Am deschis acest post in urma aparitiei unei stiri in Gazeta Sporturilor, conform careia : 'Astăzi, la Craiova, se întîlnesc cele mai iubite echipe din România. Cel puţin aşa arată sondajul efectuat de postul The Money Channel. Pe primul loc se află Universitatea Craiova - 16.657 de voturi, urmată de Steaua - 15.412 voturi şi Dinamo - 4.690 de voturi.'
Clasamentul complet :
1. Univ. Craiova (16567)
2. Steaua (15412)
3. Dinamo (4690)
4. Rapid (1271)
5. Unirea Urziceni (953)
6. Pandurii (709)
7. UTA Arad (494)
8. Otelul (468)
9. FC Arges (375)
10. Poli Iasi (299)
11. Poli Timisoara (274)
12. Farul (259)
13. FC Vaslui (176)
14. Jiul Petrosani (122)
15. CFR Cluj (114)
16. FC National (110)
17. Ceahlaul (108)
18. Gloria Bistrita (80)
Imi cer scuze daca pe forum mai exista vreun post legat de acest subiect.
Nu-mi imaginez cum Univ. Craiova a ajuns cea mai iubita echipa din Romania. Cu siguranta sondajul a fost realizat in Oltenia. :lol:
