Da ai dreptete, "la cele mai joase cote", nu a lovit niciodata in Steaua indiferent de cine a fost conducator sau antrenor asa cum fac alti "idoli" de-ai vostri, jucatori mult mai mari ai Stelei. Mi-aduc aminte cand, invitat la Min. 91, Patatu tinea prelegeri despre jocul javrelor (tocmai castigasera titlul in 2004), si cand ii vine randul si lui Panduru sa vorbeasca, zice: "lasati-ma domne cu Dinamo, eu sunt stelist, intrebati-ma de cum a jucat Steaua", lasandu-l masca pe sluga de Enachescu.
Plus ca de multe ori le-a dat [...] ca la carte viermilor din presa!
Totusi, nu l-as vrea antrenor, e sub ceea ce se cere astazi la Steaua.
DAR, daca cineva se indoieste de caracterul lui Panduru (si aici ma refer la sentimentele fata de Steaua) ala habar n-are. Ce sa-ti spun, or avea caracter Loti, Balint, Piturca sau Iordanescu!