Sambata si Duminica, Patinoarul Mihai Flamaropol, Blvd. Basarabia 35, Sector 2 Bucuresti. Intrare libera.
Hai Steaua ! Hai Armata !
Sambata si Duminica, Patinoarul Mihai Flamaropol, Blvd. Basarabia 35, Sector 2 Bucuresti. Intrare libera.
Hai Steaua ! Hai Armata !
In primul meci, cei de la SC Miercurea Ciuc s-au retras de pe teren la scorul de 5-1 pentru Steaua, in urma unei petarde aruncate in teren de catre suporterii stelisti.
Consecintele probabile:
- cei de la Miercurea Ciuc vor pierde meciul la masa verde cu 5-0 intrucat nu au avut acordul arbitrilor pentru a se retrage de pe teren
- Steaua va fi amendata
In cel de-al doilea joc disputat azi cu portile inchise, Steaua s-a impus categoric cu scorul de 6-2. De la noi s-au remarcat Timaru, Geru si Basilides.
Urmeaza meciurile din deplasare.
Aceste 2 jocuri au fost cele din campionat, de saptamana viitoare incepe finala care se desfasoara dupa sistemul cel mai bun din 7 meciuri.
Primele meciuri in deplasare.
Din cele 7 meciuri...4 avem in deplasare ![]()
Suntem mai in forma decat cei de la Miercurea Ciuc. Daca vom castiga macar un meci din primele doua deplasari vom avea castig de cauza.
Steaua 6-5 SC M-CIUC
(2-1,1-2,2-2,1-0)
In timp regulamentar meciul s-a incheiat 5-5, ciucanii egaland cu 4 sec inainte de final, Steaua s-a impus prin golul marcat de Corduban in overtime si scorul la general a devenit 1-1.
Exista un topic dedicat play-off-ului.
Scuze, nu l-am vazut...cer moderatorului sa-mi stearga aceste mesaje...