FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cea mai iubita echipa din Romania

cristian01410.12.2006 10:00

Am deschis acest post in urma aparitiei unei stiri in Gazeta Sporturilor, conform careia : 'Astăzi, la Craiova, se întîlnesc cele mai iubite echipe din România. Cel puţin aşa arată sondajul efectuat de postul The Money Channel. Pe primul loc se află Universitatea Craiova - 16.657 de voturi, urmată de Steaua - 15.412 voturi şi Dinamo - 4.690 de voturi.'

 

Clasamentul complet :

 

1. Univ. Craiova (16567)

2. Steaua (15412)

3. Dinamo (4690)

4. Rapid (1271)

5. Unirea Urziceni (953)

6. Pandurii (709)

7. UTA Arad (494)

8. Otelul (468)

9. FC Arges (375)

10. Poli Iasi (299)

11. Poli Timisoara (274)

12. Farul (259)

13. FC Vaslui (176)

14. Jiul Petrosani (122)

15. CFR Cluj (114)

16. FC National (110)

17. Ceahlaul (108)

18. Gloria Bistrita (80)

 

Imi cer scuze daca pe forum mai exista vreun post legat de acest subiect.

Nu-mi imaginez cum Univ. Craiova a ajuns cea mai iubita echipa din Romania. Cu siguranta sondajul a fost realizat in Oltenia. :lol:

Alex1410.12.2006 10:16

Uita-te si tu mai atent la nr de voturi... e un sondaj facut pe internet probabil, de postul The Money Channel (?)

Stryker10.12.2006 10:21

Sondajul asta pe undeva reflecta o chestie si anume: faptul ca Steaua are de cel putin 3 ori mai multi suporteri decat Dinamo si de vreo 15 ori mai multi decat rapid.

:twisted: :twisted:

dar totusi:

16. FC National (110)

mi se pare prea exagerata... :lol: :lol:

Virgil10.12.2006 10:26

Sondajul e evident apa de ploaie.Steaua a ajuns la 15 mii de la 5 milioane.E o facatura olteneasca.

c.ronaldo1710.12.2006 10:32

e o vrajeala.... cum draq o echipa de Liga 2 e mai iubita ca Steaua ???!!!

cristian01410.12.2006 10:34
Sondajul asta pe undeva reflecta o chestie si anume: faptul ca Steaua are de cel putin 3 ori mai multi suporteri decat Dinamo si de vreo 15 ori mai multi decat rapid.  

:twisted:  :twisted:  

dar totusi:

16. FC National (110)

mi se pare prea exagerata... :lol: :lol:

 

Va impartasesc parerea. Steaua a fost, este si va ramane cea mai iubita echipa din Romania. Singura rivala vreodata la capitolul suporteri, intr-adevar a fost Universitea, dar cu siguranta ca nu cea din prezent, ci Craiova Maxima.

Ma amuza de fiecare data cand pe pagina GSP-ului apar tot felul de sondaje de genul : cel mai frumos gol al etapei (si stelistii ocupa primele locuri cu zeci de procente in fata celorlalti) sau ce loc credeti ca va ocupa rapid/Dinamo in UEFA (locul 5 castiga detasat). :lol:

Un sondaj realizat acum cativa ani la Pro TV indica faptul ca Steaua are de 10 ori mai multi fani, decat cele 2 rivale de moarte. Ba mai mult, Craiova era peste Rapid.

FC National n-are 110 suporteri nici daca pui la socoteala frunzele platanilor din Cotroceni. :wink:

Virgil10.12.2006 10:38

Ovidiu Ioanitoia a spus clar in timpul farsei pe care i-a facut Ioan Isaiu,ca Steaua are cei mai multi suporteri si ca pentru binele Gazetei ar fi bine ca ea sa câstige titlul.

Nu ne pacalesc ei pe noi cu sondaje fabricate.

Phire10.12.2006 11:08

Da, stiu sondajul asta, e realizat pe Internet.

Si se vede ca n-are nici o treaba cu realitatea: Unirea Urziceni pe locul 5?! :lol: :lol:

 

Peste 60% din suporterii romani sunt stelisti. Asta toata lumea o stie.