FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Regulamentul concursului de pronosticuri

Motanu D20.07.2006 16:00

Având experienta concursului de pronosticuri de anul trecut,în care au existat peste 200 de clasati si o munca imensa de facut,anul acesta vom simplifica lucrurile.

 

Vor fi clasificati doar primii 50 de clasati,însa în joc,pentru a se distra,va putea intra oricând,oricine.

 

Se va juca in sistemul 8 + 1,ceea ce inseamna 8 semne simple + o dubla.

 

In continuare se poate colora unul din meciuri,care in cazul ca veti ghici rezultatul,se va puncta dublu.

 

Numarul total de puncte care pot fi obtinute,va fi egal cu numarul meciurilor jucate + 1.

 

Daca un meci nu se va disputa,se va anula si se va intocmi clasamentul fara el.

 

Inainte de a pune semnele in dreptul fiecarui meci,treceti-va numele deasupra.

 

Concursul se va inchide cu 3 ore inainte de disputarea primului meci din etapa.

 

Va doresc succes !

Motanu D10.09.2006 03:32

Acelasi reguli vor fi extinse si concurului de pronosticuri pentru Champions League.

Virgil27.10.2006 15:46

29 septembrie 2006

 

Incepând cu acest concurs (etapa a 10-a),cei care nu au acumulat cel putin 10 puncte pâna în prezent si ulterior acestei date,nu vor mai conta în clasamentul general.

Virgil20.11.2006 08:30

Incepand cu etapa a 17-a,urmatorii vor fi eliminati pentru neparticipare prelungita :

 

ktalyn = 22 puncte

weeezer = 20 p

laca_7 = 19 p

the_killer = 18 p

Darkalex = 16 p

gianini = 13 puncte

reddog = 12 p

cipinel si Agy_23 = câte 11 p