FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Site cu de toate pentru telefoane mobile

dbd27.07.2006 09:27

Salutare tuturor si pentru cei care ma stiu scuze pentru lipsa mea de pe forum :)

am avut multa treaba cu un site si cu scoala...ma rog sunt fericit ca mi-a iesit un site calumea...

 

www.zeng.ws

vedeti ca prima pagina e in limba Azera dar are in drepta steagul GB care va va duce la www.zeng.ws/enindex.html adica in engleza :)

 

rog pareri si recomandari

 

PS: nu fac spam sau alte chestii ci vreau doar pareri de la cei care se pricep :)

mersi si salutari

Motanu D27.07.2006 09:59

Parea mea de nespecialist:

 

2 aspecte:

 

1. Culoarea nu e cea mai inspirata. Adica e prea intensa, efectiv omori ochii userilor. Eventual mai scade luminozitatea culorilor.

2. Meniurile - atat cel lateral cat si cel de sus - nu mi se par prea inspirate in raport cu restul site-ului. La fel ca si organizarea itemilor - mai ales cand sunt folosite si preview-uri - care pare usor... asimetria si chiar aleatoare pe alocuri...

 

In rest nu e deloc rau ;)

dbd27.07.2006 12:18

mi s-a mai spus cu culoarea ... dar stii tu orice site trebuie sa aiba 1-2 culori si eu le-am ales pe astea...intradevar verdele deschis omoara ochii da' o sa incerc sa-l schimb ... oricum mersi :)

Motanu D27.07.2006 12:30

Foloseste doua nuante de verde ceva mai inchis. Taie din luminozitate !

dbd27.07.2006 15:08

mersi pentru sfat :)

Dawson27.07.2006 16:20

Din intensitatea culorilor!!!

skorpio1531.07.2006 21:01

M-a spart si pe mine verdele ala.

Inafara de asta o mica observatie: "month" si nu "mounth"

 

In rest e ok :wink:

dbd02.08.2006 20:33

salutare din nou la toti :)

am schimbat culorile cred ca sunt cele mai potrivite :D

oricum intrati si spuneti-mi iar parerile ...

scuze pentru greseala cu "mouth" :oops:

skorpio1502.08.2006 23:07

Cel mai potrivit ar fi albastru inchis in loc de maroniul de pe margini. Parerea mea :)

Motanu D03.08.2006 06:25

Cred ca am sa imprumut ochelarii lui Mititelu ca sa ma pot uita la verdele ala... :lol: Inca e prea luminos !!!

TRebuia sa folosesti si tu rosu si albastru. Stii alte culori mai potrivite ?!

dbd03.08.2006 07:54

pai nu prea exista culori mai potrivite decat rosu si albastru :D

dar totusi tu de ce verde mai vorbesti acu ? :lol:

poate a ramas site-ul vechi dai un refresh daca nu a aparut asta nou :?

ma rog eu zic ca e destul de fain acu' :D

Dawson03.08.2006 08:09

Maroniul ala nu are ce cauta acolo. Mai bine albastru inchis.

Motanu D03.08.2006 09:12
dar totusi tu de ce verde mai vorbesti acu ?  

 

clipboard02un8.png

 

Sunt eu cumva daltonist ?! :roll:

ManiaCU03.08.2006 10:44

Marpha siteul , felicitari pt el ! Mi-am tras si eu cateva teme pt nokia 6230i :wink: Pune si tu niste mp3-uri mai speciale , am citit intr-o revista de un ton mp3 ... mosquito care nu poate fi auzit decat de cei tineri :roll:

dbd06.08.2006 19:42

hai ca am schimabt culoarea ... am facut site-ul mai Stelist :wink:

intrati si vedeti acum

ManiaCU ma bucur cat ti-a placut :)

Motanu D06.08.2006 19:51

Parca mai merge ! :P

Totusi, nu ai putea renunta complet la culoarea verde a scrisului ?! Pe background negru ar arata excelent, dar pe background alb... :roll:

Dawson06.08.2006 20:03

Mosule, hai te rog eu din suflet: fa un gri palid fundal la meniuri, eventual degrade lateral, cu albastru inchis in loc de viola, iar culoarea textului sa fie negru sau rosu inchis/ Ia vezi cum iese... :wink:

dbd08.08.2006 20:14

o sa incer tot ce mi-ati spus mersi inca o data pentru sfaturi :)

dbd19.09.2006 11:18

Atentie ! Site-ul este si va fi numai in engleza, si se pare ca ii voi schimba numele.

Bafta la toti si sper sa va placa.