FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cimitirul "General Dragalina" din Tighina,

Gica Chioru05.02.2007 22:23

Inainte si dupa profanarea mormintelor ostasilor romani, initiata de Tiraspol pentru a face loc unui Memorial sovietic

 

1170616832tiraspol1zy8.th.jpg

 

tiraspol2oi7.th.jpg

strezahuzum06.02.2007 20:36

Trist. Foarte trist.

 

Regimul de la Tiraspol se comporta ca niste bravi salbatici proaspat iesiti din padure. Macar mortii puteau sa-i lase la locul lor.

 

Ministerul de Externe Roman a scos vreun cuvintel ? Sau putorile de acolo dorm pe ei ca toata functionarimea din tara asta ?

axl2306.02.2007 20:50

Gica, pune te rog un link unde gasesc detalii.

chestia asta ar putea fi un act de sfidare.

Gica Chioru06.02.2007 21:47

Vezi in "Ziua", sunt mai multe articole, da un search pe Tiraspol.

axl2306.02.2007 22:03

ok, multumesc, asa o sa fac.

Virgil07.02.2007 07:13

Cimitir al ostasilor profanat de separatisti :

 

http://www2.dw-world.de/romanian/corespond...1.212695.1.html