FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cezar Lungu

Virgil09.01.2007 16:54

Prin renuntarea la Marius Toma, al treilea portar al Stelei devine Cezar Lungu. El se afla de doua sezoane in curtea noastra. Fiind foarte tânar se asteapta din partea lui o atitudine favorabila cresterii în valoare.

 

39192lunguep0.jpg

 

Nationalitate: romana

Locul nasterii: Targoviste (Dambovita)

Data nasterii: 06.04.1988

Inaltime: 1.92 m

Pozitia: portar

Numar tricou: 31

Debut in Divizia A: -

 

Cariera (echipe de club):

Echipa/Sezon/Meciuri/Goluri

 

Steaua Bucuresti/2005-06/-/-/

Steaua Bucuresti/2004-05/-/-/

Targoviste /1999-2004/-/-/

AmuntBoy09.01.2007 17:18

Sa aiba multa bafta si in 2-3 ani sa ajunga un portar promitator de nationala!

Sa avem si noi un portar stelist si foarte bun! :D

Phire09.01.2007 17:55

Macar lui sa i se dea o sansa, nu cum i s-a intamplat lui Toma...

alexynho10.01.2007 20:22

Sa speram ca va ajunge un portar bun... pentru moment, nu prea are sanse sa isi faca aparitia nici macar ca rezerva, insa cu timpul, poate i se va acorda o sansa(sa luam modelul Real Madrid cu Casillas... la 19 ani era titular incontestabil in poarta).

ulivius10.01.2007 21:16

Aici e vorba si de valoare.

 

Si totul se vede la antrenamente.

mlacatus10.01.2007 21:28

Eee, mai rar portar ca si Casillias la 19 ani... :wink:

c.ronaldo1717.01.2007 16:24

A prins vreo 30 minute cu Siena azi! Bravo!

B3rK0m_StelistU20.05.2007 18:38

Sper sa ajunga un portar mare!

Wally20.05.2007 18:59

E destul de mare... are 1,92!

Lasand gluma la o parte... nu are cum sa ajunga portar mare daca face tusa si Oli nu-l baga deloc... de exemplu, daca as fi antrenor la Steaua in meciul de miercuri cu Jiul l-as titulariza, insa Oli nu are sange asa ca va juca nu cu 2 inchizatori, ci cu 3... pentru a scoate mult doritul egal... dupa mintea lui 0-0 ar fi rezultatul ideal!

Black_one200504.06.2007 11:06

Ehee... targovistean de-al nostru... Bafta Cezar, si speram sa te vedem cat mai curand in poarta Stelei! Forza Steaua!

steauaaa03.01.2008 12:10

na avut ce face Becali .Sa-l dai fara sa-l vezi macar o secunda intr-un meci oficial ,asta arata ca Becali N-are habar de fotbal