FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Evolutia fenomenului Ultra` La STEAUA

cannavaro24.11.2006 09:20

Putem vorbi despre fenomenul din Romania si in particular de la Steaua.

 

La 11 ani de la anul de referinta pentru Romania 1995 credeti ca este in crestere acest fenomen din punct de vedere al originalitatii, al deplasarilor numeroase, al sustinerii echipei, al coregrafiilor etc..? Putem sa ne gandim ca la ultimul meci din Liga Campionilor am afisat cea mai frumoasa coregrafie vazuta in Romania atat prin ideea ei cat si prin modul de realizare .

 

Cine ne impiedica sa ne manifestam pe stadion?

Vor fortele de ordine sa distruga acest fenomen?

De ce se maresc amenzile?

De ce nu sunt pedepsite aubuzurile si acestea se inmultesc?

De ce se lasa unii baieti cu multi ani de peluza de meciuri?

Ce putem face ca acest fenomen sa nu moara?

noname_fu24.11.2006 11:01

cu cine sa vorbesti chestiile astea ? :lol:

 

nu sunt de acord sa abordam subiecte de tipul asta la dezbateri pt ca sunt prea putin oameni care au acces la informatii de gen (oameni din grupari) si astfel s-ar crea mai multa confuzie.

greco24.11.2006 11:15

Ai dreptate, cannavaro, ar fi un subiect foarte interesant, dar, dupa cum spune si noname_fu, majoritatea persoanelor care ar fi in masura sa vorbeasca despre aceste lucruri nu posteaza aici, la dezbateri... si s-ar putea sa ne bagam intr-un subiect la care nu ne pricepem...