FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Jurnal de suporter

George Stan12.02.2005 14:45

De curand mi-a venit o idee pentru forum. Ceva de genul 'jurnal de suporter'. Ce inseamna? Nu e o idee tocmai noua, e plin netul de jurnale online insa nu cred ca sunt prea multe cele cu specificul asta.

Cum ar functiona? Va fi o categorie speciala in forum numita "jurnal de suporter". In aceasta categorie, oricine isi poate deschide 'jurnalul' sau in care sa posteze ori de cate ori merge la un meci dar nu numai, poate posta si ganduri generale ale unui suporter si alte chestii. Ideea este ca odata deschis jurnalul, numai respectivul poate posta in jurnal, ceilalti pot doar sa-i citeasca jurnalul.

Desigur nu oricine va putea sa deschida un jurnal si sa scrie toate aberatiile. Se va creea un grup de utilizatori care vor avea dreptul sa posteze jurnale iar cei care vor sa se alature grupului trebuie sa ceara voie unui administrator/moderator.

Pentru inceput se va porni cu un grup format din cateva persoane 'de incredere'. Aici vin cu propunerea catre cei ce posteaza constant pe site si ideea asta li se pare interesanta, sa ma contacteze pe pm si sa-si rezerve locul in grupul celor carora li se va permite deschiderea de jurnale odata cu pornirea acestei sectiuni.

Astept pareri, propuneri si cereri de inscriere.

greco12.02.2005 14:55

Eu m-as baga, insa, dupa cum vezi, de-abia am timp sa mai trec pe la site... :cry: Deci alt timp pierdut iese din discutie deocamdata, pt mine cel putin. Oricum, e o idee buna si daca o sa am mai mult timp in viitor...

reddog12.02.2005 15:01

Felicitari pentru idee, George. Oricum eu nu te contactez pe pm, sunt caine si deci, din start nu am ce cauta in cercul tau de "cateva persoane 'de incredere'". :(

Virgil13.02.2005 09:01

M-as baga si eu,dar ai putea sa-mi explici utilitatea acestui jurnal?

PS Reddog daca voi fi acceptat te primesc în grupul meu.Ce daca esti câine?Esti si stelist pâna la moarte.

George Stan13.02.2005 11:10

Utilitatea este aceeasi ca a oricarui jurnal facut public. Tuturor ne place sa citim jurnalele altora. In plus, e interesant sa vezi dupa ceva timp cum 'abordai' un anumit meci nu ?

Esti acceptat.

George Stan13.02.2005 11:48

Am facut categoria 'jurnale' si un set de reguli pe care va rog sa le cititi. Regulile astea sunt pentru inceput, e posibil sa fie schimbate in functie de cum vor evolua lucrurile.

Sa-mi spuneti daca e corect sa se dea dreptul la raspunsuri oricui, nu numai celor cu drepturi de postare. Vi se pare ok asa? Sau sa pastram ideea de 'jurnal' si sa nu se poata da reply?

sorin_77713.02.2005 21:51
Am facut categoria 'jurnale' si un set de reguli pe care va rog sa le cititi. Regulile astea sunt pentru inceput, e posibil sa fie schimbate in functie de cum vor evolua lucrurile.

Sa-mi spuneti daca e corect sa se dea dreptul la raspunsuri oricui, nu numai celor cu drepturi de postare. Vi se pare ok asa? Sau sa pastram ideea de 'jurnal' si sa nu se poata da reply?

 

Trebuie sa ramana la ideea de jurnal... iar ca sa poti da un replay sa o poti face limitat... si o singura data pe saptamana sau la un anumit timp.. Adica dreptul la replica sa fie limitat (poate si ca numar de cuvinte) astfel incat cel ce vrea sa dea o replica sa se gandeasca bine ce spune...

gianini13.02.2005 21:52

sa nu se poate da reply.

