FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

A murit maestrul Gica Petrescu

manuela18.06.2006 15:10

D-zeu sa-l odihneasca in pace!!!

Eu una intotdeauna ii voi fredona melodiile!

Adio Maestre!

Minimus18.06.2006 15:54

S-a dus sa-i cante o romanta lui Napoleon ...

 

Dumnezeu sa-l odihneasca , a murit un ROMAN!

weeezer_2018.06.2006 16:13

una din personalitatile marcante a Romaniei conemporane si de fapt a intregului neam romanesc, pe toata intinderea lui in timp si spatiu.

 

Sa-i fie tarana usoara, Dumnezeu sa-l odihneasca! :(

habarnam8518.06.2006 16:51

R.I.P...pacat mare pacat!!!

Dawson18.06.2006 18:32

Dumnezeu sa-l odihneasca!

officina9918.06.2006 19:36

Respect Maestre!

duducsteaua18.06.2006 20:56

Dumnezeu sa-l binecuvanteze. Sincere condoleante.

Mihai Somanescu18.06.2006 22:54

Respect Maestre! Iti vom simti lipsa... Casuta noastra va ramane mereu in sufletul meu. Dumnezeu sa te odihneasca!

uZy | @nDr3i19.06.2006 04:40

Odihneasca-se in pace!!!!

Virgil19.06.2006 06:09

1611135.jpgL-am cunoscut personal pe nea Gica Petrescu.De-a lungul timpului mi-a oferit numeroase casete cu muzica sa.

Ma pot mandri ca am cunoscut-o si pe sotia sa,Cezarina Dafinescu,o mare Doamna,careia i se datoreaza intr-o anumita masura cariera maestrului.

Sa-ti fie tarana usoara maestre si somnul lin,alaturi de Cezarina,marea ta iubire,dupa cum marturiseai tuturor.

Sa-ti fie ingerii aproape pentru sufletul mare pe care l-ai avut si pentru tezaurul muzical pe care ni l-ai lasat mostenire,odata cu despartirea.

ady4steaua19.06.2006 09:58

....Gica Petrescu a fost si o sa ramana pt totdeauna..in inimile noastre..

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!!!!! :(