"Atacantul Mohammadou Traore și mijlocașul defensiv Gueye Adama au petrecut 5 zile alãturi de steliști, în cantonamentul din Larnaca. Dupã primul lor meci în roșu-albastru, cînd au jucat cîte o jumãtate de ceas la 1-0 cu Energhia Vladivostok, Zenga și MM Stoica pãreau încîntați de calitãțile senegalezilor. Cei doi au evoluat cîte o reprizã și duminicã, la 2-0 cu Levski Sofia, dar prestația lor, adãugatã comportamentului din timpul antrenamentelor, i-a fãcut pe oficialii grupãrii din Ghencea sã-i anunțe cã nu sînt suficient de valoroși pentru a juca la Steaua.
Ieri dimineațã, Traore și Gueye au pãrãsit hotelul din Larnaca și au plecat spre București, de unde vor lua drumul Africii. Cînd senegalezii erau deja în avion, masorii liderului, care se ocupã în stagiul din Cipru și cu evidența echipamentului, și-au dat seama cã ei plecaserã și cu gențile în care se aflau tricouri de joc, de antrenament și treninguri primite de la Steaua!" preluat de pe g.s.p.
