FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

De ce nu Steaua in FIFA07 ?

ciokolata02.10.2006 21:37

Salutari tuturor ...

 

Si-a pus cineva intrebarea de ce semifinalista cupei UEFA din sezonul trecut nu apare sub nici o forma in faimosul si mult asteptatul joc FIFA07 ?

NSD02.10.2006 23:29

Poate pentru că a pierdut prosteşte returul cu Boro. Dacă luam cupa atunci trebuia să te întrebi.

Bogdan4Steaua02.10.2006 23:40

Pentru ca Romania nu este o piata suficient de atractiva pentru cei de la EA Sports. Insa daca vom continua cu succesele pe plan european, vor include pana la urma si Steaua.

bodanelu03.10.2006 03:34

vorbeam cu un prieten despre joc si mi`a zis ca a citit pe un anumit forum dedicat jocului ca FRF nu a acceptat sa fie si Romania in joc...

 

acum nu shtiu cat de adevarat este... dar daca acesta e motivul FRF a dat cu piciorul unei bune metode de publicitate!

i0nutz8303.10.2006 06:30

Am mai explicat si pe sectiunea speciala, repet si aici. Vom fi in joc atunci cand procentul celor care il ACHIZITIONEAZA LEGAL va creste substantial. Deocamdata, sa fim seriosi, maxim 2 romani din 100 cumpara jocul din magazin sau il comanda pe net, urmand sa plateasca pentru el.

 

Prezenta Romaniei in jocurile produse de EA nu este conditionata de performantele reale. S-ar putea, insa, in cazul unui succes marcant - castigarea UCL, castigarea UEFA - sa avem respectiva echipa la Rest of World. Ceea ce n-ar fi, totusi, mare lucru...

Motanu D03.10.2006 13:52

FRF nu poate decide asta. Nu detine nici un drept asupra imaginii unei echipe. Deci echipa putea sa apara la "other teams" sau cum o mai fi...

 

i0nutz83 are dreptate. La mijloc sunt ratiuni comerciale. Atat.

Daca era vorba de Liga1 atunci era treaba LPF, nu FRF. FRF are drepturi de imagine doar pt nationala.

Rossoblu03.10.2006 14:22

pe Mutu si materazzi nici macar nu-i au in joc ...pe Mutu din cauza lu coca si lu ina iar pe materazzi din cauza lu zinedine :lol:

gone03.10.2006 15:10

Bine, si atunci de ce apare Liga poloneza? Sau aia cumpara jocul? :lol:

armanovici03.10.2006 16:01

cumpara in procente mai mari decat romanii!

i0nutz8304.10.2006 16:10
Bine, si atunci de ce apare Liga poloneza? Sau aia cumpara jocul?  :lol:

 

Pai e clar ca natiunile ale caror ligi sunt in joc "umfla" bugetul EA :).

 

EA introduce anual ligi noi, acolo unde vinde bine jocul. Probabil ca vor trece ani buni pana cand vom vedea Liga 1 intr-o serie FIFA.. In 07, daca retin bine, s-a introdus si a treia divizie din Anglia. Asta asa, ca sa va faceti o idee :)

Motanu D04.10.2006 16:50

cred ca stiu raspunsul:

 

In FIFA 2007 (si in alte versiuni) nu poti cumpara arbitrii si nu poti aranja meciurile cu adversarii. Altfel spus daca Liga 1 ar fi implmentata jocul nu ar putea simula realitatea.

Deci e de fapt o problema tehnica, nu de marketing :P

i0nutz8304.10.2006 17:03

Ar fi interesant sa-l vezi pe Borcea in joc :) In Manager Mode, bineinteles...

FANATIK RED-BLUE08.10.2006 11:52
Si-a pus cineva intrebarea de ce semifinalista cupei UEFA din sezonul trecut nu apare sub nici o forma in faimosul si mult asteptatul joc FIFA07 ?

Iti raspund eu: pentru ca in Romania rar mai vezi pe cineva cumparand de la magazin un joc (sau orice altceva), cand se poate lua gratis de pe net, sau copiat de la cineva pe CD.

i0nutz8309.10.2006 19:18

..copiat pe DVD, mai exact ;)

razvan198309.10.2006 21:31
Poate pentru cã a pierdut prostește returul cu Boro. Dacã luam cupa atunci trebuia sã te întrebi.

 

TSKA Moscova a castigat Cupa UEFA acum 2 sezoane si nu a fost nici in Fifa 06 si nici in 07. Ratiunile sunt, cum a spus i0nutz83, pur comerciale.

1on12.10.2006 07:38

Mai bine ca nu este divizia a pentru ca oricum, daca ar fi, ar fi facut prost. Asa ca mai bine fac aia de la fifaromania patchu decat sa fie in joc

Axu12.10.2006 09:10

Sa zicem ca in Romania nu se cumpara jocu' ... da' apare Liga turca ... si eu zic ca nici aia nu sunt prea departe de noi ... si la ei cred ca se "fura" jocurile cam ca la noi ...

i0nutz8312.10.2006 10:12

E clar ca turcii stau mai bine la capitolul ala. EA nu introduce ligi doar de amorul artei .

ktalyn12.10.2006 19:41

macar echipa nationala e bagata ???

i0nutz8312.10.2006 23:55

Normal, echipa nationala a fost intotdeauna in joc !

ktalyn15.10.2006 11:19

nu chiar ...mi se pare ca acum 3-4 ani n'a fost :P

sz16.10.2006 20:45

Sunt foarte de acord ca la ora asta in Romania sunt sanse mici sa se vanda FIFA07, dar totusi se zice ca sunt peste 2 milioane de Romani in strainatate. Cred ca EA games nu ia asta in calcul.

In plus, partea de campionat online nu cred ca e disponibila utilizatorilor de versiuni piratate, si n-as baga mana in foc ca fanii echipelor rivale din Romania n-ar cumpara jocul ca sa se poate bate cu ceilalti online.

Cred ca cel mai normal ar fi fost sa vanda sau sa puna la dispozitie patchuri separate cu cat mai multe campionate..