FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Hochei: Steaua - Miercurea Ciuc - Play-off 2007

«12»
Bogdan4Steaua20.02.2007 23:06

In acest topic vom purta discutii despre play-off-ul din acest sezon, impotriva rivalilor de la SC Miercurea Ciuc.

 

Se joaca in sistem 4/7. Primele doua confruntari au loc pe terenul celor de la Miercurea Ciuc.

 

Meciul Nr.1:

 

SC Miercurea Ciuc - Steaua

 

Vineri, 23 februarie 2007

 

In direct pe TV Sport incepand cu ora 19:00 !

Bogdan4Steaua23.02.2007 17:29

In minutul 16 al primei reprize, SC Miercurea Ciuc a deschis scorul in primul meci, la numai un minut dupa ce Catalin Geru a ratat o mare ocazie pentru Steaua.

 

Prima repriza:

 

Min. 1 - A inceput partida

Min. 6 - Elekes rateaza o ocazie pentru Miercurea Ciuc

Min.13 - Timaru este semnalizat in offside

Min.15 - Geru rateaza deschiderea scorului

Min.17 - Elekes inscrie pentru Miercurea Ciuc 1-0

Min.20 - Se incheie prima repriza

 

Dupa prima repriza scorul este:

 

SC Miercurea Ciuc - Steaua 1-0

 

 

 

Repriza secunda:

 

Min. 1 - Steaua rateaza doua ocazii imense in primul minut

Min. 3 - SC Miercurea Ciuc majoreaza diferenta 2-0

Min. 6 - Gooool Steaaua! 2-1

Min. 20 - Se incheie cea de-a doua repriza

 

 

Dupa cea de-a doua repriza scorul este:

 

SC Miercurea Ciuc - Steaua 2-1

 

 

A treia repriza:

 

Min. 1 - A inceput repriza

Min. 2 - Gooool Steaua! 2-2

Min.10 - Miercurea Ciuc preia conducerea 3-2

Min.14 - Miercurea Ciuc se distanteaza 4-2

Min.20 - Se incheie partida

 

Rezultat final:

 

SC Miercurea Ciuc - Steaua 4-2((1-0)(1-1)(2-1))

 

Primul meci din cele 7 a fost adjudecat de cei de la Miercurea Ciuc, la capatul unei evolutii mai putin reusite a stelistilor.

MadFroG24.02.2007 09:04

Daca ne gandim ca doua dintre golurile primite au venit in timp ce jucam in superioritate , putem spune ca meciul l-am pierdut pe mana noastra.

Bogdan4Steaua26.02.2007 15:50

Meciul nr.2 al play-off-ului va avea loc vineri, 2 martie de la ora 19 pe teren propriu.

 

Partida va fi transmisa in direct de TV Sport.

***alex***27.02.2007 13:49

Se joaca doua meciuri in Bucuresti in acest weekend? Daca stie cineva programul complet poate il posteaza aici. Multumesc.

alex_lef02.03.2007 08:16

detalii ceva despre meciul de azi cu ciucanii?! :roll:

@ alex

din ce stiu eu se joaca doar un meci weekendul asta, sper sa nu ma insel

cormoranul02.03.2007 10:27

Da, se joaca doar un meci la Bucuresti dupa care urmeaza 2 la Miercurea Ciuc peste o spatamana.

Acesta este programul complet:

Play-off 1-2:

 

23.02.2007 19:00 (TV Sport Direct) Sport Club Miercurea Ciuc - CSA Steaua Bucuresti 4 - 2 (1-0,1-1,2-1)

02.03.2007 19:00 (TV Sport Direct) CSA Steaua Bucuresti - Sport Club Miercurea Ciuc

08.03.2007 Sport Club Miercurea Ciuc - CSA Steaua Bucuresti

09.03.2007 Sport Club Miercurea Ciuc - CSA Steaua Bucuresti

16.03.2007 CSA Steaua Bucuresti - Sport Club Miercurea Ciuc*

17.03.2007 CSA Steaua Bucuresti - Sport Club Miercurea Ciuc*

23.03.2007 Sport Club Miercurea Ciuc - CSA Steaua Bucuresti*

* = daca va fi necesar

 

Nu uitati de meciul de azi de la ora 19:00. Toti stelistii la "Mihai Flamaropol"!!! :D Accesul se va face incepand cu ora 17:00. Pretul biletelor va fi de 10 lei pentru cei cu varste de peste 20 de ani si 5 lei pentru copii, elevi si studenti.

