Sezisam din ce in ce mai des, ca fotbalul genereaza pasiunui si declaseaza enegii nebanuite.Totul s-a transformat, in sport in general, dar mai ales in fotbal,injurii pe stadioane, batai, crime, doping,scandaluri, lipsa respectului, copii maltratati. Jucatori pierduti, manipulati, folositi pentru a scoate profit,vanti, haituiti de presa, pentru a gasi senzationalul. Galerii nebune, care provoaca dezastru, panica, adevarate revolte si razboaie de strada. Si acuma sa fac o paralela, cu pregatirea din fotbal, cluburile mari, investec sume imense pentru spionaj,(adversari si proprii jucatori), pregatire fizica, bazata pe aparatura de ultima generatie, pe studii si medicamentatie adecvata, totul pentru glorie, fara prinzonieri. Sunt angajati o droaie de specialisti :militari, fini psihologi, maestrii de arte martiale... Nu vi se pare ca sunt ca niste gladiatori moderni jucatorii? Cat de departe e Steaua noastra, consider ca numai investitia in infrastuctura si in material tehnologic si uman, profesionisti, din multe domenii, ne poate face competitivi. Nu ar fi interesant sa ne crestem asa juniorii? Sa stie sa-si foloseasca si mintea si calitatile native, la maxim, toate printr-o temeinica pregatire... Oare cand va arata Steaua asa,...
