FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

SHOC in Ungaria-clubul Ferencvaros retrogradat din 1 divizie

cannavaro26.07.2006 11:31

Ungaria

 

ŞOC in Ungaria - clubul Ferencvaros retrogradat din prima divizie

 

Iată că se întâmplă şi la vecinii noştri. După modelul Sportului Studenţesc în România, cel mai popular club din Ungaria Ferencvaros a fost exclus din prima divizie din cauză că nu a obţinut licenţa de participare, relateaza Antena 3.Campioană naţională de 28 de ori, echipa Ferencvaros a fost trimisă de Asociaţia de Fotbal a Ungariei în divizia secundă cu doar trei zile înaintea începerii noului sezon, pentru a se conforma astfel cu regulile UEFA.

 

Clubul Ferencvaros a fost penalizat pentru neîndeplinirea criteriilor financiare ale primei divizii şi pentru datoriile pe care le are faţă de foşti antrenori şi manageri. Este prima oară în istoria clubului când este retrogradat, după 105 ani consecutivi petrecuţi în prima ligă. Vasas Budapesta, care a retrogradat la finele sezonului trecut, ar putea beneficia de excluderea clubului Ferencvaros şi să revină în prima divizie.

cRiss4Steaua15.09.2007 22:01

haha pe cine intereseaza ungurii ? hai sa postam si ca FC Reykiavyc a pierdut cu 4-1 cu Hafnajdour si a pierdut astfel campionatul islandei :)))