19 august 2006
Sambata, in cadrul intalnirilor regulate din Parcul Gradina Icoanei, membrii asociatiei noastre au avut ocazia sa joace cu cativa francezi experimentati. Cele patru echipe (2 din Romania: Andrei-Radu si Marian-Eugen, 2 din Franta: Cristina-Medhi, Ian-Fabrice) s-au infruntat pe parcursul a aproximativ trei ore. Clasamentul la finalul celor 180 de minute de joc a fost: Ian-Fabrice, locul 1 cu 3 meciuri castigate si 39 de puncte, Cristina-Medhi, locul 2 cu 1 meci castigat si 36 de puncte, Marian-Eugen, locul 3 cu 1 meci castigat si 25 de puncte iar pe locul 4 s-a clasat echipa Andrei-Radu cu 1 meci castigat si 22 de puncte. Astfel, cele doua echipe ale reprezentantilor francezi au cumulat 75 de puncte, obtinand o victorie relaxata in fata colegilor nostri.
Invitam si alti pasionati (si patrioti) ai acestor meciuri de petanque sa ni se alature, sambata, la orele 15:00 in parcul Gradina Icoanei din Capitala, si poate vom reusi sa invingem!
Imagini pe site de la aceste meciuri: http://www.petanqueromania.ro/petanque_foto.html
