FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Propunere

EuroSTELIST23.11.2006 11:03

As propune o dezbatere de genul "Cel mai mare minus si cel mai mare plus al Stelei". Rememorand ultimele meciuri, eventual amintindu-ne de jocul echipei in alte perioade, cred ca ar fi interesant sa vedem pareri vizavi de zonele in care a evoluat jocul echipei, unde a stagnat si unde a involuat.

Ca o completare si dorinta personala, as vrea pe cat posibil argumentari vizavi de compartimente - atac, mijloc, aparare, eventual flancuri - nu atat de jucatori ca individualitati, intrucat forma fizica dintr-un meci sau altul nu mi se pare tocmai concludenta, precum si, in cazul schimbarii registrului tactic sau a "primului 11" de la un meci la altul, practic se schimba la nivel zonal jocul echipei. Insa per ansamblu, se pot trage niste concluzii despre evolutiile echipei. Ar fi interesant de vazut care sunt punctele slabe si care sunt cele forte. Astept pareri vizavi de propunerea mea. Multumesc si Forza Steaua!