FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

** Dinamo si Poli Iasi depunctate ? **

Rossoblu31.10.2006 07:31

Experiment jurnalistic fara precedent. IESEANUL a reusit, dupa o discutie de doua ore, sa-l "transfere" pe fotbalistul iesean Ionut Balba de la Poli Iasi la Poli Timisoara. Jurnalistii de la IESEANUL s-au prezentat ca fiind reprezentantii unei firme de impresariat sportiv.

 

Fotbalistul a fost imediat de acord cu transferul. Mai mult, pe parcursul discutiei, Balba a dezvaluit amanunte incredibile din vestiarul echipei. Contractele adevarate ale fotbalistilor de la Iasi, "stimulentele" primite de la echipele mari din Capitala pentru a incurca contracandidatele la titlu au fost detaliate de varful lui Poli. Pe scurt, acest material poate fi rezumat astfel: Secretele Politehnicii.

 

 

Dupa cum stiti in noul regulament al LPF orice stimulara de catre o terta parte are ca consecinta depunctarea echipelor implicate cu cate 3 puncte fiecare.

 

 

la una din intrebarile reporterului Balba a recunoscut ca Dinamo a oferit 2000 euro pt a incurca Steaua.

 

Reporter: Ce obiectiv aveti?

 

Balba: Acum nu avem nici un obiectiv. Eu n-am nici o prima. Poate baietii au. Dar mie ce prima sa mai imi bage? De la locul sapte in sus avem 600 cu 900 (euro - n.r.). Stii cat am luat, ma, dupa meciul cu Steaua? Am luat 100 de milioane cash. A dat Dinamo 2.000 de euro. A mai dat si clubul si inca unul din oras, nu stiu cine.

 

 

http://www.ieseanul.ro/articol/ziar/Iasi/s...Poli/12644/166/

MadFroG31.10.2006 07:48

Putem sa asteptam noi mult si bine.Comisiile se sesizeaza atunci cand vor ele si numai atunci cand una din partile implicate este Steaua

miki_stelista31.10.2006 08:58

Greu de crezut ca se va lua o astfel de decizie...Sa fim seriosi, au mai fost acuzatii de genul asta si la alte meciuri, si nu s-a luat nicio masaura...Daramite impotriva lui Dinamo!

Bogdan4Steaua31.10.2006 10:56

Iata ca avem si explicatia pentru jocul penibil facut de Poli Iasi pe terenul celor de la Dinamo.