George Stan13.02.2005 23:28
Trebuie sa ramana la ideea de jurnal... iar ca sa poti da un replay sa o poti face limitat... si o singura data pe saptamana sau la un anumit timp.. Adica dreptul la replica sa fie limitat (poate si ca numar de cuvinte) astfel incat cel ce vrea sa dea o replica sa se gandeasca bine ce spune...

 

O sa pun raspunsul asta la 'nu', pentru ca masurile de care zici tu nu sunt implementate in engineul forumului asta ;)

sorin_77714.02.2005 14:50

Trebuie sa ramana la ideea de jurnal... iar ca sa poti da un replay sa o poti face limitat... si o singura data pe saptamana sau la un anumit timp.. Adica dreptul la replica sa fie limitat (poate si ca numar de cuvinte) astfel incat cel ce vrea sa dea o replica sa se gandeasca bine ce spune...

 

O sa pun raspunsul asta la 'nu', pentru ca masurile de care zici tu nu sunt implementate in engineul forumului asta ;)

 

Nu trebuia sa tragi o concluzie atat de drastica...

Nu sunt impotriva acestui jurnal, numai ca il vroiam mai incitant, mai provocator. Sunt pentru DA si in acest caz prezentat de tine.

George Stan14.02.2005 15:54

Nu mai, eu ma refeream la "nu" adica sa "nu" se poata da replyuri. Sectiunea oricum s-a facut :)

sorin_77715.02.2005 06:35

Aunci nu pot decat sa ii urez viatza lunga si sa genereze un interes cat mai mare... Este interesant sa citesti povestirile unui suporter stelist care a trait in felul lui un meci al Stelei pe Ghencea sau in Europa.. De ce nu? :)

Virgil15.02.2005 09:19

De ce nu si la televizor?Asa cum îl vor trai cei mai multi dintre suporterii Stelei.

Trairi sunt si în fata micului ecran.

Cum ti se pare situatia când urmaresti singur un meci în casa ta,si la un moment dat,la un gol al Stelei sau al echipei nationale,auzi un vuiet puternic de strigate de bucurie în tot blocul?Incepi sa simti ca nu ai fost singur.Ca la fel ca tine,astfel de clipe de emotie,de teama,de enervare, de bucurie,le traiesc si altii.Chiar la câtiva pasi de tine.E o senzatie fantastica.Care poate fi descrisa în cuvinte.Depinde de inspiratia fiecaruia cum.

sorin_77715.02.2005 18:16

Ai dreptate Virgil. Si acasa sunt momente fantastice in fatza televizorului.. Si asa am observat un lucru... Atunci cand joaca Steaua si inscrie vuietul este mult mai puternic decat atunci cand joaca Dinamo sau Rapid si unde explozia de bucurie este chiar inexistenta. Nu vreau sa par rautacios. Am locuit in "n" locuri din Bucuresti, student fiind si cu chirie, din Drumul Taberei pana in Pantelimon, 1 Mai sau Dristor... iar vacarmul de la golurile Stelei este de nebatut... :)

Virgil15.02.2005 20:06

Nu pun la îndoiala cele spuse.Si asta în cunostinta de cauza.Nu exagerezi cu nimic.

Xander15.02.2005 23:09

E super ideea acestui jurnal :D . Singura conditie e sa se ramana la ideea initiala a lui George Stan, si sa se scrie diverse faze din deplasari..de pe Ghencea.., chestii pe care nu le potzi auzi decat din gura unui Ultras :D . Inca o data felicitari pt idee si sper sa am si eu un loc rezervat la jurnal 8) :wink: . Nu mai am rabdare... nici 24ore nu mai sunt si jucam cu valencia :twisted:

dbd24.02.2005 14:18

Felicitari pentru idee ,e super si eu m-as inscrie.

Dar ma intreb daca se pot incrie si alti suporteri de la alte echipe ? ( nu ma refer la reddog , ca am vazut ca cica este stelist pana la moarte )

Inca o data felicitari si zic ca merita !

________________________________

Romania,Steaua,Europa,Steaua...