FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Traditia , calcata in picioare!

ADRIAN PACURAR18.02.2005 09:48

"Nu se zãrea nici Duckadam, nici nu s-ar fi putut, cãci în acele momente, eroul de la Sevilla, prãbușit în fotoliu, pipãia întîlnirea pe micul ecran, în locuința sa din Arad. Înainte de îmbarcare, întrebat de o reporterã iscoditoare dacã l-a convocat și pe celebrul portar în avionul de Valencia, piperanul rãspunsese cã "numai la Duckadam nu mi-a stat gîndul". Ca și cînd celebrul goalkeeper care a îndesat cu mîna lui în vitrina clubului un trofeu inegalabil ar fi fost un lest inutil, un rapalit, un mesager penibil al trecutului îngropat. Atunci s-a priceput definitiv cã Steaua e o echipã cu tradiția nimicitã, încropitã din vanitate și interes financiar, sãltatã pe umerii unui arendaș narcisist, ciugulitã de venetici, înconjuratã de oportuniști cu pretenții de suporteri. Cum nici o mare formație nu se poate naște în vid istoric, lepãdîndu-se și de un simbol ca Duckadam ca de un martor incomod al prezentului țîfnos și ridicol, s-a putut deduce ușor cã Steaua nu putea impune respect la Valencia. Spaniolii intuiserã și ei descleierea vechii imagini, cînd au scris în ziarele lor, înaintea întîlnirii, cã lidera campionatului nostru plutește într-un anonimat perfect. Inconsistența atmosferei a fost probatã și de deriva lui Neaga, poate cel mai dotat om al roș-albaștrilor. " preluat de pe prosport , prea bine e scris pentru a exprima sentimentele pe care le am acum.

Xander18.02.2005 15:16

Vazand meciul la singurul post TV care il dadea in Italia (nu tvri , ci skyspot1), am avut placuta surpiza sa aud din gura comentatorilor numele lui Duckadam, [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color], Belodedici si multi altii ... :D. Sa ne cinstim eroii si trecut!!! Si sa avem grija de prezent si viitor, ca daca continuam cu conducerea asta avem asigurat un viitor, dar unul foarte intunecat si deloc brilant

reddog18.02.2005 16:50

Toata stima pentru trecutul vostru, dar prezentul lasa de dorit, iar viitorul e cam incert.

Virgil18.02.2005 20:12

Viitorul nu e sigur pentru nimeni.

Poate veni un tsunami,un mare cutremur,o bomba atomica,etc.

sorin_77719.02.2005 16:41
Toata stima pentru trecutul vostru, dar prezentul lasa de dorit, iar viitorul e cam incert.

 

Prezentul si viitorul lasa de dorit pentru intreg fotbalul romanesc nu numai pentru Steaua...