FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

STEAUA - SC Miercurea Ciuc

greco14.02.2007 11:00

Sambata si Duminica, Patinoarul Mihai Flamaropol, Blvd. Basarabia 35, Sector 2 Bucuresti. Intrare libera.

 

Hai Steaua ! Hai Armata !

Bogdan4Steaua18.02.2007 17:24

In primul meci, cei de la SC Miercurea Ciuc s-au retras de pe teren la scorul de 5-1 pentru Steaua, in urma unei petarde aruncate in teren de catre suporterii stelisti.

 

Consecintele probabile:

 

- cei de la Miercurea Ciuc vor pierde meciul la masa verde cu 5-0 intrucat nu au avut acordul arbitrilor pentru a se retrage de pe teren

- Steaua va fi amendata

 

In cel de-al doilea joc disputat azi cu portile inchise, Steaua s-a impus categoric cu scorul de 6-2. De la noi s-au remarcat Timaru, Geru si Basilides.

 

Urmeaza meciurile din deplasare.

***alex***18.02.2007 17:47

Aceste 2 jocuri au fost cele din campionat, de saptamana viitoare incepe finala care se desfasoara dupa sistemul cel mai bun din 7 meciuri.

Primele meciuri in deplasare.

El Nino_918.02.2007 21:15

Din cele 7 meciuri...4 avem in deplasare :(

Bogdan4Steaua18.02.2007 21:46

Suntem mai in forma decat cei de la Miercurea Ciuc. Daca vom castiga macar un meci din primele doua deplasari vom avea castig de cauza.

Stryker02.03.2007 20:37

Steaua 6-5 SC M-CIUC

(2-1,1-2,2-2,1-0)

In timp regulamentar meciul s-a incheiat 5-5, ciucanii egaland cu 4 sec inainte de final, Steaua s-a impus prin golul marcat de Corduban in overtime si scorul la general a devenit 1-1.

Bogdan4Steaua02.03.2007 20:40

Exista un topic dedicat play-off-ului.

Stryker02.03.2007 20:42

Scuze, nu l-am vazut...cer moderatorului sa-mi stearga aceste mesaje...