Se stie ca Dinamo este in proportie de 99% campioana tarii... Lupta la locul 2 va fi foarte puternica anul acesta, deoarece acest loc duce in preliminariile UEFA Champions League. Steaua, Rapid, CFR Cluj si Poli Timisoara se lupta pentru acest loc. Acum sa fim realisti, dupa parerea mea CFR si Poli nu cred ca ar putea sa puna mari probleme, chiar daca CFR are ganduri foarte serioasa, declarand de nenumarate ori ca este interesata de a ajunge in UEFA Champions League, plus transferurile pe care le face(ex: Viorel Frunza). Desi Dinamo e pe locul 1 si nu cred ca mai poate pierde aceasta pozitie, la fel cred ca nici noi nu putem pierde acest loc decat prin greseli prostesti, cum ar fi cele din tur (Dinamo min.90 ; Poli Iasi gol.min90+4 ; sau meciuri slabe cu Craiova, Pandurii, Poli Iasi, Ceahlaul; meciuri in care arbitri ne-au "furat": Dinamo)