***alex***02.03.2007 12:32

Multumesc pentru informatii.

 

Forza Steaua!

johnny1702.03.2007 13:01

Cardurile de acces care s-au vandut impreuna cu calendarele sunt valbile???

radoi8602.03.2007 14:12

Si daca mai sunt valabile, se mai gasesc calendare+carduri de acces?

Bogdan4Steaua02.03.2007 17:02

Meciul nr. 2: Steaua - SC Miercurea Ciuc

 

Prima repriza:

 

Min. 1 - A inceput partida

Min. 3 - Goooool Steaua!

Min. 5 - Miercurea Ciuc egaleaza 1-1

Min.15 - Goooool Steaua!

Min.18 - Geru rateaza desprinderea

Min.20 - S-a incheiat prima repriza

 

 

Repriza a doua:

 

Min. 1 - A inceput repriza

Min. 3 - Bonda rateaza majorarea scorului

Min. 7 - Miercurea Ciuc egaleaza din nou 2-2

Min. 9 - Catrinoi se opune rasturnarii de situatie

Min.13 - Inevitabilul s-a produs si Miercurea Ciuc preia conducerea 2-3

Min.18 - Goooool Steaua!

Min.16 - Timaru rateaza desprinderea

Min.17 - Catrinoi salveaza din nou Steaua

Min.19 - Steaua termina aceasta repriza in atac

Min.20 - S-a incheiat cea de-a doua repriza

 

 

Repriza a treia::

 

Min. 1 - A inceput repriza

Min. 3 - Goool Steaua!

Min. 4 - Miercurea Ciuc egaleaza 4-4

Min.12 - Goooool Steaua!

Min.19 - Miercurea Ciuc egaleaza cu 4 secunde inainte de final. 5-5

Min.20 - S-a incheiat cea de-a treia repriza

 

 

Repriza de prelungiri(10 min - valabila regula golului de aur):

 

Min. 1 - A inceput repriza

Min. 2 - Gooooool de aur Steaua!

 

Meciul dramatic se incheie cu victoria stelistilor!

***alex***02.03.2007 19:20

Hai ca Electrica era sa-i ofere o victorie ciucanilor!

Dar nu e nici o noutate, trebuie sa ne obisnuim cu astfel de caderi de curent in capitala. :evil:

 

Later edit: VICTORIE in prelungiri! Cu greu.. ne egalasera ungurii cu 4 sec inainte de final! 1-1 la general!

Bogdan4Steaua02.03.2007 19:42

Scor general(dupa meciul nr.2):

 

Steaua - SC Miercurea Ciuc 1 - 1

 

Meciul nr.3 va avea loc pe 8 martie, pe terenul celor de la Miercurea Ciuc.

Bogdan4Steaua08.03.2007 17:45

Meciul nr.3:

 

SC Miercurea Ciuc - Steaua

 

Scorul dupa prima repriza este 0-0.

 

Repriza a doua:

 

Min. 1 - Incepe repriza

Min. 5 - Miercurea Ciuc deschide scorul 1-0

Min. 9 - Miercurea Ciuc majoreaza diferenta 2-0

Min.20 - S-a incheiat cea de-a doua repriza

 

 

 

Repriza a treia:

 

Min. 1 - Incepe repriza

Min. 5 - Miercurea Ciuc inscrie pentru 3-0

Min.12 - Gol Steaua! Krehac reduce din diferenta 3-1

Min.20 - Se incheie partida

 

 

SC Miercurea Ciuc - Steaua 3-1 ((0-0)(2-0)(1-1))

 

 

 

Scorul general:

 

Steaua - SC Miercurea Ciuc 1-2

 

 

Meciul nr.4 va avea loc tot in deplasare, maine, 9 martie, incepand cu ora 19:00.

