Iata cantecul preferat al dinamovistilor, pe care vor sa-l adapteze ca sa-l transforme in imn (Vita de vie - Caine):
Caine ! Caine ! Caine ! Caine ! Caine ! Caine ! Caine ! Caine ! Caine ! Caine ! Caine ! Caine ! Caine ! Caine ! Caine ! Caine !
Si sa inceapa sa faca !
Am nevoie de-o substanta acida
In stare sa ucida
Orice-mi trece prin minte
Caut cuvinte sa ma reprezinte
Accept orice provocare
Din partea oricui are vreo idee
Sunt satul de aceeasi femeie
De mana dreapta, de tot ce m-asteapta acasa
Iau plasa
De fiecare data cand agat o fata
Caine ! Caine ! Caine ! Caine ! Caine ! Caine ! Caine ! Caine !
Am incercat sa ma schimb
Sa-mi fac mai mult timp liber
Sa ma plimb prin oras
Iar dac-as fi mai destupat
M-ar astupa si pe mine cineva
De sex slab
Kebab si saorma la norma
Ia o muratura
Musc-o usor cu dintii, apoi
Bag-o pe toata in gura
Fa o spalatura
N-o lua pe aratura
E chiar in fata ta
Haide, musca-ma
Asa...
Caine ! Caine ! Caine ! Caine ! Caine ! Caine ! Caine ! Caine ! Caine !
Sunt acum la picioarele tale
Te vreau acum numai pe tine
tine, tine, tine...
Caine ! Caine ! Caine ! Caine ! Caine ! Caine ! Caine !
