Ce am putea face , sa inteleaga domnii care ne conduc clubul , ca noi ne-am saturat de circuri ieftine , de taratul Stelei in noroi , de lipsa de fair-play , de declaratii sforaitoare , de laude neimplinite , de starea penibila a parcului sportiv, de " joaca " de-a dictatorul , de aducerea la Steaua , de jucatori fara personalitate , care alerga juma de metru , sa intelege-ti bine ca noi nu mai reprezentam mai nimic in europa , Steaua a fost obisnuita cu finale , nu cu primaveri in care pierdem " frumos " , romani blazati , si in campionat de 5 ani , tot timpul terminam pe doi , sa nu mai spunem de cupa . Ce se poate face , sa ne unim , sa se mute cei care iubesc Steaua , la tribuna a doua , sau la peluza a doua , daca cineva il stie bine pe Jean Pavel , sa mearga dupa el , putem sa vorbim la meciurile de hochei ,sa ne luam bilete si sa stam langa stadion , la un meci din campionat, sa nu intram decat in ultimele 5 minute , fluturand batiste albe, sa le explicam cumva , ca ori isi schimba atitudinea fata de echipa si renunta la circurile ieftine , ori pleaca. E greu sa te impui recunosc in galerie , pt ca vor venii , spotivii si ne vor capaci , pt ca asta e sunem lasi , nu putem sa fim uniti , ne este frica ,avem nevoie de un lider in care sa credem si atunci poate nu vom fi calcati in picioare , ideea e ca trebuie sa fim uniti , altfel totul va fi in van si inca ceva , echipa nu trebuie sa sufere , repet : SA O INCURAJAM CA NISTE DIAVOLI SMINTITI , dar sa ii lovim pe conducatori si pe cei care ne fac de ras , fara mila , popularitatea pe care o au unii se datoreaza Stelei , noi suporterii putem sa le-o facem din ce in ce mai stirba. NU UITA-TI :SA O INCURAJAM CA NISTE DIAVOLI SMINTITI , ECHIPA , din prea multa dragoste pentru ros-albastru , Steaua NU TE LASAM LA GREU!
