Vasea Hamutovski a fost unul dintre cei mai buni jucatori ai meciului Stelei împotriva Athletic-ului basc.
Fara paradele sale,probabil ca Steaua s-ar fi întors acasa cu mai multe goluri la pasiv.Ceea ce ar fi schimbat radical datele ecuatiei.
Laudat în presa din Spania,comparat pe site-ul UEFA cu Zenga însusi,Hamutovski,cu modestia-i cunoscuta a afirmat ca fara apararea de exceptie a Stelei nu ar fi putut realiza jocul bun.No comment.
Sa remarcam cu totii ca Vasea a depasit perioada mai putin roza,când ne întrebam ce se întâmpla cu el.
Vasea s-a întors!Traiasca Vasea!
