E ziua noastra e 1 dec si trebuie sa ne bucuram sa nu ne fie rusine ca vom fi acuzati de nationalism, toate popoarele mari,sunt nationaliste, ba chiar au comportament ultranationalist, fara partea lui negativa,americani, francezi, nemti, englezi, cateva exemple cred elocvente, hai sa nu uitam ca suntem romani si sa speram ca macar baietii nostri ne vor face o bucurie si mai mare de ziua tuturor romanilor.