 

Transmis de: TV Sport

Dragoshel09.03.2007 13:39

Offff, exact cum anticipam, in meciurile amicale suntem ZEi, iar in cele oficiale "dam cu muci in fasole"(scz expresia) :roll:

Asta e, sper sa ne revemin si sa le demonstram ca si la hochei suntem The Best!!

Bogdan4Steaua09.03.2007 21:07

Din pacate Steaua a pierdut si in cel de-al patrulea meci al play-off-ului:

 

SC Miercurea Ciuc - Steaua 3-2 ((2-1)(0-0)(1-1)).

 

 

Scorul la general:

 

Steaua - SC Miercurea Ciuc 1-3

 

Prima sansa o au acum cei de la Miercurea Ciuc, acestia mai avand nevoie de o singura victorie.

 

Urmatoarele doua partide vor avea loc pe teren propriu, iar victoria este obligatorie in ambele. In acest caz, meciul decisiv se va juca tot pe terenul celor de la Miercurea Ciuc.

cormoranul13.03.2007 09:51

Meci 5: Steaua - SCMC -> vineri ora 19:00

Meci 6: Steaua - SCMC -> sambata ora 16:00 (acest meci se va disputa numai daca Steaua va castiga jocul de vineri, 16 martie)

Bogdan4Steaua16.03.2007 23:25

"SC Miercurea Ciuc e noua campioana la hochei

 

 

SC Miercurea Ciuc si-a asigurat trofeul de campioana a Romaniei, dupa ce a invins, vineri seara, Steaua Bucuresti, in cea de-a cincea partida a finalei campionatului national pe hochei pe gheata.

 

 

Harghitenii au castigat titlu dupa trei ani de pauza, in care campionatul a fost castigat chiar de rivalii de la Steaua.

 

Finala campionatului s-a jucat dupa sistemul cel mai bun din sapte jocuri, insa nu s-a mai ajuns la acest numar, deoarece ciucanii au castigat patru din cele cinci partide disputate pana acum si practic si-au asigurat trofeul.

 

In ultima partida, disputata pe patinoarul Mihai Flamaropol din Bucuresti, Ciucul s-a impus cu 5-4, gratie reusitelor lui Filip (2), Szabolcs (2) si Elekes, in timp ce pentru Steaua au marcat Zabludovski(2), Lupascu si Geru. "

 

Sursa: Onlinesport

 

Anul acesta nu a fost sa fie. Trebuie sa recunoastem ca SC Miercurea Ciuc a fost superioara Stelei in acest an.

c.ronaldo1717.03.2007 07:00

Felicitari Ciucului !!!!

***alex***17.03.2007 11:52

Se vede ca au acumulat experienta jucand si in campionatul maghiar. Au fost superiori in acest an, parca stelistii erau plictisiti sa mai castige.

alacyka17.03.2007 17:40

mersi pentru felicitari :)

 

Dupa parerea mea,cel care a pierdut aceasta finala a dost antrenorul Gliga.Nu pot sa incepi un play-off cu un portar care a fost rezerva tot sezonul,dar stia el de ce nu baga pe Hricina in poarta :)

 

Domnul Cirlan anunta a restructurara a echipei,dar sunt tare curios cu ce jucatori vrea sa realizeze acest "obiectiv"...

11217.03.2007 23:22

Carlan e de vina pt felul in care a jucat Steaua anul asta . Gliga intr-o masura foarte mica

 

Respect pt Bogdan si c.Ronaldo pt aprecieri .

 

Numai bine

SSK20.03.2007 20:27

112, lumineaza-ne: cu ce e Cristian Carlan de vina pentru cum a jucat Steaua anul acesta?

Thu[N]der23.04.2007 12:20

Nu suport pe Miercurea Ciuc . ( si stiti de ce =)) ) fular-campionii steag2 Forza Steaua ! the best

Virgil27.04.2007 04:46
Nu suport pe Miercurea Ciuc . ( si stiti de ce =)) )

 

Nu. Care-i problema ? =))

«12»