FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

psiholog

papillon23.11.2006 03:20

Propun si eu un subiect de discutie, nevoia (sau nu) de psiholog la echipa. Cred ca ar fi interesant atat timp cat se vorbeste de "oboseala psihica",lipsa de motivare, frica in momente cheie, etc. Ce credeti:

- avem sau nu nevoie de psiholog? altfel spus, moft sau necesitate?

- e mai bine ca antrenorul sa-si asume acest rol? (legatura mai puternica cu jucatorii,.....)

- existenta unor caractere puternice in echipa (gen Mirel) ar suplini prezenta unui psiholog? ("psiholog din teren")

- ce antrenori din Liga 1 ii vedeti si buni psihologi?

 

 

si altele.....

lbj23.11.2006 09:50

Sustin si eu aceasta tema de dezbatere, deoarece banuiesc ca va fi una destul de interesanta...in cadrul unui colectiv, starea psihica este destul de importanta, dar tratata cu superficialitate in Romania.

cristi_mold23.11.2006 13:03

Intr-adevar ar fi o buna tema de discutie pe acest forum mai ales ca in ultima vreme s-a tot vorbit despre asta.

alexblaja04.12.2006 04:42

De acord si eu cu o asemenea tema pe care o consider foarte importanta.