Am auzit in aceasta dimineata la radio cum ca ministrul de finante Ionut Popescu a trecut clubul FC Steaua pe lista societatilor la care se are in vedere executarea silita pentru recuperarea datoriilor catre bugetul statului...
Dupa cum stiti la momentul preluarii clubului de catre Ciobanul de la Viorel Paunescu , FC Steaua figura cu o restanta la bugetul de stat de aprox. 100 mld ( = 3 mil.si ceva de EUR)...Ciobanul a refuzat sa plateasca aceasta datorie , considerand-o una "istorica" , el platind de altfel la zi toate impozitele catre stat din momentul in care a preluat clubul...
