FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Vicecampioni mondiali la FIFA 2006

ManiaCU25.10.2006 16:20

România a obținut locul al II - lea la proba FIFA 2006 în cadrul concursului World Cyber Games. Aceasta este cea mai bunã clasare din toate timpurile la competițiile internaționale de jocuri pe calculator.

 

"Este în mod cert cel mai bun rezultat obținut de România la jocuri pe calculator. Sîntem extrem de bucuroși pentru aceastã reușitã și sperãm ca prin astfel de performanțe sã impulsionãm piața de jocuri din România și sã obținem o legislație favorabilã jocurilor pe calculator", a declarat președintele Professional Gamer League, Silviu Stroie. Turneul a avut loc în perioada 18-22 octombrie pe circuitul de Formula 1 de la Monza, unde au participat aproximativ 800 de gameri din peste 70 de țãri. Valoarea totalã a premiilor a fost de 500.000 de dolari.

Danutz , nu te bagi si tu in competitie :lol: ?

Prodigy_andrey26.10.2006 13:19

bv lor !! :lol:

mihai141126.10.2006 15:51

daca era danutz lua locul 1 :P

dani@steaua4ever26.10.2006 19:53

eram bun la 06 dar nici kiar asa...aia sunt profesioniti ..joaca 10 ore pe zi cel putin cred fifa:)

blindica26.10.2006 20:38

da ma da` cat poti sa avansezi, ca pan` la urma sunt niste faze tip :)sunt disperati aia, mai bine fii fericit k nu esti ca ei, ai totusi si o viata sociala, banuiesc 8O

tancul27.10.2006 07:33

ce naspa daca Steaua pierde meciul urmator va fi scoasa din cupa si va fi dusa :arrow: in UEFA la rapid si Dinamo

i0nutz8327.10.2006 08:41

@tancul: tu despre ce vb?

ManiaCU27.10.2006 12:06

Sunt ei disperati :wink: Mi-ar fi convenit si mie sa joc 10 ore pe zi fifa si sa castig vreo 300 000 de euroi 8O ... lasa ca mai bine jucam aicea in campionatul nostru , pe ochi frumosi :lol:

i0nutz8327.10.2006 12:30

..pai daca pe premii n-ati vrut.. acu' suspinati..

dani@steaua4ever27.10.2006 14:12

blindica am o viata sociala f activa stai linistit...cam prea activa:))

Si da ai dreptate..aia nu mai stiu altceva decat fifa fifa...

mihai141127.10.2006 15:59

e activa,se duce omu' la hauz hauz mereu,de salamandra a uitat cand bea vin la carafa :lol: :lol:

dani@steaua4ever28.10.2006 08:04

o sa mai mergem si pacolo k am inceput sa ma pliktisesk de hauz hauz:)))

blindica28.10.2006 09:33

pai sunt linistit 8O ,asta ziceam si yo, k joci si bine fifa si nu esti fifa worm :roll:

Mihai Somanescu28.10.2006 16:09

care a fost sistemul de desfasurare al jocului? cum s-a stabilit clasamentul?