FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Neaga e campion in Coreea de Sud

serban_m703.12.2006 21:22

Românul a cîștigat titlul în Coreea de Sud cu noua sa formație, Seongnam Ilhwa. La 27 de ani, Adrian Neaga și-a trecut ieri în palmares titlul de campion în Coreea de Sud

În finalã, Seongnam a învins în ambele manșe, 1-0 acasã, 2-1 în deplasare, pe Suwon. Neaga a fost ieri printre cei mai buni. A trimis o datã balonul în barã, dar a și pasat decisiv la golul victoriei, marcat de brazilianul Mota.

 

Galerie Foto de la castigarea titlului

Sonic10.12.2006 08:22

Pai Neaga merita doar cuvinte de lauda... Felicitari si speram sa-l vedem cat mai curand castigand un titlu si cu Steaua steagsahmic

costinsteaua30.04.2007 11:17

Încurând Neaga va fi campion la Steaua!

forever_STEAUA30.04.2007 14:09

Despre Rica Neaga se discuta in sectiunea Fosti jucatori / antrenori

 

Topic inchis!