D-zeu sa-l odihneasca in pace!!!
Eu una intotdeauna ii voi fredona melodiile!
Adio Maestre!
D-zeu sa-l odihneasca in pace!!!
Eu una intotdeauna ii voi fredona melodiile!
Adio Maestre!
S-a dus sa-i cante o romanta lui Napoleon ...
Dumnezeu sa-l odihneasca , a murit un ROMAN!
una din personalitatile marcante a Romaniei conemporane si de fapt a intregului neam romanesc, pe toata intinderea lui in timp si spatiu.
Sa-i fie tarana usoara, Dumnezeu sa-l odihneasca! ![]()
R.I.P...pacat mare pacat!!!
Dumnezeu sa-l odihneasca!
Respect Maestre!
Dumnezeu sa-l binecuvanteze. Sincere condoleante.
Respect Maestre! Iti vom simti lipsa... Casuta noastra va ramane mereu in sufletul meu. Dumnezeu sa te odihneasca!
Odihneasca-se in pace!!!!
L-am cunoscut personal pe nea Gica Petrescu.De-a lungul timpului mi-a oferit numeroase casete cu muzica sa.
Ma pot mandri ca am cunoscut-o si pe sotia sa,Cezarina Dafinescu,o mare Doamna,careia i se datoreaza intr-o anumita masura cariera maestrului.
Sa-ti fie tarana usoara maestre si somnul lin,alaturi de Cezarina,marea ta iubire,dupa cum marturiseai tuturor.
Sa-ti fie ingerii aproape pentru sufletul mare pe care l-ai avut si pentru tezaurul muzical pe care ni l-ai lasat mostenire,odata cu despartirea.
....Gica Petrescu a fost si o sa ramana pt totdeauna..in inimile noastre..
Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!!!!! ![]()