am demonstrat azi ca suntem o echipa unita."

Viorel Mazilu

Andreea stelista21.02.2007 19:37

Bravo baieti!! le-am dat o lectie dinamovistilor si am demonstrat k suntem cei mai buni. tineti-o tot asa!!!

axl2321.02.2007 19:45

un joc foarte bun al stelistilor.

cata diferenta de mentalitate intre fotbal si handbal! cat fair-play pe teren si in declaratii! cata elocventa, fluiditate, degajare si respect reciproc in declaratiile de la sfarsitul meciului! bravo, handbal!

SSK21.02.2007 21:45

Avem o generatie foarte reusita la handbal! Ar trebui sa stim sa-i pretuim!

Bogdan4Steaua21.02.2007 22:13

O victorie impotriva spurcatilor de la Dinamo reprezinta o satisfactie majora. Le multumim baietilor pentru faptul ca ne-au oferit ieri aceasta satisfactie.

 

Forza Steaua! Intotdeauna superiori!

Dragoshel22.02.2007 11:19
O victorie impotriva spurcatilor de la Dinamo reprezinta o satisfactie majora. Le multumim baietilor pentru faptul ca ne-au oferit ieri aceasta satisfactie.

 

  Forza Steaua! Intotdeauna superiori!

Din pacate nu am putut sa vad meciul, dar am auzit ca "au jucat bine caini". =)))

Lasand gluma la o parte le urez bafta baietilor in continuare si LA MAI MULTE VICTORII!