In presa de astazi am citit ca în iarna vor pleca înca vreo câtiva dintre jucatorii adusi de Piturca,si anume:
Hamutovski,Neaga,Dumitru,Radoi.
Pentru Vasea H a sosit o oferta de 2 milioane de dolari din partea FC Spartak Moscova,dar Steaua vrea 3.
Neaga si Dumitru vor pleca probabil la echipe din Rusia,iar Radoi la una din Serie A,care s-ar putea sa fie Inter.
De adus,în afara lui Goian de la FCM,nu prea a mai rasuflat nimic.
In ce priveste înlocuitorul lui Hamutovski,unul dintre posibili se afla deja în probe la Steaua.Un portar sârb în vârsta de 22 ani,1,93 sau 1,96 înaltime,care a trecut si pe la Chievo Verona.
Faptul ca Gigi intentioneaza sa vânda cei mai buni jucatori ai echipei,ridica un semn de întrebare.
Brusc nu mai vrea performanta ?
Nu-l mai intereseaza dupa cupa,nici campionatul?
Vrea sa renunte?
Ca de bani,nu cred ca e cazul sa ma întreb daca mai are sau nu.
Ciudat,foarte ciudat...
Sa vrea sa stearga totul si sa o ia de la capat?
E o ipoteza greu de crezut.
Ce ne-o mai rezerva viitorul?
Sper ca numai lucruri placute.