Propun si eu un subiect de discutie, nevoia (sau nu) de psiholog la echipa. Cred ca ar fi interesant atat timp cat se vorbeste de "oboseala psihica",lipsa de motivare, frica in momente cheie, etc. Ce credeti:
- avem sau nu nevoie de psiholog? altfel spus, moft sau necesitate?
- e mai bine ca antrenorul sa-si asume acest rol? (legatura mai puternica cu jucatorii,.....)
- existenta unor caractere puternice in echipa (gen Mirel) ar suplini prezenta unui psiholog? ("psiholog din teren")
- ce antrenori din Liga 1 ii vedeti si buni psihologi?
si altele.....
